Teraz jest środa, 20 czerwca 2018, 21:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Zrzuty via USB 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Zrzuty via USB
Witam serdecznie;
Na wstępie przyznam się do głębokiej laickości w dziedzinie video ale kiedyś trzeba zacząć... Od czasu jakiegoś jestem posiadaczem Sony TRV340E. Nagrany film chciałbym zrzucic na kompa via USB. Korzystam z oprogramowania dostarczonego przez firmę Sony: Pixela ImageMixer 1.0. Niestety, po instalacji (wielokrotnej) sterownika jak i oprogramowania jedyne co udaje mi się uzyskać to w miare sensowny obraz podgladu. Po rozpoczeciu właściwego zrzutu scieżka video zatrzymuje się (efekt stop-klatki). Jedyne co jest przekazywane to audio. Znajac parametry kompa - mam na myśli hardware - nie sadzę, aby problem tkwił po jego stronie. Czy winą jest system (Win98SE)? Czy łącze USB jest do bani? Czytam tu sporo o FireWire - czy jest to alternatywa czy po prostu wydajniejsze połączenie, które mogłoby rozwiązać mój problem?
Liczę na wyrozumiałość i z góry dziękuję za pomoc.
Prez

piątek, 16 sierpnia 2002, 12:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Złącze USB umożliwia tylko streaming obrazu (zrzut w niskiej {internetowej} rozdzielczości), daje identyczny efekt jak kamera internetowa. Aby uzyskać dobrą jakość do obróbki cyfrowej musisz użyć połaczenia FireWire (do 400MB/s) - obraz jest czysty, pełna rozdzielczość i przedewszystkim jest płynnie przetwarzany! Kabelek FireWire musisz dokupić osobno no i potrzebny jest kontroler FireWire. Ja mam SONY TRV140E i Kartę muzyczną SB Audigy która posiada złącze FireWire - Efekt jest wspaniały! :lol:

piątek, 16 sierpnia 2002, 18:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

poniedziałek, 19 sierpnia 2002, 12:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
ja mam tez sony tvr 140e i kontroler dv tylko maksymalna rozdzielczosc z jaka mi sie udalo zgrac obraz to 360 na 288. Mozna to jakos zmienic czy to jest juz maksymalna rozdzielczosc???
Lewiatan jezeli mozesz to prosilbym o odpowiedz na maila CybeR@2com.pl z gory thx bo rzadko tu zagladam :))) Pozdro

poniedziałek, 19 sierpnia 2002, 22:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]