Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 05:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Użytkownicy SONY TRV 60 zgłoście się 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Użytkownicy SONY TRV 60 zgłoście się
Witam serdecznie

Jestem posiadaczem kamerki Sony TRV 60 od ubiegłorocznych wakacji.

Jest to kamera dość droga jak na amatorskie potrzeby i przypuszczam, że niewielu się na nią skusiło. Wnioskuję to po niewielu postach na jej temat na powyższym forum.

Nie mniej jednak przypuszczam, że są tacy, którzy mimo wysokiej ceny zdecydowali się na jej zakup.

Prośba przede wszystkim do nich - posiadaczy tej kamerki o podzielenie się ze mną uwagami praktycznymi na temat zalet tej kamerki.

Proszę również o przedstawienie uwag lub niedociągnięć.

Moje odczucia są raczej pozytywne i generalnie kamera spełniła moje oczekiwania. Nie mniej jednak zawsze są jakieś uwagi. Największa moja uwaga to mimo wszystko słaba jakość zdjęć (dla kamer mini DV) w słabym oświetleniu.

Zdaję sobie sprawę, iż tańsze modele są jeszcze gorsze pod tym względem, lub w ogóle nie do zaakceptowania.

Pozdrawiam
Irek
:D :D :D

środa, 21 stycznia 2004, 10:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post TRV 60
Kupiłem TRV60.
Jakość obrazu powaliła mnie na kolana (używałem wcześniej Video8). Według mnie kolory oddaje bardzo naturalnie, ostrość rewelacyjna, tryb 16:9 cudo. Obraz na moim 32" Sceniumie bajeczny (połączenie S-video). Testowałem też obraz na projektorze Epsona (szerokość obrazu 2,5 m) i chociaż to nie projektor to kina domowego, obraz był super, żadnej pikselizacji, kolory naturalne.
Bardzo podoba mi się spot focus, spot meter i proscan.
Szkoda, że proscan nie działa w trybie 16:9.
Minusem dla jest sterowanie z poziomu wyświetlacza. Cieżko nie poruszyć kamery wprowadzając jakieś funkcje na bieżąco. Chyba zainwestuję w piórko dotykowe.
Kręcenie "z ręki" wymaga nie lada wprawy.
Podsumowując moje pierwsze kroki z tą kamerą jestem bardzo zadowolony. Praca przy "zwykłym żyrandolu" w pomieszczeniu 20m nie stanowi dla niej żadnego problemu, jak dla niektórych kamer.
Podaj swojego e-maila to sie skontaktuję. Pozdro.

poniedziałek, 9 lutego 2004, 02:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kamera TRV 60
Witaj

Dziękuję za Twoje uwagi odnośnie kamerki.

Mam pytanko - do czego i jak wykorzystujesz opcje spot focus i spot meter.

Prośba o parę słów komentarza na ten temat. Może również i ja wykorzystam te możliwości w praktyce, bo obecnie filmuję wszystko w trybie auto.

Pozdrawiam
Irek

poniedziałek, 9 lutego 2004, 15:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja również jestem szczęśliwym posiadaczem tej kamery zaledwie od wczoraj. Ogólnie jestem zadowolony, choć jeszcze nie filmowałem na zewnątrz. Przy filmowaniu w słabym świetle jednak nie jest najlepiej, ale chyba amatorskie kamery mini DV już tak mają.
Niepokoi mnie dosyć głośna praca silnika, która nagrywa się również na taśmę. Mam prośbę do użytkowników, aby ktoś nagrał kilkanaście sekund dźwięku, np. w pustym pokoju i zamieścił plik z dźwiękiem na forum. Ciekaw jestem w jakim stopniu Wasze kamery nagrywają ten szum silnika. W razie potrzeby mogę podać maila.

poniedziałek, 9 lutego 2004, 16:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post TRV-60
Witam

Z dźwiękiem w kamerach mini DV, niestety tak jest że, jeżeli zawiera wbudowany mikrofon to w większości przypadków słychać na taśmie nagrany szum silnika.

Mnie osobiście zdarza się to rzadko, chociaż się zdarza. Są momenty, że kamera w ogóle nie nagrywa żadnego odgłosu pracy silnika, a czasami że nagrywa. Być może to jest wynikiem naelektryzowania ręki, która trzyma kamerę i powoduje, że te impusy elektryczne prznoszą się z silnika na mikrofon w obudowie kamery. Ale to są juz tylko moje własne dywagacje, bo niestety się na sprawach elektryki nie wyznaje.

Generalnie szumy silnika nagrane na taśmie jezeli już wystąpią, sa praktycznie nie zauważalne, chyba że głośność w TV ustawisz na bardzo wysoką wartość.

Pozdrawiam
Irek

poniedziałek, 9 lutego 2004, 18:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post TRV 60 cd.
witam wszystkich użytkowników "60".

Irek:
spot focus to funkcja, dzięki kórej możesz nastawić ostrość w dowolnym wskazanym przez Ciebie punkcie na wyświetlaczu, np filmujesz kogoś za ogrodzeniem (siatką), żeby pokazać, że stoi on za siatką, nastawiasz spot fokus najpierw na siatkę (wtedy siatka jest ostra), a po chwili nastawiasz spotfocus na osobę w głębi za siatką (siatka staje się nieostra, a kamera ustawia ostrość na osobę w dali. Spotmeter działa analogicznie, pokazujesz punkt na wyświetlaczu i kamera ustwia prawidłową ekspozycję w danym punkcie. Fajna rzecz, tylko trzeba uważać żeby nie poruszyć kamerą (o czym pisałem w poprzednim poście).

praca silnika: na stronie http://www.dvspot.com w sekcji features/TRV70 znajdziecie klip z testem głośności silnika i inne typu "słabe oświetlenie" itp.

Co do oświetlenia, faktycznie, wieczorem przy oświetleniu "z żyrandola" kolory sa trochę wyprane, ale szum jest do przełknięcia, w dzień jest ok. Dlatego zainwestowałem w 2 lampy z soczewką fresnela (po 650 W) i będzie dobrze. Polecam! Człowiek sprzedaje na allegro po 200 zł/sztuka. Dodam, że cena za 1 reflektor tego typu to ok. 2200 zł. Chcecie namiar, może jeszcze ma coś na składzie?

Hej.

wtorek, 10 lutego 2004, 00:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]