Teraz jest czwartek, 21 czerwca 2018, 08:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Filmowanie przy sztucznym oświetleniu 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Filmowanie przy sztucznym oświetleniu
Czas nastał i zmieniłem kamerę analogową SONY na cyfrową Canon 650i. Oddałem ją nastepnego dnia. Nie można było jej uzywać filmując w mieszaniu pod wiszącą lampą ( żarówki energooszczędne). Objaw -szerokie niebieskie pasy przebiegające od żarówek pionowo w dół, które ginęły dopiero jak filmowałem podłogę. Sądziłem ,że to uszkodzenie. Wymieniłem na Sony TRV 22e i załamałem sie. Tez występują , choc znacznie słabiej. Czy wszystkie cyfrówki maja do kitu optykę. W analogowych , większych kamerach nigdy nic takiego się nie pokazywało. Co te kamery widzą i jak temu zaradzić.? Na co tym razem mam zmienić ? Prosze o fachowa poradę.

środa, 28 stycznia 2004, 13:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Filmowanie przy sztucznym oświetleniu

Ostatnio edytowano piątek, 1 października 2004, 18:04 przez jam3, łącznie edytowano 1 raz

środa, 28 stycznia 2004, 14:21
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Poczytaj post o refleksach swietlnych tu na forum. Był juz temat wałkowany. Ja niestety tez taki efekt mam. Wina podobno w przetworniku a nie optyce.

środa, 28 stycznia 2004, 18:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
:? Dziękuje serdecznie. Przeczytałem poprzednie wiadomości, może jestem złośliwy, ale producenci powinni pisac -nie uzywac w pomieszceniach. Stara Sony HI 8 nic takiego nie miała i gdyby nie plany w obiektywie to chyba nie przechodziłbym na cyfrę, a tak płace tytlko za bajery a nie za jakośc obrazu.
Pozdr.
Zbyszek :)

czwartek, 29 stycznia 2004, 13:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jestem posiadaczemi kamerki Panasonic GS50. Typowy amatorski produkt. Tez troche narzekalem na slaba prace tej kamery przy sztucznym swietle....nienaturalne kolory, ziarno, "plytki obraz itp. Az do czasu gdy nauczylem sie obslugiwac ta kamere uzywajac manualnych nastawien. Niebo a ziemia! Manualnie ustawiam balans bieli (lub na ustawienia fabryczne typu "zaroweczka" "sloneczko" ale nigdy na calkowite AUTO), przeslone, czas, ostrosc i....obraz naprawde jest do przyjecia - ziarno minimalne, kolory naturalne. Gdy teraz ogladam ujecia zrobione na automacie sam nie moge sie sobie nadziwic ze zmarnowalem tyle ujec:-( i ze z takiej kamerki naprawde da sie wycisnac przyzwoite nagranie nawet przy ostwietleniu z jedne zarowki.
Jedyna wada to to ze nauczenie sie poprawnego uzywania ustawien manualnych zajmije troche czasu...

poniedziałek, 2 lutego 2004, 17:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
a ja mam samsunga i nic sie nie dzieje,fakt że przy słabszym oświetleniu jest sąłbszy obraz ale tak się dzieje w każdej kamerce z tej półki :)

poniedziałek, 2 lutego 2004, 17:55
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

sprawa jest bardzo prosta, nawet w instrukcji kamery (mojej) jest o tym wzmaianka. każda świetlówka miga 50 razy na sekundę w przciwieństwie do zarówki, która śwoieci śwatłem ciągłym. filmowanie przy świetlówce powoduje że nagrywasz różne stany pracy świetlówki tj zapłon, świecenie i gaśnięcie - stąd te efekty. Rozwiązanie jest bardzo proste: załóż oprawę na dwie świetlówki lub więcej, lub jakiś kinkiet z z boku włącz. Jeśli jest więcej świetlówek ich fazy pracy nigdy nie są takie same - zawsze któraś swieci, podczas gdy druga gaśnie itd.

pozdro

czwartek, 5 lutego 2004, 13:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

środa, 11 lutego 2004, 11:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dlatego zwykle swietlowki ,sa raczej parami i jest tam kondensator,aby przesunal faze (czyli migniecie)drugiej swietlowki.

poniedziałek, 1 marca 2004, 01:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]