Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 06:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Jakość w nagrywniu filmów z miniDV na komputer 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jakość w nagrywniu filmów z miniDV na komputer
Kupiłem ostatnio kamerę miniDV SONY DCR-TRV 75 (2mln pikseli). Po nagraniu filmu próbuję przegrywać go na komputer poprzez FireWire. Mój komputer to 2,4 GHZ, 512RAM. Niestety jakość nagrywanego materiału zupełnie mnie zadawala; szczególnie wioczne są efekty zamierania (ginięcia klatek; efekt rwania filmu) we fragmentach filmu w których przemieszczałem kamerę np. filmując w marszu lub stojąc ale obejmując rozległy teren.
Utrwalanie a kamery wykonuje przy pomocy ULead Video lub oryginalnego oprogramowania SONY Image Mixer.

Poradźcie mi czy ten problem to:
-problem technologii zapis w najlepszym standardzie DV i radykalne zmniejszenie jakości po przenoszeniu na PC (ale przecież inni nagrywają filmy na PC i nic nie słyszałem aby narzekali
- problem sprzętu PC lub oprogramowania - może trzeba coś dokupić wymienić
- problem jakichś ustawień w kamerze, PC lub oprogramowaniu
- a może metody przegrywania może nie poprzez FireWire

Proszę poradźcie coś. Pozdrawiam w nowym roku.

rd

piątek, 2 stycznia 2004, 13:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak dla mnie może to być problem konfliktów sprzętowych. Sam procek i pamięc to za mało by ocenić sprzęt i powiedzieć co może być nie tak. Mi wydaje się, że możesz mieć problem z samym kontrolerem FireWire (może zintegrowany na płycie, może na chipsecie VIA). Miałem troszkę podobnych problemów ze swoją poprzednią płytą główną (zintegrowany kontroler VIA) i pomogła dopiero wymiana płyty głównej.

Może to jednak być również problem źle dobranych parametrów capturingu, lub złej konfiguracji komputera, jednak bez podania konkretniejszej konfiguracji można podejrzewać wszystko, głównie podsystem dyskowy, konflikty przerwać - spróbuj powyłaczać zbedne usługi i programy pracujące w tle. Mi znacznie pomagało wyłączenie karty sieciowej.

piątek, 2 stycznia 2004, 14:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]