Teraz jest niedziela, 24 czerwca 2018, 01:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 CZY MOŻNA Z SVHS NA DV ? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post CZY MOŻNA Z SVHS NA DV ?
Witam. Mam dwa pytania ,może ktoś z was mi udzieli odpowiedzi.
1. Mam pożyczoną kamerę svhs na ktorej nagrałem kilka kaset i chciałbym przegrać na kompa . Nie chce kupować karty wideo bo kamere analogową oddam i na nic mi karta wideo mając nową kamere cyfrową. Mam karte telewizyjną i przez nią moge przegrać ale jakość jest taka sobie , czy da się przegrać z kamery svhs na kamere cyfrową i jaka będzie jakość tego? (bo później nie ma problemu z cyfrowej na kompa przez fireware) Czy jest sens się w ten sposób bawić czy poprostu przegrać przez karte telewizyjną i będzie to samo??? Posiadam wszystkie wejscia i wyjscia w cyfrówce.
2. Kamery z wejsciem dv są generalnie droższe od tych bez wejsć ,mam pytanie do czego może się takie wejście dv jeszcze przydać , po co np: przegrywac obrobiony w komputerze materiał z powrotem na kamere skoro można to nagrać na płytke dvd i miec zarchiwizowane w super jakości ???

środa, 7 stycznia 2004, 23:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post SVHS
"...czy da się przegrać z kamery svhs na kamere cyfrową i jaka będzie jakość tego? (bo później nie ma problemu z cyfrowej na kompa przez fireware)"

Da się :-) bez problemu. Podłączasz kamerę SVHS do wejścia AV w swojej cyfrówce a cyfrówkę przez wyjście DV do komputera. Cyfrówka pracuje w tym momencie jako konwerter sygnału z analogowego na cyfrowy.

"Czy jest sens się w ten sposób bawić czy poprostu przegrać przez karte
telewizyjną i będzie to samo???"

Jak najbardziej jest sens. W żaden sposób nie uzyskasz lepszej jakości przez kartę TV.

"... do czego może się takie wejście dv jeszcze przydać , po co np: przegrywac obrobiony w komputerze materiał z powrotem na kamere skoro można to nagrać na płytke dvd i miec zarchiwizowane w super jakości ???"

Chyba że nie posiadasz nagrywarki DVD :-) A poza tym niektórzy po montażu filmu na kompie nagrywają film przez cyfrówkę na VHS (np. wesele)

piątek, 9 stycznia 2004, 00:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]