Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 05:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Kamera z NTSC 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kamera z NTSC
Czy warto kupic w USA kamre?? Jakie ograniczenia wiaza sie z tym ze jest ona w systemie NTSC? Mozna bedzie ja normalnie uzytkowac? Dziekuje za pomoc!

poniedziałek, 19 stycznia 2004, 12:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

bylo niejednokrotnie o tym na forum. wystarczy poszukac

poniedziałek, 19 stycznia 2004, 14:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Poczytalem juz na forum i troche wiem ale mam jeszcze pytanie czy podlaczajac ta kamere do telewizora obslugujacego system NTSC bede mial dobry obraz (taki jak z kamery PAL na tv PAL)?????

poniedziałek, 19 stycznia 2004, 16:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
sprawdz ceny na http://www.ebuy.com

poniedziałek, 19 stycznia 2004, 20:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Sprzęt NTSC
W USA firmy wysyłkowe sprzedają także sprzęt w PAL - u. Kupienie NTSC to jeden wielki problem. Załatwił się tak kolega który na innym forum błaga o radę jak przestroić taką kamerę na PAL. Nijak, niestety. Można opchnąć komuś kto robi filmiki rodzinne dla krewnych z Ameryki. Przez wiele lat wyrabiałem się z oceanem w tym systemie i jedyna jego rzeczywista zaleta - większa częstotliwość obrazów (29,97 kl. sek) - to tylko dodatkowy kłopot. Nie kupujcie takiej kamery nawet za półdarmo, chyba że postanowiliście wybyć na stałe np. do Meksyku

poniedziałek, 26 stycznia 2004, 16:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dla osob skladajacych material przez komputer i wypalajace go na DVD nie ma to znaczenia. Co Ty myslisz ze jak zgrywasz material w Pal-u do komputera to jest on wyswietlany w tym systemie na monitorze.

środa, 28 stycznia 2004, 19:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeżeli chcesz wypalać materiał na DVD i używać go na DVD palowym to i tak musisz robić konwersję do PAL'a. Zrób taką jedną np.: AviSynthem, albo kup sobie za 500$ FireStora (takie coś co używają telewizje), a potem policz ile czasu i dodatkowej pracy Cie to kosztowało. Co innego na komputerze, ale nie o tym była mowa, bo tak się składa, że komputer jest w tej materii ciut bardziej elastyczny. Następnie wróć na forum i podziel się wnioskami, bo wydaje mi się, że Twoja wypowiedź to jest takie "zdaje mi" się.

Pozdrowienia
Ulv

środa, 28 stycznia 2004, 20:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mi wystarczy jak bede mogl ogladac material po podlaczeniu kamery do telewizora oraz przechowywac go na kasetkach mini DV, ew. czasami zgrac na VHS w PALU korzystajac z komputera. Czy do takich zastosowan ta kamera bedzie sie nadawala dobrze??? Jeszcze tak z ciekawosci czy mozna zgrac material z kamery pza pomoca magnetowidu na VHS w NTSC? Czy wejscie w nim obsluzy taki sygnal? (magnetowid ten odtwarza bez problemu kasety nagrane w NTSC)

czwartek, 29 stycznia 2004, 03:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jak myslisz Ulv czy jak zgrasz material w Pal-u z MiniDV do komputera i bedziesz chcial wypalic plyte DVD w Palu (mowa o kolorach) to komputer bedzie robil konwersje do tego systemu czy nie? Opisz jak Ty to sobie wyobrarzasz? I odwrotnie jak zgrasz material w NTSC i bedziesz chcial wypalic plyte DVD w NTSC to bedzie komputer robil konwersje do tego systemu czy nie? (mowa tylko o kolorach, pomijamy rozdzielczosc, pomijamy szybkosc klatek na sekunde)
Do Rumek
Jak masz telewizor z systemem NTSC to mozesz material przechowywac na kasetkach.
Konwersja przez komputer z NTSC do PAL jest nienajszczesliwasza nie widzialem jeszcze dobrego wyjscia z karty graficznej komputera Nvidia jest tragiczna ATI lepsza. Lepej jest zrobic plyte DVD na np DVD-RW i z DVD zgrac na VHS, ale w takim wypadku juz lepej material zostawic na DVD. Magnetowid ktory odtwarza w NTSC nie oznacza ze nagrywa w tym systemie wiec sie to nie uda!

sobota, 7 lutego 2004, 15:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]