Teraz jest piątek, 22 czerwca 2018, 16:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czy się różni mini dv od digital8??? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Czy się różni mini dv od digital8???
Nie bardzo sie orientuję w czym rzecz...
Doradźcie laikowi przed zakupem kamerki, żeby mi kitu w sklepie nie wcisneli!!!
Pozdrawiam wszystkich
Ula K.

środa, 14 stycznia 2004, 13:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zdecydowanie polecam miniDV ale z wyzszej polki bo te z nizszej to kibel obraz maja !!! takze lepiej poczytaj sobie na temat kamery jak chcesz kupic digital8 to syf!!! jesli chcesz pracowac zarobkowo to polecam miniDV powyzej 12 000!!! SONY , CANON ,PANASONIC

środa, 14 stycznia 2004, 13:03
Nowy
Nowy

Acha, ale oba te typy to kamery cyfrowe, tak??? Więc czy rzeczywiście jest taka duża różnica??

środa, 14 stycznia 2004, 13:33
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Na forum jest juz poruszony owy tenat. Poszukaj troszke, a napewno wiecej sie dowiesz niz " czlowieku jakosciaaaa!!!"

Tak obie to cyfrowe ale co do reszty to dokładnie Ci nie powiem bo niewiem.

środa, 14 stycznia 2004, 14:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jaką jakością? Jakością zapisu? Co za bzdura. Jesli chodzi o jakość zapisu to WCALE sie nie róznią. Oba formaty to zapis cyfrowy z tym ze D8 to format któty propaguje tylko SONY i faktycznie obecnie już mniej popularny ale wcale nie oznacza ze jakość zapisu jest gorsza od miniDV. A to że film z kamery mini DV kosztującej powyżej 12 000 jest zancznie lepszej jakości wynika z tego ze za taką cenę kamery mają już 3 przetworniki CCD. I zatem takie porównania nie maja najmniejszego sensu. Na forum jest pełno wątków dot. tej kwesti: miniDV czy D8. Trzeba tylko poszukać.

środa, 14 stycznia 2004, 14:34
Nowy
Nowy

Bardzo dziękuję wszystkim za swoje uwagi :!: :!: :!:
Zgodnie za radą poszukam zatem wśród istniejących tematów interesującej mnie kwestii. Ale z tego co już wiem ogół skłania się ku mini dv. Chyba więc w tej kategorii będę się rozglądać :D
Pozdrawiam wszystkich
Ula K.

środa, 14 stycznia 2004, 14:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

tez polecam miniDV ze wzgledu na wieksza popularnosc i mozliwosc wybrania producenta kamery (w d8 tylko sony). i prosze nie przejmuj sie glupim postem STOp-VIDEO bo pojecia zielonego nie ma co pisze. jakosc w obu typach kamer jest prawie identyczna, roznic w zapisie prawie nie ma.
a pan STOp-VIDEO moglby zastosowac sie do swojej rady z innego topicu i nie gadac bzdur.

środa, 14 stycznia 2004, 16:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bardzo dziękuję wszystkim za swoje uwagi :!: :!: :!:
Zgodnie za radą poszukam zatem wśród istniejących tematów interesującej mnie kwestii. Ale z tego co już wiem ogół skłania się ku mini dv. Chyba więc w tej kategorii będę się rozglądać :D
Pozdrawiam wszystkich
Ula K.

pewnie miniDV jest mniejsze i lzejsze

środa, 14 stycznia 2004, 16:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Czy się różni mini dv od digital8???
ulaaa27 napisał(a):
Nie bardzo sie orientuję w czym rzecz...
Doradźcie laikowi przed zakupem kamerki, żeby mi kitu w sklepie nie wcisneli!!!
Pozdrawiam wszystkich
Ula K.

Różnica jest tylko w zastosowanym nośniku
Oba systemy zapisuja obraz w tej samej rozdzielczosci 500-530 lini, w zależności od klasy kamery i zastosowanego przetwornika CCD

D8 sa o tyle lepsze że modele wyższe z D8 mogą zapisywać na tańszych nośnikach np. kasety Video8 , a miniDV tylko na kasetach niniDV

No i cena jeszcze dochodzi, D8 są tańsze

środa, 14 stycznia 2004, 19:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ponadto D8 są trwalsze bo mają większe elementy, szersza taśma i możliwość przekonwerowania taśm zapisanych w formacie HI na format cyfrowy.
Różnice w jakości - bzduuuura.
Różnice to są po miedzy kamerami ze względu na zastosowane przetworniki, optykę itp.
Za mini DV przemawia duża możliwość wyboru modeli i większa popularność tego formatu.
Za D8 - cena, kamerki mini DV o takich samych parametrach są droższe.
WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE

czwartek, 15 stycznia 2004, 10:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dv i D-8 to dwa sposoby zapisu takiego samego sygnału cyfrowego o identycznej kompresji . Jakość tego sygnału jest taka sama, to tak jak nagranie zapisane na dysku i odtwarzane z tradycyjnej taśmy/mam na myśli taśmę DV czy też D-8/. Nie powoinno być żadnych różnic.
Jeśli chodzi o kamery to już inna sprawa, generalnie obraz zależy od wielu elementów z których zbudowana jest kamera.
Format D-8 jest mniej popularny i w zasadzie zamknięty, bez perspektyw rozwojowych. O trwałości mechanizmów też można wiele pisać. Są kamery w pełni profesjonalne pracujące w formacie DV nawet miniDV.Wybór zależy od przeznaczenia i zasobności kieszeni.
Pozdrawiam.

czwartek, 15 stycznia 2004, 10:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
czlowieku JAKOSCIAAAA!!!!
zdecydowanie polecam miniDV ale z wyzszej polki bo te z nizszej to kibel obraz maja !!! takze lepiej poczytaj sobie na temat kamery jak chcesz kupic digital8 to syf!!! jesli chcesz pracowac zarobkowo to polecam miniDV powyzej 12 000!!! SONY , CANON ,PANASONIC

drogi kolego stwierdzenie że coś jest syfem nie wystarczy.

na jakość materiału wpływ ma objektyw, przetwornik oraz umiejętności operatora a szczególnie umiejętności wykorzystywania warunków oświetleniowych lub ich poprawiania. digital8 to dokładnie ten sam format zapisu co miniDV tylko na innym typie nośnika (taśmy) i określanie go jako syf jest błędne.

pozdrawiam
FStyl

czwartek, 15 stycznia 2004, 10:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pewnie, że jest błędne. Jednak, żeby wiedzieć o tym trzeba się na tym choć trochę znać, a nie udawać, patrzcie jaki jezdem fachowiec bo mam kamerę za naście tysięcy. I co z tego wynika, a no nic. W większości zastosowań kamerka miniDV za 4-5 tysięcy jest wystarczająca. Wilekich różnic w jakości materiału pomiędzy taką, a taką za 12 nie zobaczy amator, a i mało który profesjonalista. Zauważalna różnica w jakości pojawia się w słabym oświetleniu, ale i na to są sposoby. Na kiepskie warunki to najlepiej mieć coś z trzema przetwornikami 1/2" a jeszcze lepiej 2/3". Nie głupia byłaby też wymienna optyka w tym stałoogniskowy obiektyw, bo ma większą jasność. Tyle, że ważny jest balans, nie kupuje się do kręcenia na użytek domowy Pany gy-dv500, mimo, że praca z nią to czysta przyjemność, tak jak telewizja nie zakupi Sony trv-145, bo za mało trwała i w dziwacznym standardzie kaseta ;-) Choć w obu standard zapisu danych na taśmie ten sam...

Pozdrowienia
Ulv

czwartek, 15 stycznia 2004, 16:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post CZYM SIĘ ROZNI MINI DV OD DIGITAL 8
Digital 8 jest wieksza i na jakieś wycieczki,czy wypady(narty,rower)mniej poreczna.DV są mniejsze a niekiedy malutkie i mozna śmiało nosić je w kieszeni kurtki.Digita 8 jest trwalsze od tanich DV.te zprzed 3 lat wyższe modeje były dość udane.Ostatnio konstruktorzy i księgowi Sony wyrażnie oszczędzją na D8.Cześć.

czwartek, 15 stycznia 2004, 17:49
Nowy
Nowy

Chciałam bardzo wszytskim podziękować za interesujące wypowiedzi. Muszę przyznać że mam teraz jasnośc sytuacji :)
I oto do jakiego wniosku doszłam: potrzebuję kamerki do kręcenia amatorsko dzieci, wyjazdów na wakacje, itp., filmików xxx z mężusiem :wink:. Mam do dyspozycji ok 2500. I chyba nie popełnię gafy jeśli kupię JVC GR D 70. W Maximedia dostępna za 2460 zł.
Dobry wybór??? Mam nadzieje że spełni wszystkie moje oczekiwania :D
Pozdrawiam wszystkich gorrrąco
Ula K.

czwartek, 15 stycznia 2004, 18:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona