Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 11:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Obraz na wyjsciu 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Obraz na wyjsciu
Witam
Chcialem sie dowiedziec cos na temat obrazu SVHS chcialem zakupic kamere SVHS lub HI8 z SVHS tylko chce poznać wasze opinie.
Oto pytanie : Czy po wgraniu obrazu SVHS do kopmutera i zmontowaniu bede mogl go wgrac na tasmę VHS ? jesli tak to czy ta jakosc bedzie o klase lepsza na wyjsciu niz gdybym wgrywal material bezposrednio z VHS ? Bardzo mi na tej informacji zalezy. Mi sie wydaje ze chyba tak ale wole sie upewnic niz pozniej zalowac zakupu.
pozdrawiam wszystkich

wtorek, 2 grudnia 2003, 13:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeżeli nie chcesz żałować zakupu to nabądź kamerę minidv i kartę firewire, bo tak się składa, że za kamerę analogową i kartę do montażu zapłacisz tyle samo, a jakość będzie niższa.

Pozdrowienia
Ulv

wtorek, 2 grudnia 2003, 14:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jeżeli nie chcesz żałować zakupu to nabądź kamerę minidv i kartę firewire, bo tak się składa, że za kamerę analogową i kartę do montażu zapłacisz tyle samo, a jakość będzie niższa.

Pozdrowienia
Ulv

Dziekuje za radę pomyśle nad tym ale jeśli można odpowiedzieć na moje pytanie to bym byl wdzięczny.

wtorek, 2 grudnia 2003, 14:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

SVHS (jakość niewątpliwie lepsza niż VHS) -> zgrywasz przez svideo (konwersja analogowo - cyfrowa powoduje pewną degradację jakości) -> montujesz -> zgrywasz na VHS (tu znów utrata jakości przy konwersji cyfrowo - analogowej)

VHS (jaki jest VHS każdy widzi ;-) ) -> zgrywasz przez svideo (konwersja analogowo - cyfrowa powoduje pewną degradację jakości) -> montujesz -> zgrywasz na VHS (tu znów utrata jakości przy konwersji cyfrowo - analogowej) jakość niewątpliwie gorsza niż wyjściowego materiału.

Wniosek:
Jeżeli zaczynasz z materiałem jakości lepszej to masz z "czego" tracić. W rezultacie efekt będzie lepszy niż gdybyś zaczął z materiałem o jakości takiej jak maksymalna możliwa wyjściowa. Mam nadzieję, że jest to jasne.

Pozdrowienia
Ulv

wtorek, 2 grudnia 2003, 15:07
Nowy
Nowy

Fajnie, dzieki a jesli bym zainwestowal w kamere dv to podobnie bedzie ?
Potrzebuje nagrywac material na vhs-ie czy jest mi potrzebna do tego kamera dv ? Czy starczy SVHS ? Bo VHS obecnie wprowadzam no i chcialbym troche poprawic ta jakosc czyli z tego co widze SVHS bedzie idealnym rozwiazaniem. Chyba ze ktos ma inne propozycje ?
pozdrawiam

wtorek, 2 grudnia 2003, 15:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przy minidv jedyna utrata jakości będzie miała przy przegrywaniu materiału z kamery na vhs, ale winny będzie vhs, bo większość kamer minidv daje obraz, który jest ostry jak żyleta na typowym telewizorze, oczywiscie w porównaniu z vhs. Dlaczego napisałem, że z kamery, ponieważ materiał po przesłaniu do komputera i zmontowaniu (cały czas w postaci cyfrowej, co więcej, większość systemów nle przelicza go, a tylko to co się zmieniło, lub zostało wprowadzone: napisy, przejścia) wysłasz na kamerę (też cyfrowo, więc nic nie tracisz). Z kamery możesz sobie to odtworzyć i nagrać na vhs.
Co więcej, w ten sposób w przyszłości jak zechcesz ze starych nagrań zrobić dvd to masz je w jakości, z której takie działanie ma sens, z vhs nie.

Pozdrowienia
Ulv

wtorek, 2 grudnia 2003, 15:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]