Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 14:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Stawki celne i podatkowe na sprzęt foto. 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Stawki celne i podatkowe na sprzęt foto.
Witam.
Być może ktoś z Was orientuję się jakie są stawki celne i podatki dla sprzętu fotograficznego (szt.1)zakupionego w amerykańskim esklepie?

środa, 21 stycznia 2004, 22:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Stawki celne ryczaltowe w wysokosci 3,5% lacznej wartosci celnej.
Dotyczy to osob fizycznych i towarow w pojedynczych ilosciach. Liczy sie ja jesli wartosc towaru przekracza 45eur jesli jest to paczka, lub 175 jesli przywozi sie to indywidualnie w bagazu osobistym. Stawke ta stosuje sie do wartosci 350eur. Jesli nie mozna ustalic regionu pochodzenia towaru wzrasta ona o 100% (7%)
W wypadku przesylki liczone jest to w taki sposob. Wartosc towaru w deklaracji+oplata za przesylke+oplataza ubezpieczenie, razy 3,5% i wynik ten razy 22%vatu, i juz sprzet foto jest twoj jesli wczesniej Ci go nie ukradna :(.

sobota, 24 stycznia 2004, 14:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Miałem podobny problem, wiec zapytałem "u źrudła" i zadzwoniłem do uzedy celnego , dostałem następujace informacje :
Jezeli sprzęt jest w pełni kompatabilny z komputerem to stawka celna wynosi 0% , ale nalezy doliczyć 22% Vatu od Reny na rachunku + koszty wysyłki.
Jeżeli dogadasz sie ze sprzedającym, to moze on wysłac rachunek osobnym listem a do zakupu dodać rachunek za. np. 100$, zamiast za 500$.
Jeszcze inną mozliwoscią jest wysłanie tego jako sprzętu używanego w formie darowizny, albo jako sprzętu uszkodzonego o wartości np. 100 $ (ubezpieczenie), czyli zapłaciłbys - przesyłka 30 $, + 0,22x( 100$ + 30$ ) = 0,22x( 495 zł. ) + 115 zł. = 225 zł. =======> tyle nalezy doliczyc do ceny zakupu każdego towaru w USA, jezeli sprowadzasz go do POLSKI ( i oczywiscie dogadasz się ze sprzedajacym )[/url]

niedziela, 25 stycznia 2004, 13:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]