Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 08:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 MVX3i vs TRV75 vs MX500 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post MVX3i vs TRV75 vs MX500
Miałem wczoraj przyjemność przetestować osobiście te trzy kamery jak w temacie.
Wszystko na telewizorach 100Hz
Podstawowy parametr który brałem pod uwagę to całokształt obrazu i tu:
1 sony
2 canon
3 panasonic
Kolory- tu canon i sony razem panasonic za nimi
sony - kolorybardzo naturalne, chyba nawet trochę za blade, canon kolory wyraziste ale aż przesadzone i do tego ciemniejsze cienie i mroki, generalnie kolorystyka canona była by lepsza niż sony gdyby dało się wyciągnąć z tej kamery większą jasność obrazu a ztym był poroblem nawet przy dobrze doświetlonych scenach. Mówię oczywiście o pełnych automatach bo nie zamierzam robić palcówki kamerze.
Ostrość - Sony 4+ a nwet 5- szybko i wszędzie łapie i trzyma. Nawet przy cyfrowym (rozsądnym) zoomie nie widać pikselizacji i dość ostre krawędzie.
Canon - 4- kamera dość długo szuka ostrości, znajduje, przejeżdza, wraca, przejeżdza, wraca. Gdy w końcu ustali trzyma bardzo ładnie i ostro nawet lepiej niż sony i do tego jeśli scena bardzo jasna to mamy fantastyczne kolory. Ale każde drgnięcie ręki i kamera znowu zaczyna szukać i kolejne falowania ostrości, kolorów. Tak jakby stworzona była do nagrywania ze statywu rozwoju kwiatów niż scen dynamicznych z ręki.
Panasonic - to jedyna 3XCCD i aż trzy miliony pikseli, ale mnie zawiodła.
Ostrość bardzo ładna ale raczej tylko w scenach bliskich, łapie szybko i trzyma(przy ładnych kolorach między sony a canon i jasności między sony a canon ale bliżej canon). Przy dalszych scenach nawet przy zoomie optycznym szybko pojawia się pikselizacja- niewyraźna ale zaciemniająca lekko obraz. Generalnie bez rewelacji.
Ergonomia trzymanie w ręce:
1 Panasonic + plus za wygląd
2 Canon
3 Sony (trochę niewygodna pierwsze odczucie) -kwestia wprawy. Dużo lepiej wypada tu TRV 60, trv 60 przed canonem. Zostaje tylko kwestia monitorka 75-3,5" a 60-2,5". Przewaga wizyjna monitora po stronie trv75 w porównaniu z 60 ,mimo że ma mniejszą rozdzielczość to jest jaśniejszy przy tych samych ustawieniach i bardziej czytelny- kwestia wyboru.

Całokształt - ja wybrałem Sony. Nawet gdyby wszystkie były w tej samej cenie wybrał bym Sony.
Mam tylko problem do dziś nie mogę się zdecydować TRV75 czy60.
Bardziej leży mi 60 ale ten monitor. Nie chodzi o cenę.
Może ktoś mi pomoże.
Dla zainteresowanych: na zachodzie jest jeszce niedostępna w Polsce TRV 80. To to samo co TRV 75 + blotooth- das ist ales.

niedziela, 25 stycznia 2004, 09:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Wybrałem TRV 60
Witaj

Miałem podobny problem z wyborem kamery Sony czy 75 czy 60.

Uznałem jednak że ekran 2,5" jest na tyle dobry, że niewiele ustepuje 3,5" w praktyce. Muszisz pamiętać, iż większy ekran to tylko trochę większy obraz podczs kręcenia. Praktycznie nic więcej.

Jakość obrazu taka sama i generalnie filmy będziesz oglądał na TV lub po zgraniu na DVD. Ekran 2,5 czy 3.5" tu nic nie zmieni.

Moim zdaniem - różnica w tych kamerach polega przede wszystkim na wadze. 60 jest duzo (relatywnie) mniejsza i poręczniejsza. To jest w praktyce bardzo dużo.

Ja wybrałem 60 i gdybym miał jeszcze raz wybierać wybrałbym 60. Mniejszy ciężar odczuwa się podczas kręcenia, szczególnie jeżeli kręcisz godzinę, dwie itp bez przerwy idąc np. w górach , na wycieczce itp.

Wierz mi w trakcie kręcenia i tak w bardzo jasne słoneczne dni, najlepiej kręcić korzystając z wizjera. Ekran tu na niewiele się zda.

Pozdrawiam
Irek

wtorek, 27 stycznia 2004, 13:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jeszcze raz porównałem TRV 60 i 75 ze względu na poręczność.
Wygrała TRV 60. Monito przebolałem.

Dzisiaj wiem już że kamera została kupiona dla mnie za 3500 zł plus załączniki.
Wpadnie w piątek w moje ręce.

środa, 28 stycznia 2004, 08:10
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ja wybrałem Canona MVX3. Muszę przyznać ,że obraz z tej kamery jest wspaniały. Zaletą są manualne nastawy i optyka ostra tak jak chciałem - chodzi mi o sceny gdzie twarz jest ostra a tło niewyraźne (zobacz moje ujęcia z Canona http://republika.pl/elektron155 ) . Niestety, tak jak wspomniał Kork, powoduje to że kamera szuka obiektu na którym mogłaby złapać ostrość(w automacie). Na baterii 522 kamera filmuje 3,5h -cała studniówkę sfilmowałem. No i jeszcze jasność: fakt jest taki, że Soniak lepiej doświetla i tu miałem dylemat bo telewizor kineskopowy nie oddaje półcieni jak również jasne partie są uwypuklone - no i obraz z Canona wydaje się za kontrastowy. Ja jednak korzystam z monitora LCD i tu widać różnicę- obraz z Sonego okresliłbym jako mało kontrastowy i nienaturalnie doswietlony. Podsumowując dla mnie Canon jest to żyleta a z drugiej strony wydaje mi się że ze wzgledu na rózny sprzęt u klienta lepiej wypadłby soniak z jasniejszym obrazem bo niektórzy uważaja ze nawet po ciemku powinno być coś widać("Synku pojaśnij bo nie widzę cioci basi tam w tym ciemnym rogu"). I dlatego brakuje mi jednej rzeczy - prosiłbym producenta o poprawienie oprogramowania Canona aby w trybie ręcznej nastawy przesłony mozna było zejść na 25fps progressiv - bo w trybie auto oraz preselekcji migawki kamera schodzi na taki tryb.

piątek, 30 stycznia 2004, 23:11
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ale się nagadałem w poprzednim liście. Przepraszam -gorączka pozakupowa. I już efekty testów laboratoryjnych: Winietowanie Canona MVX3i. Zapraszam na stronę: http://republika.pl/elektron155/. Ciekawe jak sprawa ma się z waszymi kamerami?

poniedziałek, 9 lutego 2004, 17:54
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Mały updacik: od razu sprawdziłem swoją starą kamerę(roczny thomson vmd120 odpowiednik czegoś w okolicy jvc grd50). Pocieszyłem się: thomson koszmarnie winietuje przy zblizeniu ,na maksymalnym odjeździe nie jest źle ale też nierównomiernie(trochę gorzej niż canon).

poniedziałek, 9 lutego 2004, 18:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]