Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 03:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Kamera czy aparat 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kamera czy aparat
Nie wiem co kupić ostatnio zobaczyłem film wykonany aparatem cyfrowym i byłem zaskoczony jakością a był to Sony DSC P8 i a widziałem film wykonany kamerą cyfrową w MPEG4 obraz był brzydki i w dodatku ruchy były zwolni9ne tak jak gdzyby klataka po klatece chodził a wiec nie wiem co kupić Czy aparat cyfrowy jest lepszy od kamery? bo w dodatku jest tańszy o nie małą kwotę a wykonuje filmiki wydaję mi się pozytywnie proszę o pomoc dlaczego na kamerze cyfrowej film zapisywany na karcie był gorszy od tego z aparatu cyfrowego i czy aparat cyfrowy może służyć jako kamera w pełnym znaczeniu tego słowa?? Już się w tym wszystkiem pogubiłem

środa, 31 grudnia 2003, 15:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W kamerze możliwość zapisu filmu na karcie to absolutnie zbędny bajer. Podobnie recz ma się z filmami z aparatu cyfrowego. Jakość beznadziejna.
Kamera cyfrowa daje bardzo dobrą jakość gdy robi to co umie najlepiej, nagrywa w formacie dv na taśmie a nie na żadnej karcie.
(dobry) Aparat cyfrowy robi dobrej jakości fotki i do tego służy.
Czyli musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy chcesz kręcić filmy, czy robić zdjęcia.

Pozdrowienia
Ulv

środa, 31 grudnia 2003, 16:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sluchaj ulva, dodatek tylko maly: jesli urzadzenie ma KONIECZNIE posiadac obie funkcje (film i zdjecia) to przynajmniej na razie "lepsza kamera z aparatu niz aparat z kamery"

środa, 31 grudnia 2003, 18:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
to czyli jednak lepiej aparat bo poważnie te fimliki z sonego były fajne buu już całkiem niewiem chciałbym kręciic filmy i robić o takie sobie zdjęcia lub wcale nio a Sony robi to dobrze i to dobrze czy się myle??

środa, 31 grudnia 2003, 18:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Aparat cyfrowy nie nadaje sie do robienia filmow. Za malo klatek, brak przeplotu - i jezeli bedziesz chcial film wrzucic na plytke dvd i ogladac na telerizorze, to bedziesz niemile zaskoczony slaba jakoscia. Natomiast zdjecia z kamery cyfrowej zawsze beda gorszej jakosci - powod: kamery raczej nie posiadaja lampy blyskowej, a przy slabym swietle jakosc zdjecia jest kiepska (tylko najdrozsze kamerki maja lamy blyskowe :(

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 13:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kamera czy aparat
Mam Minoltę Dimagę 7, nawet z upgradem do 7i. I nie jestem zadowolony z tego półprofesjonalnego aparatu, bo pomimo testów serwisowych robi kiepskie fotki i trzeba się dużo nakombinować z ustawieniami, żeby zrobił fotę do albumu. Można zapomnieć o robieniu zdjęć z lampa wewnętrzną.
Kupiłem Sony TRV 60 i polecam. Bardzo dobry obraz z kamerki i fotki do 2mln pix. brzytewka (10x15 na papierze).
Więc bardzo dobra kamera DV i niezły aparat cyfrowy w jednej obudowie.

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 13:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Najlepsze rozwiązanie to... kamera i aparat :) Lepiej kupić dwa osobne urządzenia w cenie średniej kamery cyfrowej. Co do filmów z aparatu to musisz pamiętać o ograniczeniu czasowym takich filmików (najczęściej 30 sek). A zdjęcia z kamery to raczej małe nieporozumienie.

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 19:06
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

To tak jak by zapytac motor czy samochód. motorem od bidy da sie jechac w deszcz jak sie ubierzesz odpowiednio a samochodem w upalne dni mozesz sobie otworzyc okna i szyber i tez wiaterek bedzie wiał :).

Najlepiej miec motor i samochód bo jazda w deszcz motorem to nic przyjemnego a jazda samochodem z otwartymi oknami i szyberkiem moze doprowadzic do choróbska jakiegos :)

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 20:41
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Co b ędzie robić
Jesli zależy ci bardziej na filmowaniu to lepsza kamera, a zdjęcia można robić przy okzaji, ale jakość będzie uzależniona od oswietlenia. Moja kamera JVC GR-DV700 filmuje super, ale zdjęcia bez dobrego oświetlenia sa fatalne, zresztą dobre oświetlenie to lampa z zarówką FOTO min. 500W, ja mam taką i jak robię fotki z odległości 3 metrów to wychodzi całkiem dobrze. A jak fimuję przy tym oświetlenieu to obraz jest żyleta.
Także jak chcesz mieć tandem kamera-aparat to musi być bardzo dobra kamera z megapixelowym przetwornikiem CCD i bardzo, bardzo dobre oświetlenie. Lampa nakręcana na kamerę nie spełni tych oczekiwań.

dnc

Mój sprzęt:
Kamera: JVC GR-DV700E
Grafika: Gainward PP2100LE TV/DVI
Obróbka video:Pinnacle Studio 9.1 PL
Kontakt: GG: 4926855
Obrazek

piątek, 9 stycznia 2004, 10:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]