Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 17:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Jaka kamera? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jaka kamera?
Dzieki za wszystkie radydotyczace kamer DVD. Znlazlem jeszcze na forum o tym. Dla mnie w sumie odpada kamera DVD. Kamery DV + komp daja lepsze mozliwosci edycji i archwizacji. Mam zamiar wiec kupic kamere SONY DCR - TRV 33. Czy uwazacie to za dobry wybor? Dodam ze pisze z USA i tu chce kupic kamere. Ceny sa znacznie nizsze niz w Polsce. Taka kamera mozna kupic juz za 599 USD. Jest tez wersja tej kamery z 3,5" ekranikiem (TRV-38
I mam jeszcze jednp pytanie - czy do takiej kamery mozna wlozyc wieksza karte pamieci np 256 MB, co z kamera dostarczana jeste niestety najmniejsza 8MB. Taka sama rzecz ma sie niestety z akumulatorem - z kamera dostarczany jest najniejszy pozwalajacy na 95 minut pracy. Taki co pozwala na 565 minut pracy trzeba sobie dokupic niestety. Czy ktos moze tez wie, czy do tego aby robic ta kamera zdjecia (wiadomo takie nie za duze nadajace sie najwyzej do przegladanie w kompie) koniczecznie trzeba dokupic lampe?
pozdrawiam i prosze o rady!

piątek, 30 stycznia 2004, 16:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ludzie doradzcie cos! a nie zostawiacie bez odpowiedz moje pytanie. Czy nikt z was nie doswiaczenie z kamerami SONY! nie wierze!

sobota, 31 stycznia 2004, 01:27
Bywalec
Bywalec

W USA funkcjonuje system NTSC a w Europie PAL ... uważaj zebyś nie kupił sobie tańszej kamery z systemem NTSC bo w Polsce będziesz miał potem troche problemów ( co prawda do przeskoczenia ... ale zawsze ). Kamery na rynek europejski ( oznaczone symbolem E ) są droższe . Po co ci taka duża karta ( 256 MB ) 8 Mb wystarczy zeby zrobic przy pomocy kamery od 25 do 50 zdjęć , które i tak będa bardzo słabej jakości i odbitek z nich nie zrobisz ( nie ma sensu lepiej kup jakiś zwykły aparacik - cyfrę - zrobi o niebo lepsze zdjęcia - ja robie zdjęcia kamerą Sony TRV22 i CANONEM G3 - nie ma co porównywać ) . Zapisywać filmu na karcie też nie ma sensu ( słaba jakość ) - więc raczej karte MS sobie odpuść , natomiast Twój pomysł z baterią jest dobry ... to sie zawsze przyda jak wyruszysz w teren ( aż szkoda , że nie możesz i dla mnie kupić dodatkowej bateriii jak są takie tanie ) . Mam Sony TRV22 i oceniam tę kamerkę bardzo pozytywnie ( jak na swoja cenę i amatorski poziom ) . TRV33 ma 1 Mpix matrycę co dla amatora i tak nie ma większego znaczenia ( różnicy między 800 tys pix = TRV22 a 1 Mpix = TRV33 podobno nie można stwierdzic tzw. gołym okiem ) . Jeśli jednak różnica cenowa między 22 a 33 jest niewielka to ja bym sie zastanowił . A większy LCD - super bajer i chyba większe zużycie energii ... a co za tym idzie szybsze wyczerpywanie się baterii ... ale Ty przecież chcesz kupić sobie jakąś małą elektrownie :-)))) . Tyle mogę powiedziec jako amator z krótkim ale intensywnym doświadczeniem .

Pomyśl nad tą baterią dla mnie :-)))))))))

Pozdrawiam . TOOMECKI

sobota, 31 stycznia 2004, 02:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ponad pół roku mam TRV 33 i jestem z niej zadowolony. Co do zakupu w USA, to tak jak napisał TOOMECKI, jeżeli chcesz ją używać w Polsce i nie mieć żadnych problemów, to koniecznie kup wersję PAL.
TRV 33 jako aparat foto - nie masz co liczyć na super rozdzielczość fotek - max 1152x768. Z tego możesz zrobić odbitkę z przyzwoitą jakością tylko w formacie 13x9 cm ( w KODAKu odbitka na papierze swiatłoczułym to 85 gr. za szt.). Dlatego nie warto inwestować w tak pojemną kartę MS. Wystarczy Ci 64MB na której umieścisz ok 120 fotek w największej rozdzielczości. Ale należy pamiętać, że aparat jest tylko dodatkową funkcją w tej kamerze.
Jeśli chodzi o akumulator, to polecam NP-FM 70 lub QM 70. Ten o którym piszesz to FM / QM 90. Faktycznie ma największą pojemność, ale, w mojej ocenie, do tej kamery jest za długi ( 6 cm. ) i filmując z użyciem wizjera bedziesz cały czs miał policzek wbity w akumulator. Bardziej ergonomiczny jest właśnie FM / QM 70. I jeszcze jedna rada. Orginalne akumulatory SONY są bandycko drogie, dlatego radzę kupić akku innego producenta np. PREMIUM GOLD, czy ROWI. Sam mam Gremium Gold. Nie ma różnicy, a cena w Polsce TO 209 zł ( Orginał SONY chyba z 600zł).

Zresztą zobacz sam.

http://www.eltec.alpha.pl/index2.htm
lub
http://sklep.batimex.pl/

To co polecam to nasadkę szerokokątną na obiektyw. Wiem, że w USA można kupić niedrogo i bardzo dobrej jakości HD.

Ale kamerka jest fajna. Polecam.

PZDR
Hektor

sobota, 31 stycznia 2004, 22:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzieki za wszystkie rady. Kamerke mam zamiar przynajmniej na razie uzywac tu w USA, tak wiec musze kupic wersie NTSC.

Rozumiem ze karta Memory Stick taka duza nie mam sensu. Zdjecie jakie zamierzam robic to takie do przegladanie w kompie, odbitek fakt nie mam sensu z nich robic ale jak mozna zrobic odbitke 9x13 dla znajomych to tez okej. Karta 128 MB to dodatkowy koszt tutaj okolo 79USD - do zniesienia.

Nasadka szerokokatna na obiektyw jest tego cala masa od 49 od 349 USD. O co dokladniej chodzi ? Czy moge dostac jeszczed dwa zdanie dodatkowego wyjasnienia?

Akumulator: NP-FM-50 mozna dokupic za 49 USD oaryginal SONY - 2,5 godziny pracy. wydaje mi sie to dobra alternatywa.

Wiekszy LCD to tylko bajer. Widzialem w sklepie. Mala roznica a w cenie 200 USD wiecej.

Mam jeszcze pytanie? Czy warto dokupic lampe blyskowa i oswietleniowe do kamerki. Sa takie modele ktore maja obydwie funkcje: blyska przy zdjeciach i swieci przy kreceniu, ale one sa drogie 149 USD. Lampa odwietleniowa to koszt rzedu 39 USD. Czy tak wystarczy?

pozdrawiam wszystkich i prosze o rady jesli mozecie

poniedziałek, 2 lutego 2004, 16:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Sam bym dokupil cos do oswietlenie kiedy filmuje we wnetrzach do SONY. Co to ma byc?[/code]

wtorek, 3 lutego 2004, 03:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja mysle ze lampa doswietleniowa to dobry pomysl sam sie zastanawiam nad taka? Wlasnie czy mozna kupic taka ktora doswietla i ile powinna miec mocy? Moze ktos wie i doradzi!

środa, 4 lutego 2004, 00:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]