Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 13:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Która lepsza ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Która lepsza ?
Mam dylemat co wybrać ? Panasonic NV-GS70 czy JVC GR-DV4000 (cenowo zbliżone). Chodzi mi o filmowanie uroczystości weselnych, itp. W opcji szukaj nie znalazłem odpowiedzi. Prosze o pomoc w wyborze.
Pozdrawiam: Gitmen

sobota, 3 stycznia 2004, 04:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Też miałem ten dylemat. NVGS70 jest bardzo malutką kamerką (najmniejsza 3CCD na świecie) ale 3CCD. GRDV4000 jest jednoprzetwornikową ale jasność obiektywu to F 1.2 co ma dość duży wpływ na łapanie światła. Najlepiej iść do sklepu z kasetką i nagrać kilka minut na każdej z nich (ja tak zrobiłem) i w domu porównać na spokojnie. Dla mnie jakość była minimalnie lepsza na kożyść GS 70. Stbilizator obrazu jest chyba troche lepszy w Panasonicu. Wybrałem jednak JVC za 4200zł z Allegro. Tak do jednej jak i drugiej wypada dokupić nasadkę szerokokątną do kręcenia w małych pomieszczeniach no i dodatkowy akumulator. Na razie mam ją miesiąc i w zasadzie jestem zadowolony (poprzednia to D8) ale wiem że to tylko przejściowa kamerka i do wakacji powinna sie zwrócić. Wpisz w przegladarkę "JVC GR DV 4000" a na pewno coś znajdziesz bo była dość szeroko dyskutowana w tym dziale .

sobota, 3 stycznia 2004, 09:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja wybrałem natomiast GS 70. Jestem z niej bardzo zadowolony. Ma wszystko to co potrzebuje ( wejscia i wyjscia) a przedewszystkim OBRAZ I DŹWIĘK BARDZO DOBRY. Kupiłem statyw naramienny i dodatkowy akumulator i uważam, ze GS 70 spokojnie wystarcza do krecenia wesel. Wiele jest opinii na temat kamer na wesela jedni: tylko VX 2000, drudzy XL1s albo XM2. Ja nie miałem tyle kasy wiec był to GS 70. I muszę powiedzieć, ze montowany materiał z GS 70 przypada ludziom do gustu ( bynajmniej do tej pory). Jeśli klienci beda zadowoleni to nie jest ważne czy bedzie to JVC 4000 czy Panasonic. Sprzet to tylko narzedzie pracy.
Wiec zycze udanego wyboru i zadowolonych klientów.

sobota, 3 stycznia 2004, 12:04
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jak kolega radzi sobie ,szczególnie podczas wesela z niska czułością tej kamery. Uściślając: Egzemplarz który testowałem w domu "krzyczał" że jest za ciemno no i po zrzutach ekranu było to widać w postaci dużego ziarna.(w teście brały udział Sony TRV60 ,Panas GS70,JVC 4000,Thomson VMD120). Przy okazji jeżeli chodzi o szum to najczystszy obraz był w następującej kolejności 1.JVC 2.Thomson 3.Sony 4.Panasonic. Dla zainteresowanych mogę przesłać filmy lub zrzuty wybranych klatek.

niedziela, 4 stycznia 2004, 20:12
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Stworzyłem specjalnie stronkę ze zrzutami z kamer które właśnie przetestowałem w sklepie. http://republika.pl/elektron155

niedziela, 4 stycznia 2004, 23:14
Nowy
Nowy

Post Która lepsza ?
Witam i pozdrawiam !
Bardzo mi pomogliście, i ta stronka z testami kamer to fajna sprawa. Myślę że obraz z kamery JVC GR-DV4000 będzie jednak lepszy od JVC GR-DV500, gdyż JVC 4000 ma przysłonę F1,2 a JVC 500 ma F1,8. Jeszcze raz dziękuje za pomoc. Zdecydowałem się na JVC GR-DV 4000.

PS. w sklepie z kamerami Panasonica mi powiedziano że podczas prób nie zauważyli znaczącej różnicy między obrazem Panasonica GS 70 3CCD a 1 CCD JVC GR-DV 4000, (zresztą to nawet widać na stronce www) nawet lepszy obraz miała JVC 4000 podczas filmowania w słabym oświetleniu.

Pozdrawiam: Gitmen

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 01:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]