Teraz jest poniedziałek, 12 listopada 2018, 20:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 kupno SONY DCR TRV 19 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post kupno SONY DCR TRV 19
Chcę kupić kamerę SONY DCR TRV 14 lub 19, zastanawiam się nad tymi modelami. Kamerę chce używać do amatorskiego nagrywania. Chcę żeby kamera posiadała złącze cyfrowe IEEE.1964. Na stronach sony nie znalazłem żadnych informacji na ten temat. Może ktoś jest użytkownikiem takiej kamery. Chciałbym poznać ich opinie na jej temat

Z góry dziękuję
Mirek

czwartek, 15 stycznia 2004, 09:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ma wszystko, to czego można oczekiwać od kamerki do 3000 zł,
czyli dobre parametry obrazu, komunikacja przez przewód FireWire dwukierunkowa do kompa i z kompa, NightShot (przydaje się do rejestracji imprez w słabo doświetlonych pomieszczeniach), wygodna w transporcie itd.

Jakie wady?
W standardzie akumulator starcza na ok 2h, w celu nagrania długometrażowego (np. wesela) należałoby zaopatrzyć się w bardziej pojemny nośnik energii, a tym samym większy. Ja kupiłem odpowiednik NP-QM91 (ok 4000 mAh) i okazuje się, że wizjer jest krótszy niż bateria. Także kręce z baterią wciśniętą w policzek. Rozwiązaniem jest kupienie mniejszej baterii.

Po przykręceniu stopki statywu - nie można zmienić kasety DV. Trzeba odkręcić stopkę, wymienić taśmę, przykręcić stopkę.

Ja jestem bardzo zadawolony, mimo kilku niedogodności. Nie zaryzykowałbym 2 raz kasy na coś innego. No może przydałaby się TRV 22, co by z VHS do kompa wrzucić stare filmy...

Kamerkę kupiłem w lipcu za 3000 zł
Akum. 4000 mAh za 300 zł
Kartę FW za 89 zł (i lata jak szalona :-)

W razie pytań pisz na priva.

Grzegorz
Gdynia

czwartek, 15 stycznia 2004, 12:02
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Chcę żeby kamera posiadała złącze cyfrowe IEEE.1964

Prawdopodobnie chodziło Ci o złącze IEEE1394. Producent na stronie pisze niejasno 'wyjście cyfrowe', właściwie to USB jest także portem cyfrowym... ale to tak dumnie brzmi, że 'wyjście cyfrowe' i jeszcze w 'kamerze cyfrowej'. Taka polityka marketingowa producentów.

Wracając do głównego wątku tematu: kamera bardzo udana. Używam TRV14 od pół roku i jestem bardzo zadowolony. Żałuję tylko, że jednak nie kupiłem TRV19 z wejściem FireWire. Myślałem, że szybko pojawi się możliwość upgrade'u softu kamery i będę miał wejście, ale na razie nic nie słychać w tej kwestii. Dla kogoś kto nie ma nagrywarki DVD wejście pozwala przechowywać na kasetach zmontowany materiał. Na razie kompresuje do DivX i tak musi być.

Uwagi mam do ekranu dotykowego. Ciężko się kręci z wizjerem przy oku nie widząc ekranu i chcąc korzystać z funkcji manualnych. Nie wiem też jak jest w innych modelach i u innych producentów, ale podczas używania kamery na zasilaczu nie następuje ładowanie akumulatora. Nigt shot to zabawka ale może się kiedyś przydać, moim zdaniem wiązka podczerwieni jest za bardzo skupiona i widać wyraźnie jak oświetlone jest tylko centrum kadru.

Jak masz jakieś wątpliwości to pisz. Właściwie to najlepiej tutaj na forum, bo może inni użytkownicy skorzystają z porad. Ale na priv też odpowiem :wink: .

sobota, 17 stycznia 2004, 11:57
Nowy
Nowy

Dzięki za informacje. Z tego co przeczytałem, mając nagrywarkę DVD do zgrywania materiału filmowego nie jest potrzbna inwestycja w wejście DV do kamery, wystarczy tylko wy DV do zgrania materiału do komutera. Bo różnica między modelami SONY DCR TRV 14 i 19 polega tylko i wyłącznie na tym, że 19 ma wejście DV.

poniedziałek, 19 stycznia 2004, 20:38
Stały bywalec
Stały bywalec

Jeśli chcesz to sprzedam ci moja trv 19 ma 3 miesiące cena z 2 akumulatorem 2.5 ( sprzedaję bo potrzebuje XM2 )

Ps. Nie kupuj 14, brak odblokowanego wyjścia dv to porażka . jak nakręcisz sobie film możesz zrobić prosty mątarz np pod Pinacle 8 i spowrotem wgrać na kamerę bez straty jakości , potrzeba tylko sporo miejsca na dysku , uwierz mi film wygląda całkiem inaczej jeśli wytniesz np. wiejący wiatr w mikrofon, jakieś zepsute ujecia, i podłożysz muzykę

ddarc@wp.pl

środa, 21 stycznia 2004, 15:45
Stały bywalec
Stały bywalec

Post TRV 19
Mam sony TRV 19 ale filmuje też na Sony 2000 wesela itp. kamera 19 rejestruje tak wyraźny obraz że gdy pokazałem znajomemu który jest dla mnie wzorem filmowca ( 8 lat pracy w zawodzie stwierdził że w zasadzie przy filmowaniu w dzień jakość obrazu jest prawie identyczna pomijając barwe kolorów na korzyść 2000-czki ( tylko wprawny filmowiec zauważy różnice ) , róznice widać dopiero w pomieszczeniach . Jednak to logiczne skoro 2000-czka ma 2 luxy i 3CCD a TRV 19 ,5 luxów. i 1 CCD

ddarc@wp.pl

środa, 21 stycznia 2004, 16:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]