Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 17:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Nagrywanie halasu mech. przesowu tasmy przez kamery min-DV 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Nagrywanie halasu mech. przesowu tasmy przez kamery min-DV
Jak przedstawia sie temat nagrywanie halasu mechanizmu przesowu tasmy i obrotu glowicy przez kamery min-DV ?
Po zakupie kamery cyfrowej JVC GR-D30 okazalo sie, ze podczas odtwarzania nagranego materialu slychac warkot mechanizmu przesowu tasmy, a raczej obrotu glowicy jak mnie poinformowano w servisie. Nie jest to zjawisko zbyt natarczywe, ale jest dobrze slyszlne przez kazda osobe ogladajaca nagrany material. Rownierz w sklepie firmowym Panasonic. gdzie kamera zostala zakupiona, zjawisko to ze zdziwieniem zostalo potwierdzone. Mam wiele nagran z kamer VHS-C i nigdy nie mialem zadnych obiekcji do nagran dzwieku przez wbudowany mikrofon. byl on nie rewelacyjny ale wystarczajacy. Mam zmiar wymienic kamere na DS-60 Panasonic. Po wstepnym przesluchaniu materialu nagranego przez ta kamere stwierdzam, ze hales emitowany przez mechanizmy przesuwu jest kilku krotnie mniejszy, a co za tym idzie i odtwarzany rowniez. Dodatkowo kamera ma rownierz wejscie na mikrofon zewnetrzny
Prosze o pomoc

piątek, 9 stycznia 2004, 18:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post grzes
masz prawdopodobnie zepsuty skaner tj. glowia kamery do wymiany.Mam to samo w modelu sony vx9000. Koszt wymianu w moim modelu ok 1200zl. W tej sytulacji albo wymiana albo ... zmiana mikrofonu( np. na bardziej kierunkowy by nie zbieral dzwieku kamery) - u mnie pomoglo.pozdrawiam
grzesiek

sobota, 10 stycznia 2004, 10:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post dźwięk mechaniki na DV
Witam.
Miałem ten sam problem kiedy kupiłem pan. ds 60, a dosłowniej mówiąc kamerka lekko terkotała co przy nagraniu dawało dokuczliwy przydźwięk. Było to jednak związane z mechanizmem przesuwu taśmy. Sprzedawca wymienił kamerę na inny egzemplarz i jest OK. Stwierdził jednak, że jest to zjawisko "spotykane" i serwis panasa uznaje to za normę. Pewnie wciśnie ten sprzęt komuś innemu. Pozdrawiam, maks.

poniedziałek, 12 stycznia 2004, 10:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Nagrywanie halasu mech. przesowu tasmy przez kamery min-DV
Dziekuje za odpowiedzi.
Kamera JVC-D30 wymienilem na wstepnie przesluchiwany model Panasonic D60, ktorego naped orzesowu tasmy pracuje duzo ciszej, a co za tym idzie nagrany halas jest podczas odtwarzenia praktycznie nieslyszalny. Tak jak w innych kamerach analogowych systemu VHS-C, ktorych uzywalem poprzednio. Nie wiem czy kamera JVC-D30 byla uszkodzona, czy jest to cecha tej serii kamer ( D22, D30, D40, D50 i D70 posiadaja ten sam naped, a roznia sie dodatkowymi wejsciami IN-DV, USB), gdyz sprawdzana byla rowniez kamera D20 w tym samym sklepie, ktora miala ta sama wade - nagrywanie dzwieku emitawanego przez glosny naped. Bez wzgledu czy bylo to uszkodzenie kamery, czy cecha charakterystyczna tego modelu, jest sprawa nie dopuszczlna, zeby taka kamera byla dopuszczona do sprzedazy.

Pozdrowienia Krzysztof

poniedziałek, 12 stycznia 2004, 17:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a jednak, w Polsce nie takie buble sie sprzedaja... niestety.

poniedziałek, 12 stycznia 2004, 18:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]