Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 22:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Sony czy Panasonic dla amatora ?? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony czy Panasonic dla amatora ??
Witam. Jako jeden z licznych szykuję się do zakupu kamerki. Po kilku godzinach grzebania w sieci, poczytaniu postów na kilku forach i rozmowach z trochę mniej lamerowatymi jak ja w tym temacie ludźmi oraz określeniu możliwosci finansowych wytypowałem 3 modele: Panasonic NV DS 29 (u mnie w mieście - 2699), Panasonic NV GS-1 (3499 i ewentualnie od 5-9 % rabatu), Sony TVR 240 E - (3399 i ewentualnie 5-10 % rabatu).
Kamera będzie używana amatorsko imprezki rodzinne i takie durne amatorskie filmiki ze znajomymi - będę chciał to obrabiać nieliniowo na kompie. Do tej pory robiłem to przy użyciu analogowej kamery Panasonic VHS C pożyczanej od kumpla (nie pamiętam jaki model). Wiem że przewagą soniacza będzie DV in (czy to mi się przyda??) oraz to że można tu korzystać z tańszych kaset Hi8/Video 8 co ma dla mnie też znaczenie. Sam jestem troszkę napalony na tego Panasonica GS1, (bo jest taki malutki - ale jak to się ma do jakości ?? i ma dwa lata gwarancji)
Mam prośbę czy ktoś z Was miał w ręku któreś z tych urządzeń i może powiedzieć jak one sprawdzają się w praniu. :?: :?: :?:

wtorek, 13 sierpnia 2002, 00:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Posiadam Panasonica NV DS 27 - to starszy model NV DS 29. Ma te same parametry (nv DS ma tylko trochę lepszy zoom 15x). Używam jej amatorsko i spełnia wszystkie moje potrzeby. Kosztami kaset bym się nie sugerował. Policz jaką będziesz miał oszczędność na cenie kamery i jak to się ma do ilości i ceny kaset. Ponadto odblokowanie DV in to też nie problem. Możesz zrobić to sam lub w jakimś punkcie za ok 200-400PLN. Ja jeszcze tego nie odblokowałem ale wydaje mi się to zbędne. Obecnie zastanawiam się nad zakupem kontrolera FireWire aby móc podłączyć kamerę do PC. Mam zamiar dokonywać obróbki a swoje dokonania nagrywać na CD lub poprzez wyjście TV-out na kasetę magnetowidu. Uważm, że to dobra oferta zarówno cenowa jak i oferowanych parametrów dla amatorskich dokonań.
Pozdrawiam.

wtorek, 13 sierpnia 2002, 08:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mam Soniaczka 240. Jest super!Jest to nie tylko kamera, magnetowid ,aparat cyfrowy , czy doskonała lornetka cyfrowa ale tez najtańszy w tym momencie przetwornik analogowo cyfrowy. Możesz analogowe nagrania z VHS wpuścić na kamerkę i po |DV out zrzucić je na kompa. Lub odwrotnie z kompa przez kamerkę "zanalogować" i wypuścić na VHS.
To naprawdę tania i dobra propozycja dla amatora i ambitniaka.
Jest to moja druga kamerka.
Co dzień z racji zawodu pracuję na telewizyjnej kamerce cyfrowej. Oczywiście jest to zupełnie inna liga ale naprawdę praca na 240 jest miła i daje doskonałe efekty.
Wybór należy do ciebie.

środa, 14 sierpnia 2002, 01:04
Nowy
Nowy

A może ktoś by mi powiedział czy obiektyw Zeissa który jest w Sony TRV 16 będzie miał wpływ na lepszą jakość nagrywanego obrazu?? w porównaniu z Panasonic 29 lub Sony 240, (bo jak mi powiedzieli na infolini Panasocnica GS 1 różni się tylko wyglądem i wielkością od 29 a nie parametrami i jakością nagrań, więc wydatek tych paru stów na mniejszą kamerę nie ma sensu dla mnie).

sobota, 17 sierpnia 2002, 21:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja posiadam DS-29 i żałuję że nie miałem wpływu na zakup kamery.

wtorek, 27 sierpnia 2002, 14:42
Stały bywalec
Stały bywalec

Post nv ds30
tez planuje zakup tej kamery (zastanawialem sie jeszcze nad sony trv740) ale coraz bardziej przekonuje sie do tego panasonica. mam tylko pytanie czy da sie zrobic tak ze sygnal z kompa leci "przez" ta kamerke do analogowego video? tzn bez nagrywania na kasetce w kamerze???

wtorek, 27 sierpnia 2002, 15:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]