Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 23:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 JVC GRD 20 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post JVC GRD 20
Witam zamierzam kupić kamerę jvc grd 20 co sądzicie do tej pory miałem styczność z analogową panasonika sprzed 5lat czy obraz na dzisiejszych kamerkach a w szczególności na jvc jets lepszy???

czwartek, 29 stycznia 2004, 15:40
Moderator
Moderator

Też sie do niej przymierzałem ale zrezygnowałem. Poczytałem fora i oto co znalazłem: bardzo marna jakość przy słabszym oświetleniu (w pomieszczeniach), duże szumy własne kamery, które nagrywają się na taśmę podczas filmowania, sztuczne podbijanie kolorów, brak wejscia mikrofonowego.
Po wielu dniach poszukiwań uznałem, że warto dopłacić parę stów i kupić coś lepszego. Najlepsze, w tej kategorii cenowej są modele SONY DCR z serii TRV12E, TRV14E lub 19E. W MaxiMedia kosztują od 2'500 do 2'800. Wybór należy do YOU !

czwartek, 29 stycznia 2004, 18:33
Nowy
Nowy

Daj sobie z nią spokój,mam taką i drugi raz bym nie kupił,potwierdzam to co wyżej.

piątek, 30 stycznia 2004, 00:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Tak naprawde to wszystkie kamery miniDV w tym przedziale cenowym sa marne jezeli chodzi o krecenie przy slabym swietle (Canon6xx, JVC GRDxx, Panasonic NVDS6x, Panasonic NVGSxx). Kamery Sony DCRTRV12...22 maja nieco wiekszy przetwornik (1/4 cala przy 1/6 cala w poprzednich) i dlatego mozna sie spodziewac lepszej jakosci, ale bedzie to tylko troche lepsza jakosc (czytalem opinie ma zachodnim forum - gosc porownywal Sony DCRTRV14 z JVC GRD70 - i roznica byla prawie niezauwazalna). Niestety - jezeli chcemy by kamera byla mala to taki jest efenkt uboczny. Dla uzyskanie lepszej jakosci w slabym swietle trzeba wydac znacznie wiecej kasy (np. JVC GRDV4000 - jasny obiektyw!)Prawdopodobnie stary analogowy Panasonic bedzie krecil duzo lepiej przy slabym swietle gdy porownasz go z tania kamera miniDV! Za to wszystkie kamery DV beda dawaly obraz mniej wiecej takiej samej jakosci (o niebo lepszej niz analog) przy odpowiednim swietle dziennym. Pozostaje wiec zastanowic sie jak wazne jest krecenie przy slabym swietle - jezeli tak to nalezy sie nastawic na slabsza jakosc albo uzywac dodatkowego (odpowiedniego) oswietlenia. Przy kreceniu przy slabym swietle nalezy pamietac zeby wylaczyc stabilizator obrazu - poprawa jakosci jest zauwazalna.

piątek, 30 stycznia 2004, 11:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]