Teraz jest poniedziałek, 15 października 2018, 11:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 porównanie obrazu JVC GR D200 z Sony TRV 33 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post porównanie obrazu JVC GR D200 z Sony TRV 33
Miałem okazje porównać obrazy tych obu kamer. JVC 200 jako zapowiedz nowej serii kamer JVC oraz Sony jako dotychczasowy wzór dobrej jakości w tym przedziale cenowym. Porównabnia dokonałem równolegle na obrazie 2 takich samych telewizorów 100 Hz. No i muszę przyznać bez wątpliwości że lepszy obraz był w kamerze JVC. Tzn. lepsza separacja kolorów (czytelny napis na podswietlanym neonie, w sonym napis nieczytelny), bardziej rzeczywiste kolory (nie tak przebarwione, wysycone jak w Sony), lepszy zoom pomimo takich samych wartosci fabrycznych.
Oczywiście może to wynikać z tego że JVC ma lepszy przetwornik 1,33 mln do 1,03 (chyba) Sony, ale cena porównywalna. Wielkość obu kamer porównywalna ale JVC troszkę mniejsza w wymiarach jednak są one różnie zbudowane i inaczej sie je trzyma a to juz jak kto woli. Chociaż moim zdaniem nic nie pobije ergonomii i obsługi Panasonica serii GS (ale to moja opinia). Jestem ciekaw waszych opini szczególnie o kamerach JVC bo nosze sie z zamiarem zakupu kamery tej firm. Troch odstraszaja mnie opinie o ich głośności. Nie wiem jeszczce czy dotyczy to też modelu GR200. Dopiero nastepcy GR 50,30 itp mają mieć sytem 3D wyciszania szumów. Pozdrawiem.

piątek, 23 stycznia 2004, 12:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]