Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 23:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Kupić kamerę cyfrową (nie na taśmy miniu DV tylko na karty ) 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kupić kamerę cyfrową (nie na taśmy miniu DV tylko na karty )
Witm
Prosze o radę. Chciałbym kupić kamerę która zapisuje filmy w formacie AVI lub MPEG. Kabelek USB i film na komputer. Mam do wydania około 2000 zł i całkowicie się nie znam na kamerach. Prosze o jakąś radę. Nie interesuje mnie mini DV. Jakie musi mieć parametry taka kamera aby filmy miały w miarę jakość, zastosowanie amatorskie (wczasy, rodzina itp). Każda rada mile widziana. Z góry dziękuję. :roll: :?:

wtorek, 9 grudnia 2003, 22:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jesli nie interesuje cie miniDV to pozostaje ci wielki brat SONy i jego D8 (digital8). koniec kropka.

wtorek, 9 grudnia 2003, 23:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A ja uważam że pozostaje ci tylko miniDV i to najtańsza z najtańszych samsungów (do 2000zł). Kamerka miniDV i komputer dają naprawdę duże mozliwości jeśli chodzi o obróbkę i format zapisu filmu: DV, SVCD, VCD, DVD, Quicktime, DIVX, XVID MPEG1 i 2 i inne
Pozdr.

wtorek, 9 grudnia 2003, 23:42
Nowy
Nowy

Digital8, coś o tym czytałem. Jak jest z jakością takich filmów ? Ile zajmują miejsca na kości pamięci ? Czy może się okazać że po zakupie kamery potrzebuję wyrzucić majątek na kości pamięci ?? Co jeśli kupię taką kamerę Sony w USA , czy jest jakiś konflikt ?? W jaki sposób z MiniDV zgrać film na kompa, potrzebny dodatkowy sprzęt, oprogramowanie. Jeszcze raz dzięki za odpowiedź. :)

środa, 10 grudnia 2003, 11:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

eh poplatales troche. zdaje sie ze chcesz koniecznie kamere ktora nie nagrywa na tasme. d8 i miniDv nagrywaja na tasmy. nie wiem dlaczego szukasz takiej wlasnie kamery, ale nie znam zadnego producenta ktory by oferowal cos takiego w polsce (choc moze nie sledzilem wszystkich nowosci w kamerach amatorskich).
jeszcze raz powiedz do czego potrzebujesz kamery. jesli do zrzucania filmow na komputer (format nieistotny - btw. AVI to nie format) w dobrej jakosci to nie widze nic innego niz miniDV lub ostatecznie d8. nie bedziesz przy tym uzywac USB tylko FW. jesli zas potrzebujesz kamery internetowej to wybierz sie do sklepu komputerowego.

środa, 10 grudnia 2003, 12:16
Bywalec
Bywalec

Do 2000 zł to powiedziałbym D8 lub ostatecznie miniDV :)
Do zastosowań imieninowo wakacyjnych w tej cenie większy jest chyba wybór D8 a jakość obrazu dokładnie ta sama za to eksploatacja tańsza bo mozna nagrywać na taśmach V8 i Hi8.

środa, 10 grudnia 2003, 13:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Pytanie
Pytanie w ogóle jest z innej beczki.
Kamera zapisująca na kartach pamięci zamiast kasetek.
Bywają takie wynalazki - ale to kończy sie na bardzo małej rozdzielczości. Częściej są to aparaty cyfrowe z mozliwością zapisu video i stylizowane na kamerę cyfrową (z wyglądu). Widziałem taką - jakiegoś tajwańskiego producenta - miała nawet wyświetlacz LCD jak w kamerach. Ale tak prawde mówiąc nie jest to nic rozsądnego. Każdy inny cyfrak zapisujący video oferuje przybliżone mozliwości.
Jeśli jednak istnieje coś takiego co nagrywa na karty pamięci i na dodatek oferuje względną jakośc to napewno nie za 2000PLN.
Same karty pamięci by Cie pożarły. Technologia miniDV przy tym to taniocha - kasetke Sony kupiłem ostatnio za 15PLN = 13GB. A pamięć na której zapisałbys jakies kilakdziesiąt minut (30-40) czyli 512MB to wydatek kilkuset złotych. Nie wspominam o jakości - te 30-40 minut to tylko jakość rzędu VideoCD a miniDV oferuje wiele więcej.
Myślę że jeszcze nikt się nie pokusił aby wyprodukowac do użytku amatorskiego kamery cyfrowej o dobrej jakości obrazu któa zapisywałaby na tak drogi nośnik jakim są karty pamięci.

A z drugiej strony to dlaczego nie mogą to być kasetki??

emes

środa, 10 grudnia 2003, 13:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"ostatecznie d8" bo nie lubie monopolistycznych rozwiazan, d8 skazuje cie na "jednyna sluszna firme" i koniec. na + oczywiscie to ze tanie nosniki, ale - to brak kompatybilnosci z miniDV, ktorych jest wiecej. zreszta na ten temat mozna sie dlugo spierac i nie dojsc do konkretnych wnioskow ;)
a co do zapisu na kartach pamieci to oczywiscie nie da rady uzyskac takiej jakosci jak przy tasmie, bo nosniki maja za mala pojemnosc. dlatego chlopak sie musi zastanowic czy potrzebuje normalnej kamery czy kamerki internetowej - bo jesli to drugie to nie trzeba zadnych nosnikow, po prostu zwiazana na stale z komputerem bedzie.

środa, 10 grudnia 2003, 13:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
a może Pan ma na myśli kamerki które zapisują film na mini dysku podobnym do tego z odtwarzaczy muzyczbych na MD

środa, 10 grudnia 2003, 17:07
Nowy
Nowy

Racja, moża zadałem złe pytanie. W takim bądź razie jak z kamery Mini DV mogę uzyskać film w pliku do przeglądnięcia na komputerze i czy jest to wogóle mądre wyjście ?? Potrzebne jakies dodatkowe urzadzenie ? Nie dysponuję Video, jest to dla mnie urządznie przestarzałe i niepotrzebne ;) Stąd szukam jak pogodzić kamerę z komputerem. Prosze o sugestie.

środa, 10 grudnia 2003, 17:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Racja, moża zadałem złe pytanie. W takim bądź razie jak z kamery Mini DV mogę uzyskać film w pliku do przeglądnięcia na komputerze i czy jest to wogóle mądre wyjście ?? Potrzebne jakies dodatkowe urzadzenie ? Nie dysponuję Video, jest to dla mnie urządznie przestarzałe i niepotrzebne ;) Stąd szukam jak pogodzić kamerę z komputerem. Prosze o sugestie.

http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopic.php?t=4876

środa, 10 grudnia 2003, 17:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wystarczy ze poczytasz troche postow na tym forum i bedziesz wiedzial jak. zaopis na kasecie jest cyfrowy, do komputera dane trafiaja przez zlacze FW (firewire, IEEE1934, iLink - to inne nazwy tego samego). Trzeba miec do tego w komputerze taki wlasnie kontroler (wbudowany w niektore plyty glowne). Programow do zgrywania jest multum - poczytaj forum.

środa, 10 grudnia 2003, 17:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jeżeli chodzi o kamerę zapisującą na kartę, nie na taśmie, to pojawił się Panasonic SV-AV100. Pełne mpg2, tyle, że za 2000 to możesz kupić gdzieś 35% kamery...
Pozdrawiam

środa, 24 grudnia 2003, 02:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post kamery
Prawie kazda kamera mini dv i digital 8 ma dodatkowa mozliwosc zapisu na jakies kosci pamieci,ale kosc ta przeznacza sie raczej na zdjecia niz na nagrywanie filmu.Przeciez w mini dv i digital 8 mimo ,ze tasma jest magnetyczna obraz nagrywa sie w postaci cyfrowej i jak duzo miejsca masz na kasecie 13GB a na kosci 0.25 gb lub 0.5 GB.I to jak dokupisz takie kosci. przewaznie w komplecie maja tylko 8mb.

piątek, 26 grudnia 2003, 15:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
nonszalancja niektórych ludzi zbija mnie z nóg zadaj pytanie w podobnej foormie na forum motoryzacyjnym -poradzcie chce kupić samochód ,niemamdużych wumagań niech jedzie do przodu i jak się uda niech skręca na boki ach! zapomniałem niech nie kosztuje powyrzej 2000zł, i tylko jedna drobnostka chciałbym nim wygrać rajd Monte Carlo.Czekam na szybką odpowiedź

sobota, 27 grudnia 2003, 04:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]