Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 13:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Za 3 dni 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Za 3 dni
Za 3 dni chce jechac po kamerke ale mam taki balagan w glowie ze nie wiem co kupic bo tylew jest firm i modeli !!! Mam do 3000zl !!!Chce filmowac swoja rodzine na wakacjach moze jakies urodzinki albo grila , chce to zgrywac na plytki i chce zeby to mozna bylo kiedys ogladnac w takiej jakosci zebym siebie poznal.Do tego pewni przydaly by sie jakies we\wy.Fajnie by bylo jak by sie dalo zrobic jakies ladne zdjecie a do tego pewnie jakas karta by sie przydala.Digital8 czy miniDv?540000 czy 800000 pikseli?1\6'' czy 1\4''?Myslalem nad sony DCR-TRV355E ?CZY WARTO? Moze ktos juz mial taki problem i znalazl jakas inna lepsza kamerke?Prosze o pomoc!DZIEKUJE!!!

czwartek, 18 grudnia 2003, 01:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli masz mętlik w głowie to najlepiej zrobisz jak odczekasz jeszcze parę dni - co nagle to po... Wybór kamery to nie jest sprawa błaha, w końcu nie kosztują one 10 zł. Ja mam TRV-355E, ale tylko dlatego, że nie mogłem w momencie zakup nigdzie znaleźć modelu bez karty MemoryStick i tak jej nie używam, a więc 350 (czy 345, nie pamiętam teraz dokładnie) w zupełności by mi stykła. Jeszcze raz Ci radzę - przeczekaj jeszcze parę dni.

czwartek, 18 grudnia 2003, 10:19
Bywalec
Bywalec

Tylko 1/4 cala albo więcej - fizyka na to wzkazuje

Nie chcę zeby zabrzmiało to jako reklama, ale jeżeli twój wybór padnie na SONY TRV .........- nie będziesz żałował

Pozdrawiam

Bogdanmar

czwartek, 18 grudnia 2003, 23:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzieki za pomoc.Teraz juz nie chce 355 ale 345.Tylko ze to jest 1\6 cala a moglo by byc 1\4.Jeszcze nie wiem czy sie zdecydowac na Digital8 czy moze wybrac jakiegos miniDV.Zdjecia juz sobie odpuscilem.Mam jeszcze 2 dni wiec dalej prosze o wskazowki i z gory DZIEKUJE!!!

piątek, 19 grudnia 2003, 00:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzieki za pomoc.Teraz juz nie chce 355 ale 345.Tylko ze to jest 1\6 cala a moglo by byc 1\4.Jeszcze nie wiem czy sie zdecydowac na Digital8 czy moze wybrac jakiegos miniDV.Zdjecia juz sobie odpuscilem.Mam jeszcze 2 dni wiec dalej prosze o wskazowki i z gory DZIEKUJE!!!

Digital8 ma sprawdzona mechanike - przeciez to wielokrotnie sprawdzone video8... no i tansze kasetki sa, dostepne w kazdym markecie i kiosku.l..
Jezeli stawiasz na niezawodnosc, lepiej D8, mDV jest duzo delikatniejszy.

piątek, 19 grudnia 2003, 08:55
Bywalec
Bywalec

Niestety ale nie zgodzę się z Tobą.
Kasetki do mDV są TAŃSZE od D8, nawet od HI8, np. ostatnio kupowałem w Rzeszowskim MM Sony Premium 60 za 15 zł. czyli w cenie HI8 90 podejrzewam, więc różnica może być powiedzmy 1-2 zł na szuce a to przy cenie kamery około 2-3 tyś zł są powiedzmy sobie grosze...
Co do sprawdzonych mechanizmów, to może jest coś w tym racji ale nie do końca. Każda kamera możę sie popsuć "ot tak" bez żadnej przyczyny, czy to jest analogowa(Video8), cyfrowa D8, mDV.
Wg mnie nie ma sensu kupowac na dzien dzisiejszy kamery D8 dla osoby ktora wczesniej nie miala np. Video 8. Format D8 tańszy w zakupie ale bez przyszłości, gdyż na dzięń dzisiejszy "cofa się w rozwoju", mDV natomiast cały czas tanieją i juz nie ma tak znacznej różnicy pomiędzy ceną tych 2 formatów.

Reasumując, osobiście inwestował bym (co uczyniłem 10 m-c temu) w kamerkę mDV bez 2 zdań :-)

Maciej G.

piątek, 19 grudnia 2003, 09:44
Bywalec
Bywalec

Ja tylko w kwestii aparatu fotograficznego w kamerce.
- słusznie że się wyleczyłeś. Kamera z aparatem który jest w stanie robić sensowne zdjęcia i ma wbudowaną lampę to wydatek rzędu ok. 6 000 zł. natomiast pozostałe bez lampy mogą spełnić oczekiwania (tylko nie wygórowane) przy bardzo, powtarzam bardzo dobrym oświetleniu i to w rozdzielczości 640x480. Dlatego moja propozycja abyś zainwestował w przyszłości w osobny aparat.

piątek, 19 grudnia 2003, 15:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja tylko w kwestii aparatu fotograficznego w kamerce.
- słusznie że się wyleczyłeś. Kamera z aparatem który jest w stanie robić sensowne zdjęcia i ma wbudowaną lampę to wydatek rzędu ok. 6 000 zł. natomiast pozostałe bez lampy mogą spełnić oczekiwania (tylko nie wygórowane) przy bardzo, powtarzam bardzo dobrym oświetleniu i to w rozdzielczości 640x480. Dlatego moja propozycja abyś zainwestował w przyszłości w osobny aparat.

ihmo
wbudowana lampa to bajer
lepiej dokupić ja osobno
o ile masz odpowiednie 'gniazdko' do mocowania

np. lampa taka ma własny "prad"

piątek, 19 grudnia 2003, 15:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzieki za rady!!!Jeszcze tylko jedno pytanko.Jest jakas kamerka mDV ktora moze zastapic Sony TRV-345?Chodzi mi zeby miala te same funkcje i nie kosztowala wiecej niz 3000zl !!!

sobota, 20 grudnia 2003, 19:23
Bywalec
Bywalec

Postaw na SONY mini DV TRV 12 do 22 a nie będziesz załował

Wybij sobie z głowy ósemi koleżeńska rada

Kiedys to zrozumiesz

Pozdrawiam
Bogdanmar

niedziela, 21 grudnia 2003, 00:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]