Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 20:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Czyżby USB nie dzialo- nowe oblicze starego tematu 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Czyżby USB nie dzialo- nowe oblicze starego tematu
Witam, jestem od 4 dni posiadaczem kamerki Sony DCR-TRV245E m.in z USB. Na razie nie chcę inwestować w kartę FireWire więc próbowalem podlaczyc kamere za posrednictwem znanego wszystkim portu USB. Zainstalowalem sterowniki i program ImageMixer w wersji 1.5. Wyglądalo, że wszystko zainstalowalo się poprawnie. Podlaczylem kamere, doinstalowaly sie jeszcze sterowniki i uruchomilem dostarczany z kamera program. I co widze w miejscu gdzie powinien pokazywac sie obraz jest ciemny ekran, nie ma dzwieku, a na dole pisze, że kamera nie jest podlączona. Postanowilem uruchomić inny program- tak więc zrobilem; sciagnalem 2 megowy program do sciagania filmow przez usb i owszem byl obraz (strasznie skakal- coz port usb) ale nie moglem go zapisac (bledy w sciagnietym przezemnie programie), ale nie bylo dźwięku mimo to, że zainstalowal się sterownik obslugujący dźwięk (Sony Audio cośtam). I nie wiem teraz co robić, mam win 98 SE, mam starszą wersję portu USB (nie 2.0 tylko tą starszą, czy to ma jakiś wplyw?), 40 gigowy dysk, PIII 550, geforca 2. W instrukcji do programu pisze, że w systemie Win98/ 98SE nie dziala sciąganie przez FireWire, ale przez USB dziala. Czy ma ktoś jakiś pomysl czym powyższa rzecz może być spowodowana ? Proszę o pomoc dla amatora. Pozdrawiam SanceS
P.S. Wszystko w kamerze jest wlaczone (USB stream) Przeinstalowywanie sterowników nic nie daje, czy zmiana OS'a na XP moze cos dac ?

czwartek, 22 stycznia 2004, 20:12
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Wszystko w kamerze jest wlaczone (USB stream)

Nie wiem czy nie jest to funkcja pozwalająca działć kamerze jako internetowa, a wtedy dzwiek jest zbierany z mikrofonu podłączonego do karty dźwiękowej, aby nie zajmować niepotrzebnie miejsca podczas przesyłania przez port USB. Wyłącz tą funkcję i zobacz co dalej. Jeżeli nie pójdzie to chyba niestety czeka Cie FireWire, koszt nieweilki a wzrost jakość kolosalny. Przy USB wogóle nie ma mowy o jakiejkolwiek jakości, natomiast przy IEEE jest ona maksymalna.

czwartek, 22 stycznia 2004, 22:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Za ile najtaniej taką kartę można kupić (słyszałem, że już od 50 złotych)?
Ile kosztuje do niej kabel DV, pinnacle'a już mam ;D
Jaka będzie jakość przy transmisjii przez S-Video- bo mam takież gniazdo w karcie telewizyjnej
Ile kosztuje kabelek S-Video (metrowy starczy)

piątek, 23 stycznia 2004, 16:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

przechwytywanie przez karte telewizyjna da obraz o wiele wiele gorszy niz przez FW. karte FW z kablem mozna kupic mniej wiecej za 80 zl - choc moze trafisz taniej.

piątek, 23 stycznia 2004, 18:34
Bywalec
Bywalec

Miałem kompa PII350 zainstalowaną Pixele i przez usb 1.1 działało tylko obraz był jakby "pijany" to zn opuźniony trochę. Narałem trochę ale czekane na rendering to była makabra. Może masz nie tak w sterach usb. odinstaluj i ponownie zainstaluj sony usb. Dokupiłem audygy player z IEEE 1394 za 300PLN i działało świetnie (win 98se). Oczywiście 5 min filmu robiło całą noc.

niedziela, 1 lutego 2004, 06:50
Stały bywalec
Stały bywalec

Nie warto przez USB 1.1 zgrywać maxymalna rozdziałka to 384x288 przy której nie gubi klatek po prostu USB 1.1 ma za małą przepustowość jeżeli kamera ma USB 2 to po problemie zgrywa na maxa 752x576
Pozdrawiam

poniedziałek, 2 lutego 2004, 00:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]