Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 20:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Kamera JVC GR-DV700 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kamera JVC GR-DV700
Prosiłbym kolegów o opinię na temat kamer JVC GR-DV 700 i GR-DV500. Używałem funkcji szukaj, ale niestety nie znalazłem zbyt wielu informacji. Zależy mi szczególnie na opinii osób posługujących się tymi kamerami.

wtorek, 27 stycznia 2004, 17:56
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post GR-DV700
Używam jej od listopada 2003 i jestem zadowolony. Jakość obrazu bardzo dobra, jakość dźwięku dobra (trochę słychać silnik Focusa podczas zbliżeń, ale tylko gdy jest cisza w około). Do kamery można dołączyć mikrofon zewn. lub lampę (jest uchwyt). Pełny wypas jeśli chodzi o wyjścia i wejścia. Pełna możliwość regulacji balansu bieli, ostrości i innych parametrów obrazu. Jest gwint 52 mm do przykręcenia dodatkowej optyki, filtrów itp.
Trochę słaby akumulator 800mAh i lepiej dokupić sobie większy, jeśli chce się filmować tam gdzie nie ma dostępu do prądu :wink:

Jesli będziesz miałdodatkowe inne pytania to daj znać a postaram się na nie odpowiedzieć. :D

dnc

Mój sprzęt:
Kamera: JVC GR-DV700E
Grafika: Gainward PP2100LE TV/DVI
Obróbka video:Pinnacle Studio 9.1 PL
Kontakt: GG: 4926855
Obrazek

środa, 28 stycznia 2004, 14:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dziękuję bardzo - może jeszcze o zachowaniu się tej kamery w trudnych warunkach oświetleniowych.

środa, 28 stycznia 2004, 16:29
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post To zależy...
... jeśli chodzi o warunki oświetleniowe, to jest z tym różnie. W pokoju 5x4x3 metry, przy lampie 100W ustawionej na środku jest tak sobie, ale jeśli dodasz do niej lampę z min. 20 W żarówka halogenową, efekt widac od razu. Obraz jest ładniejszy, kolory żywsze i nie ma gruboziarnistości obrazu. Ja mam u siebie na statywie ustawianym na podłodze lampę z żarówką 500 W (!!!) specjalnie do zastososwań fotograficznych i obraz jest jak w dzień.
Fakty są takie, że bez dobrej lampy filmowanie w pomieszczeniach jest nienajlepsze.
Jest jeszcze funkcja nocnego filmowania, ale to raczej efekt stroboskopowy, a kamera musi być na statywie, bo w przeciwnym wypadku obraz jest rozmazany.
Natomiast filmowanie na zewnatrz w dzień, obraz jest tak samo dobry, czy jest słonecznie czy przychmurzone niebo. Wystarczy odpowiednio ustawić parametry kamery i prawie nie widać różnicy w jakości.

dnc

Mój sprzęt:
Kamera: JVC GR-DV700E
Grafika: Gainward PP2100LE TV/DVI
Obróbka video:Pinnacle Studio 9.1 PL
Kontakt: GG: 4926855
Obrazek

środa, 28 stycznia 2004, 19:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A ja mam pytanie o kamerę JVC GR-DV4000. Może ktoś taką używa.

środa, 28 stycznia 2004, 19:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]