Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 17:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jaka kamera naramienna ? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jaka kamera naramienna ?
Witam
Chcialbym zakupic kamere naramienna najlepiej Hi8 z funkcja magnetowidu. Caly material chcialbym wgrywac do komputera i pozniej go obrabiac. Co proponujecie jaki model jest najlepszy ? i najtanszy rzecz jasna. Z gory dziekuje za opinie.
pozdrawiam

czwartek, 27 listopada 2003, 11:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Szczerze, nie ma w tym momencie naramiennej kamery ani Hi8 ani D8. MiniDV najtańsza to będzie pewnie Panasonic AG-DVC7, ale odpuść sobie ją, bo cena może niewysoka, ale i z jakością podobnie.
W tym momencie rozsądne parametrami kamery naramienne zaczynają się cenowo powyżej 20k - SONY DSR-250P, czy JVC GY-DV5000U.
Jeszcze jedno, dlaczego naramienna? Czy dlatego, że profesjonalnie wyglada? Zawsze możesz kupić mniejszą kamerkę istatyw naramienny, jeżeli jest to kwestia stabilności.

Pozdrowienia
Ulv

czwartek, 27 listopada 2003, 12:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie wiem czy sa naramienne hi8 w sprzedazy, ale podejrzewam ze jesli znajdziesz to wcale nie bedzie tansza niz kamera cyfrowa. zastanow sie czy nie lepiej zainwestowac w fromat cyfrowy? wtedy do wybroru masz DV, DVCAM, DVCPRO w zaleznosci od potrzeb i zasobnosci portfela.

czwartek, 27 listopada 2003, 12:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post re
Jeszcze jedno, dlaczego naramienna? Czy dlatego, że profesjonalnie wyglada? Zawsze możesz kupić mniejszą kamerkę istatyw naramienny, jeżeli jest to kwestia stabilności.

Ze profesjonalnie to tez ale nie bede chodzil obladowany statywami zreszta kamera nienaramienna ma mniejszy obiektyw o ile wiem pewnie nie kazda ale wiekszosc a ja potrzebuje miec duza panorame. Slyszlalem o Sony CCD-V5000 hi8 nie wiem czy sa w przedazy ale moze byc uzywana.

czwartek, 27 listopada 2003, 12:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
nie wiem czy sa naramienne hi8 w sprzedazy, ale podejrzewam ze jesli znajdziesz to wcale nie bedzie tansza niz kamera cyfrowa. zastanow sie czy nie lepiej zainwestowac w fromat cyfrowy? wtedy do wybroru masz DV, DVCAM, DVCPRO w zaleznosci od potrzeb i zasobnosci portfela.

No wlasnie tutaj sie mylisz kamery naramienne z serii dv kosztuja od 8.000 wzwyz a hi8 naramienne od 2000 uzywana mozna dostac. O ile wiem to format hi8 jest formatem cyfrowym i to w bardzo dobrej jakosci. Ma tylko troche mniej linii od dv i na pierwszy rzut oka nie wiem czy bys rozroznil go od dv. Tylko nie wiem jak jest z wgrywaniem do komputera tego formatu gdyby ktos mogl cos podpowiedziec.
pozdrawiam

czwartek, 27 listopada 2003, 12:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Format Hi8 ma tylko cyfrowy dźwięk. Obraz jest niestety analogowy, ale fakt faktem, że całkiem przyzwoitej jakości. Mam SONY CCD V6000 E. Niestety od nieużywania wylały kondensatory, bo leży juz chyba z 6 lat. Poza tym jest wszystko w porządku. Ma wyjścia tylko analogow Cinch i SVHS. To jedyna możliwość podłączenia do kompa. Można też na nią nagrywaś, bo służy też jako magnetowid. Nie ma oczywiście tunera TV, ale przez cinch lub svhs można nagrywać. Ma też funkcję dubbingu.Pozdrawiam.

czwartek, 27 listopada 2003, 13:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie znam cen kamer hi8, prawdopodobnie masz racje. tylko hi8 to nie format cyfrowy - jest analogowy. oferuje mniejsza liczbe linii niz dv, slabiej mu idzie z chrominancja i jeszcze kilkoma sprawami.. Jakosc da sie bez problemu odroznic. Jesli jednak wystarcza ci do twoich zastosowan to nie widze przeszkod zebys kupil taka kamere. Pamietaj tylko ze format ten bedzie slepym zaulkiem - kasety odtworzy najwyzej sprzet hi8/digital8 - nic wiecej. Na kompa zgrasz przez karte video/graficzna z vivo/ tuner TV.
ja mimo wszystko posluchalbym rady by kupic mala kamerke, ale formatu minidv.

czwartek, 27 listopada 2003, 13:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Napisałem, że nie ma w tym momencie, czyli nie jest produkowana kamera naramienne Hi8. Inna kwestia, że poza tym, co napisał Badyl i z czym się zgadzam, że format Hi8 to ślepy zaułek, to na dokładkę już prawdziwe muzeum. Formaty i technologie analogowe są na wymarciu i pchanie się w nie jest bez najmniejszego sensu. Wejdź na stronę sony - 22 kamery cyfrowe i dwie hi8, na mój gust mówi to samo za siebie.
Tak się składa, że miałem doczynienia i z Video8 i Hi8 i różnica w jakości obrazu pomiędzy nimi i DV jest zasadnicza, pomijając łatwość obrabiania.
Jak chcesz to kup leciwą Hi8, ale lepiej posłuchaj rad innych i zainwestuj w format cyfrowy, może mniej "profesjonalnie" taka kamera wygląda, ale wierz mi podstawą profesjonalizmu nie jest odpowiedni wygląd sprzętu.

Pozdrowienia
Ulv

czwartek, 27 listopada 2003, 13:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post re
ok dzieki wam wszystkim za rady, pewnie macie racje. Pomysle jeszcze co kupic za duzo pieniedzy nie mam wiec na pewno nie bedzie to zadna kamera dv a co do malych kamer to nie dla mnie nie jestem do nich przekonany i nie bede. No chyba ze do imprez typu wycieczka to jak najbardziej.
pozdrawiam wszystkich

czwartek, 27 listopada 2003, 14:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wiesz, dużo zależy jaka wycieczka. von Trier kręcił "Tańcząc w ciemnościach" w większości na PD150, która jest małą kamerą ;-) Mniej ważne jest czym, a bardziej jak.
Za 2k z niewielkim okładem masz całkiem przyjemną kamerę miniDV, na pewno dużo lepszą niż przebój z przed lat vx700 (też miniDV), policz też ile kosztuje do komputera sprzęt do montażu analoga, a ile do dv, bo co zaoszczędzisz na cenie kamery utopisz potem w komputerze.

Pozdrowienia
Ulv

Ostatnio edytowano czwartek, 27 listopada 2003, 16:35 przez Ulv, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 27 listopada 2003, 15:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post re
Ulv napisał(a):
Wiesz, dużo zależy jaka wycieczka. von Trier kręcił "Tańcząc w ciemnościach" w większości na PD150, która jest małą kamerą ;-) Mnij ważne jest czym, a bardziej jak.
Za 2k z niewielkim okładem masz całkiem przyjemną kamerę miniDV, na pewno dużo lepszą niż przebój z przed lat vx700 (też miniDV), policz też ile kosztuje do komputera sprzęt do montażu analoga, a ile do dv, bo co zaoszczędzisz na cenie kamery utopisz potem w komputerze.
Ulb

Widze ze sie uparles i nie dasz za wygraną nie watpie ze jakosc bedzie lepsza bo to nie podlega dyskusji, ale nawet jak zakupisz statyw i sie nim obwiesisz to i tak ta kamera bedzie mi latac nie bedzie stabilnosci. Dla mnie to jest podstawa mam sie martic o to co nakrecic a nie jeszcze o stabilnosc scen. Nawet jakby byl taki statyw co bedzie stabilny to nie bedzie wygodny na 100%. Czasami trzeba cos nakrecic z gory z dolu albo szybko sciagnac kamere to na pewno by bylo utrudnienie. Jesli chodzi o sprzet ta taki mam aktualnie zakupiony do wgrywania do komputera wiec to juz zaden wydatek dla mnie nie bedzie.
pozdrawiam

czwartek, 27 listopada 2003, 15:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

niestety naramienna prawie nieodlacznie juz sie zwiazalo z profesjonalna. po prostu amatorskie kamery moga byc duzo mniejsze i to sie liczy. profesjonalne powinny nawet byc duze, a przy okazji mozna w nich upakowac sporo rzeczy bez martwienia sie o miejsce. w efekcie jesli chcesz kupic naramienna kamere musisz niestety liczyc sie ze sporym wydatkiem bo na nich sa olbrzymie marze. dzisiejsze realia to BetaSP jesli ma to byc analog lub BetaSX,DV,DVCAM,DVCPRO i wyzej jesli ma to byc cyfra. Inne formaty albo wymieraja, albo stanowia niewielka nisze na rynku.

czwartek, 27 listopada 2003, 16:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie dość, że jestem uparty, to jeszcze czepliwy. Taką mam naturę, że lubię bronić swoich racji, ale nie znaczy to, że na jestem otawarty na argumentację innych. :-) Nie zamierzam też nikomu mówić żeby robił to czy tamto, a forum to traktuję jako miejsce wymiany poglądów i doświadczeń.
Idąc delej topem braku drgań: jeżeli chcesz mieć naprawdę dużą stabilność to najkorzystniej jest zainwestować w statyw, dolly lub steadycam w zależności od posiadanych finansów. Oczywiście wszystko zależy co się chce kręcić. Inna kwestia, że współczesne stabilizatory, nawet te cyfrowe, instalowane w kamerkach całkiem ładnie sobie radzą, ewentualne problemy moga zacząć się na drugi dzień po znanych imieninach ;-)
Sam kiedyś pracowałem w analogu (montaż szedł na komputerze), ale od momentu gdy przerzuciłem się na cyfrę nikt nie namówiłby mnie na powrót do starych metod. Może jestem leniwy.

Pozdrowienia
Ulv

czwartek, 27 listopada 2003, 16:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Szczerze, nie ma w tym momencie naramiennej kamery ani Hi8 ani D8. MiniDV najtańsza to będzie pewnie Panasonic AG-DVC7, ale odpuść sobie ją, bo cena może niewysoka, ale i z jakością podobnie.
Pozdrowienia
Ulv

To znaczy jak slaba jakosc ? przeciez minidv w kocu lepsza chyba niz moje hi8 prawda. I cyfrowe na dodatek. Gdzie mozna zobaczyc cene ile ona kosztuje ? Ewentualnie jakis opis jakbys mogl to bylbym wdzieczny.
Bardzo mi sie podoba znalazlem strona ale zachodnia tam kosztuje 700$ wiec tanio.

piątek, 28 listopada 2003, 12:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z tego co wiem to chyba w Polsce Panasonic jej nie oferuje. Trzeba sprowadzać. Co do niskiej jakości to jest to jakość przeciętnej kamery miniDV, głównie za przyczyną pojedyńczego przetwornika niezbyt wysokich lotów. Wygląd na zdjęciu ma ok, ale z bliska wygląda jak zabawka i skrzypi plastik ;-).
Przeszukaj forum, gdzieś nie tak dawno była dyskusja o DVC7 i DVC15 i wypowiadali się ludzie, którzy mieli więcej kontaktu niż ja (15 minut może na niej nakręciłem i to też z czystej ciekawości).

Pozdrowienia
Ulv

piątek, 28 listopada 2003, 16:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona