Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 08:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Pomóżcie proszę wybrać kamerę 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Pomóżcie proszę wybrać kamerę
Nazbierałem troszkę pieniędzy a że z moich planów wyjazdowych na razie nici postanowiłem zainwestować w kamerę - no i tu klops, za nic nie mogę się na jakąś zdecydować. Póki co stanęło na Sony DCR-IP 45 (lub 55) ale w sumie nie jestem przekonany do wynalazku jakim jest Micro MV, albo na Sony DCR-PC330E i nad zakupem tej kamery w sumie najbardziej się zastanawiam. Kamerkę potrzebuję przede wszystkim do kręcenia wyjazdów z wakacji, imprez rodzinnych oraz amatorskich produkcji filmowych (z gronem znajomych :) ), czasem pstryknąć jakieś fotki. Materiał wyjściowy mam zamiar nagrywać na płytki dvd sporadycznie na kasety. Pomóżcie proszę mi wybrać coś rozsądnego dla mnie - może macie jakieś inne propozycje - w sklepie nie zamierzam się nikogo radzić, bo mam złe doświadczenia z ‘profesjonalizmem’ sprzedawców
Z góry dziękuję :)

niedziela, 25 stycznia 2004, 16:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja niestety jestem laikiem jeżeli chodzi o kamery cyfrowe (ale aparaty qmam dobrze ;-) ) , ale też planuje zakup kamery , mam na oku 2-3 modele ( moze też je powinienneś wziac pod uwage ? ) :

http://www.maximedia.pl/kamery_cyfrowe/ ... x_150i.php
http://www.maximedia.pl/kamery_cyfrowe/ ... dv_500.php
http://www.maximedia.pl/kamery_cyfrowe/ ... dv_700.php

Co prawda to nie Sony, ale każda ma 1megowy prztwornik i napewno jest tańsza alternatywa dla soniacza.

niedziela, 25 stycznia 2004, 17:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
na początku radziłbym Ci może oddzielenie robienia zdjęć od kamery. Kamera ma przede wszystkim służyć do kręcenia filmów i tylko do tego sie najlepiej nadaje, do fotek lepiej kupić aparat cyfrowy(nawet tańszy,matryca min. 2mln), który bez porównania lepiej "zrobi" zdjęcia od dość drogich kamer z taką matrycą.
Jeśli o mnie chodzi to polecałbym Ci jednak SONY, jest to jeden z najlepszych producentów tego typu sprzętu na świecie, ostatnio oglądałem filmik nakręcony przez mojego znajomego kamerą SONY TRV22, byłem zaskoczony bardzo dobrą jakością obrazu i to nawet w dość ciemnych pomieszczeniach, nie było efektu ziarna i zlewania się kolorów jak w mojej JVC GR DV700. Te modele o których wspomniałeś są droższe od TRV22, dlatego sądzę i przypuszczam że będziesz z każdej z nich zadowolony. Osobiście wolę miniDV od mikroMV.
Pozdrawiam i daj znać co kupiłeś.

niedziela, 25 stycznia 2004, 22:31
Bywalec
Bywalec

Kupiłem pare dni temu SONY TRV22 i jak na razie jestem z zakupu bardzo zadowolony . Obraz uzyskiwany z tej kamery w dobrym oświetleniu jest ostry i ma bardzo ładne barwy . W pomieszczeniach , przy oświetleniu tzw. domowym obraz jest do zaakceptowania . Można nawet filmować przy pomocy tzw. Night Shot ( obraz nagrywany w odcieniach szarości w tonacji zielonkawej ) bez konieczności oswietlenia i również wyniki są do zaakceptowania . Zdjęcia robi się jednak aparatem i kamera do tego nie sluży ... ja zrobiłem kilkadziesiąt fotek kamerą w dziennym swietle i oglądajac je na TV jest OK ... ale odbitek papierowych z tego nie da sie zrobić ( jakość będzie bardzo mizerna ) . Jakość wykonania tej kamery bardzo solidna , do dotykowego ekranu można sie przyzwyczaić ( mnie wkurza , że musze go ciągle czyścić od śladów palców ) . Kamerka ma we/wy DV oraz we/wy analog , kolorowy wizjer . Na razie tyle bo mam ja kilka dni więc o wadach nie wiem nic . I na zakończenie dodam jeszcze , że kupiłem Sony po porównaniu ( na własne oczy ) możliwości TRV22 i Samsunga . Ale wybór należy do Ciebie ... a to co napisałem jest wyłącznie moją skromną , prywatną opinią . Pozdrawiam wszystkich posiadaczy różnych kamer :-))))))

niedziela, 25 stycznia 2004, 23:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]