Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 12:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 DO EXPERTÓW !!!(B.Spała,Ulv,Lufa,Badyl) 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post DO EXPERTÓW !!!(B.Spała,Ulv,Lufa,Badyl)
Bardzo proszę Was o pomoc w wyborze kamery. Mam do wyboru Sony VX-2100 i JVC HD1. Podejrzewam, że mieliście do czynienia z jedna i drugą kamerę. Chciałbym się dowiedzieć jak Wasze wrażenia, która ma więcej ustawień, bardziej czysty obraz,lepszy auto focus, którą Wy byście wybrali. Jak można napiszcie mi, która z nich bardziej by się sprawdziła w filmowaniu wesel ( ciemne pomieszczenia(kościoły)).Dane techniczne już wszystkie przejrzałem, ale chciałbym wiedzieć jak to wygląda w praktyce. I jeszcze jedno-gdzie ewentualnie najtaniej kupić.Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.[/img][/b]

środa, 21 stycznia 2004, 01:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

okreslenie "expert" na tym forum nie musi byc wcale rownoznaczne z wiedza. odnosi sie tylko do ilosci postow. a w odpowiedzi na pytanie: nie mialem mozliwosci sprawdzenia jvc, ale intryguje mnie jej rozdzielczosc, no i tryb progresywny. do filmowania wesel obie kamery beda odpowiednie, w koncu to nie ta dzialalnosc wymaga najwyzszej jakosci (zaraz wsiada na mnie wszyscy "wideofilmowcy" ;)). na korzysc sony przemawia lepszy i jasniejszy obiektyw jesli rzeczywiscie priorytetem ma byc filmowanie w ciemnych pomieszczeniach bez dodatkowego oswietlenia.

środa, 21 stycznia 2004, 13:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To co wydaje się warte uwagi przy Victorze, poza trybem HD, to fakt, że można zgrywając materiał zażyczyć sobie go przekonwertowany do danego standardu (np.: SD) Jak na razie nie ma wersji nagrywającej w PAL, ale wewnętrzny konwerter nam taki materiał udostępni.
Obraz jest bardzo ostry, pomimo, że jest to tylko jednoprzetwornikowy sprzęt, al etu swoje robi nadmiarowość. Jest progresywność i prawdziwe 16:9, ale nie we wszystkich zastosowaniach jest nam to potrzebne (zawsze można to wyłączyć). No i nagrywa na zwykłych taśmach miniDV ;-)
Sony za to ma trzy przetworniki i lepiej sprawuje się w słabych warunkach oświetleniowych. Jest sprzętem sprawdzonym (w końcu to następca 2000), ale nie ma możliwości pracy w wysokiej rozdzielczości, a tryb progresywny jest nadal daleki od doskonałości.
Osobiście skłaniałbym się do JVC, (mimo, że od lat używam Sony) ale nie mam doświadczeń weselnych, więc czym kamera do takich zastosowań się powinna charakteryzować.
Producent wskazuje na niezależne produkcje filmowe jako główną niszę, do któej jest ten sprzęt adresowany.

Pozdrowienia
Ulv

środa, 21 stycznia 2004, 17:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie do mnie więc się nie wypowiadam :twisted: Wtrącę jedynie, że do filmowania w ciemnych pomieszczeniach nie ma jak halogeny... lub inne światło. Poważnie, żadna kamera nie poradzi sobie poprawnie bez dodatkowego oświetlenia.

środa, 21 stycznia 2004, 23:38
Bywalec
Bywalec

Dzieki za pomoc, ale mam jeszcze jedno pytanie: jak w kontekscie do tych dwoch kamer odnosi sie PANASONIC AG-DVX100?? Jeśli ktoś jeszcze miał do czynienia z tymi kamerami proszę o odpowiedz... Pozdrawiam[/i]

piątek, 23 stycznia 2004, 00:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W sumie jest bliżej 2100 (a w zasadzie PD150) niż HD1. Trzy przetworniki, gniazda symetyczne do mikrofonów, dobra optyka, wysokiej jakości viefinder, masa nastawów ręcznych. Przewaga nad Sony to niezły tryb progresywny. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to kamera SD.

Pozdrowienia
Ulv

piątek, 23 stycznia 2004, 00:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post re...
Witam,
Moim zdaniem lepszy zakup to SONY VX-2100.
W chwili obecnej kosztuje - 13.999 PLN Brutto
Można troszkę zaoszczędzić kupując "starszą" VX-2000 za 12.500 PLN.
Pozdrówka.

PS.
Pytasz jeszcze o PANASONICA AG-VX100 (przeoczyłem wcześniej...)
REWELACJA !!!
Obiektyw LEICA, szeroki kąt, gniazda XLR, świetny stabilizator obrazu!
Jeżeli tylko Cię stać to KUPUJ !
/cena - 17.500PLN brutto/
szcegółowe dane pod tym linkiem:
http://www.panasonic.pl/pd.php?id=1186&site_part=

środa, 28 stycznia 2004, 22:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

parametrami (ze wzgledu na standard HD) blyszczy jvc. jednak (mimo iz producent twierdzi ze to nie problem) jest to kamera 1 przetwornikowa. chetnie bym sie pobawil ta kamerka zeby wyrobic sobie opinie. za to panasonica vx100 uzywalem i przyznaje ze to swietna kamera jak na sprzet semipro. zdecydowanie lepsza niz sony 2100, choc niektorzy polemizuja. tylko cena tez troche rozna, tak wiec wybor masz trudny.

środa, 28 stycznia 2004, 23:20
Bywalec
Bywalec

Serdeczne podziękowania za pomoc wszystkim Expertom. Pozdrawiam

czwartek, 29 stycznia 2004, 00:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]