Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 19:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Czy warto kupić JVC GR-DV4000 ? czy ktoś nią kręcił ? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Czy warto kupić JVC GR-DV4000 ? czy ktoś nią kręcił ?
Zamierzam zakupić tą kamerę , ale nie znam jej wad ... moze ktoś mi coś na jej temat napisze . Z góry dziękuję.

środa, 17 grudnia 2003, 11:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Warto ;-) Jak dobrze poszukasz to dostaniesz ją koło 4k. Dobra optyka, niezły przetwornik, w klasie sprzętu z pojedyńczym ccd nie wiele lepszego sprzętu znajdziesz (oczywiście w segmencie sd).

Pozdrowienia
Ulv

środa, 17 grudnia 2003, 14:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Filmuje sie dobrze.....
- Ma dość jasny obiektyw i nawet przy małym oświetleniu obraz jest ostry i nie robia sie dropy.
- Przy kompletnej ciszy przy kręceniu nagrywa sie odgłos silnika ale jest to znikome trzeba sie dobrze wsłuchiwać zewnętrzny mikrofon to niweluje w 100%
- Akumulator starcza tylko na 30 minut więc będzie dodatkowy wydatek na większy ok 150 zł za 2.5 godz. z Allegro.
- Stabilizacja jest ok przy dużych zbliżeniach obraz jest stabilny występuje troche zjawisko mrożenia ekranu ale przy cyfrowym stabiliz. to normalne np. przy zumie 30x obraz jest nieruchomy no chyba że reką zrobimy większy ruch. jeżeli chwile utrzymamy w jednym miejscu obraz jest jak stop klatka to właśnie to mrożenie ale spoko...
- Co do kręcenia nocnego w kolorach to jest porażka obraz niby jest rozjaśniony i kolorowy ale trudno łapie ostrośc i odświerzanie jest co 15 klatek więc obras stroboskopowy przy ruchu kiszka. Normalne kręcenie po ciemku jest ok kamera kręci tak jak widzimy :)))
Nie wiem co jeszcze może jakieś pytanka??? Kamera jest zgrabna może troche za długa jak do wysokości ale to kwestia przyzwyczejenie.
Środek ciężkości troche źle umiejscowiony kamera z ręki leci do przodu ale jak założymy większy akumulator jest ok...
napisz co chcesz wiedzieć?
cześć

środa, 17 grudnia 2003, 14:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post a jak balans
a jeżeli chodzi o filmowanie np. w ciemnych kościołach - to trzeba użyć dodatkowej lampy aby obraz był czysty? jak z balansem bieli ? czytałem też gdzieś że w kamerach cyfrowych szybko się brudzą głowice. Czy np. po sfilmowaniu mszy nagle może się okazać że sie nic nie nagrało ... czy to jest możliwe ? ile razy można nagrywać na jednej taśmie DV ?

czwartek, 18 grudnia 2003, 08:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
a za ile można dokupić zewnętrzny mikrofon ? i ostatnie pytanie - gdzie mógłbym ją kupić (jakiś adres) za 4 st.

czwartek, 18 grudnia 2003, 08:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
co do akcesorii do tej kamery zobacz tu: http://www.jvc-victor.co.jp/english/acc ... v4000.html
co rozumiesz filmowanie w zupełnych ciemnościach obraz czysty???
jest poprostu ciemno nie robią się dropy na czarnym tle jak o to Ci chodzi z balansem bieli się nie bawiłem bo przy rodzinnym filmowaniu to raczej po co...Nie sadze by głowice tak szybko się brudziły zresztą nie wiem kamere mam od niedawna. Z czasem napewno jakiś syff na niej osadzi w końcu jest to taśma :)))
jak chcesz o coś jeszcze spytać pisz na mój adres..
pozdrowienia

czwartek, 18 grudnia 2003, 08:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]