Teraz jest niedziela, 19 sierpnia 2018, 00:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Jaka kamera i z jakim formatem ?? Proszę o pomoc !!! 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jaka kamera i z jakim formatem ?? Proszę o pomoc !!!
Na poczatku chce zaznaczyć ze jestem laikiem w sprawie kamer cyfrowych. Szukam dobrej kamery cyfrowej z możiością robienia zdjęć i zoomem optycznym ( x10+ )

Moje ptania :

- jaka jez tużnica między formatami MiniDV a Digital8-PAL ??

- na http://www.divx.pl znalazłem obszerny opis jak zgrać obrobić materiał z MiniDV do formatu Divx (jak ktoś chce to mu wyśle), czy format Digital8 zgrywa się w taki sam sposób ??

- jaka jest "rozdzielczość" filmów nagranych kamerą wpyosarzoną np. w 800 tyś. a 1330 tyś. ? czy też rozdzielczość ( takie coś jak w best playerze wezmie się "właściwości", np. 640x480 ) od tego niezalelerzy (od rozdzielczości przetwornika) a zależy od puzniejszej obróbki ??

- na http://www.maximedia.pl/kamery_cyfrowe/ znalazłem 3 "ciekawe" bo sie na tym niezbyt nieznam , kamery :
a) SONY DCR TRV 355
b) JVC GR DV 500
c) JVC GR D 70

z tego co wyczytałem, to :
Sony ma x20 zoom optyczny :-D , ale format Digital8 :-/ 800tyś. brutto (400 netto), przetwornik 1/6 i robi zdjęcia max. 640x480

Dv 500 tylko zoom x10 :-( jest MiniDV , ale za to 1330 tyś. pixeli i przetwornik 1/4 zdjęcia wykonuje natomiast w max. 1600x1200.

D 70 to MiniDV , zoom x16 ;-) , 800tyś i przetwornik 1/6, fotki robi natomiast 1024x768

Wyjaśnijcie moje wątpliwości, i doradzcie co wciąć.
Zakupu dokonam i tak w Kanadzie ( cena o niebo niższa ) , zalezy mi na zoomie i zdjęciach ( kupuje też aparat cyfrowy z zoomem x4-5, więc kamera oprucz filmowania będzie substytutem super zoooooomowych fotek )
Zaproponujcie jakieś ew. "zastępniki tych modeli" lub który bedzie naljepszy z tych , co z Digital8 a MiniDV.
Najbardzie "uniwersalną" wydaje mi się JVC D 70 a może warto dołażyć do DV 700 ??
Jeżeli macie jakąś alternatywe dla tych modeli ( dobra jako filmów, zoom i zdjęcia ) to proszę podać ( oczywiscie za jakąś rozsądną cene )
Z góry dziękuje.
qwer.

niedziela, 18 stycznia 2004, 12:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"jaka jez tużnica między formatami MiniDV a Digital8-PAL ?? " - bylo niedawno poruszane, poszukaj na forum.

"czy format Digital8 zgrywa się w taki sam sposób ?? " - tak

"jaka jest "rozdzielczość" filmów nagranych kamerą ..." - rozdzielczosc bedzie zawsze ta sama - bedzie mniej szczegolow tylko (lub gorszy stabilizator obrazu)

nie licz na dobre zdjecia z kamery. to nie aparat z "super zoomem"

niedziela, 18 stycznia 2004, 13:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
jak mozesz to podeslijcie linka do tej róznicy.

Co do zdjec to robiąć 1600x1200 albo 1024x768 niemożna oczekiwać za dużo, ale to ma być "zoomowy substytut" do Canona G5 albo Sony f717.

Jaka jest opinia o Kamerze JVC DV500, bo ta mi się ostatecznie podoba.
Może macie jakieś propozycje co do kamer po rozsądnej cenie ??

I jaką opinie mają kamery Canona , aparaty rabi całkiem niezłe , ale o kamerach słyszałem nieprzychylne opinie.

niedziela, 18 stycznia 2004, 14:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]