Teraz jest poniedziałek, 18 czerwca 2018, 18:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 pomóżcie kupić mi kamerę 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post pomóżcie kupić mi kamerę
8O planuję dosyć szybki zakup kamerty i mam dylemat:cyfrowa czy analogowa.ponieważ jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie ,a sprzedawca w sklepie zasypał mnie dziwnymi określeniami...liczę na waszą pomoc

czwartek, 15 sierpnia 2002, 14:53
Nowy
Nowy

Post Masz kasę? - wybierz cyfrową
Jestem o jeden kroczek przed Tobą - jestem przekonany, że obecnie nie ma sensu płacić do 2 tyś. za Hi8 lub SVHSc. Po dołożeniu jeszcze jednego tysiączka można kupić przyzwoitą k. cyfrową. Ja mam jeszcze inny problem. Kupić cyfrową z możliwością robienia fotek z zapisem na karcie pamięci (czyli cena znacznie przekraczająca 3 tyś), czy też nie zawracać sobie głowy tą funkcją). Pozdrawiam. :)

środa, 21 sierpnia 2002, 10:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A co do możliwości robienia fotek to powiem tylko, że dużo jeszcze wody upłynie zanim kamera zrobi zdjęcie takiej jakości jak aparat cyfrowy.
Porównaj choćby rozdzielczości. Małe zdjęcie OK. Ale już format 9x13-zapomnij.

niedziela, 25 sierpnia 2002, 08:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post zakup kamery
Polecam cyfrową.
Kwestia zdjęć z kamery to dość szeroki temat zależy co chcesz zrobić z taką fotką, ale fotka jest zdecydowanie gorszej jakości do wydruku niż na aparacie. Toak poza tym to mnie to nie przeszkadza bo robię wydruki do wielkości 15/13cm i mnie się podobają a w albumie mało kto zauważy że to coś innego.
Wybor kamer dość spory.
Ja miałem tylko wpływ na firmę, a nie na model (prezent na z okazji ślubu).
Trzeba przedewszystkim zwrócić uwagę na:
- krotność powiększenia optycznego (cyfrowe jest najmniej ważne bo przy optycznym x10 i dalej powiększenie cyfrowe--- coś daje się rozróżnić do powiększenia ok. x80 i to przy dużym obiekcie i bardzo dobrym oświetleniu)
- stabilizator obrazu czy jest czy nie
- czy jest odcięcie szumów wiatru
- czy jest możliwość ukierunkowania mikrofonu lub dołączenie takowego
- dostępność serwisu i na jakich warunkach (nie cierpię firmy tóra w wielkim mieście ma serwis dla magnetowidów, sprzętu audio, kamer vhs a kamery cyfrowe zawozi do Warszawy
- łatwość obsługi i funkcjonalność --- dla leworęcznych to mordęga a nie przyjemność kręcenia
- odpowiednie wejścia/wyjścia --- zależnie od zapotrzebowania
Efekty cyfrowe są fajne ale jeśli ma się zamiar podłączyć do komputera to mało przydatne.

Przy zakupie nie należy kierować się tym że to najnowszy model z tej serii bo naprzykład Panasonic wydał modele najnowsze ale z innymi układami optycznymi przez to są tańsze ale ... (nowa powiększenie optyczne ma x10 a stara x16 - jeśli chdzi o mnie to wada) lecz swą wiedzą.
Ja wybierałem i dowiadywałem się o kamerach przez ok. 7 miesięcy w między czasie trafiłem na hurtownię która na normalnych warunkach też sprzedaje doliczając do ceny 10% i otrzymywałem sprzęt tanszy niż w spotkanym najtańszym sklepie o 290 zł przy kwocie 3199zł

wtorek, 27 sierpnia 2002, 13:58
Nowy
Nowy

Post pytanie do: pejek_pl
Jaką kamerą wykonywałeś fotki, które można wydrukować w formacie 10x15? Proszę o kontakt.

wtorek, 27 sierpnia 2002, 15:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Tym razem trochę parametrów technicznych...
ZOOM - cyfrowy jest niewarzny (zniekształca, jest to chwyt reklamowy, to samo potrafi, kazdy program do obróbki fotek), za to optyczy-no cóż zoom jako zestaw soczewek także wnosi zniekształcenia, powiem tak: profesjonalne kamery mają zoom pomiędzy: x10 -- x25, pamiętaj także, że przy małych kamerach i co za tym idzie małych soczewkach nie więcej niż x10, ponieważ naprawdę zaczyna zniekształcać.
ROZDZIELCZOŚĆ DPI - nie schodź poniżej 800000 dpi brutto, a do zdjęć poniżej 1000000 przy formacie 5x7 cala i poniżej 3000000 pry formacie 8x10 cala.
STABILIZATOR OBRAZU - elektroniczny ma każda kamera, pożądna stabilizacja to optyczna.
MOŻLIWOŚĆ DOŁĄCZANIA OSPRZĘTU - powinno być inteligentne gniazdo akcesorii.
Pozdrawiam
Andrzej.

wtorek, 27 sierpnia 2002, 21:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]