Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 09:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 sony dcr vx9000? czy ktoś na tym pracuje? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post sony dcr vx9000? czy ktoś na tym pracuje?
Witajcie! :)
Chodzi mi własnie o tą kamerę. Mam okazję tanio kupić tę kamerę (kompletna z bateriam, kablami itp. od dziadka w niemczeh, który zrobił na niej tylko jeden film ) W sieci znalazłem jedynie strony z danymi technicznymi, które na obecny czas chyba nie są zbyt rewelacyjne.
Czy ta kamera to już przeżytek? czy warto w nią zainwestować?

środa, 4 lutego 2004, 12:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Pracuje na tej kameże od 3 lat jakość obrazu jest jest taka sama jak w sony vx2000 czy 2100 i pd150 (dv) Przyglądając się bliżej tej kameże można zauważyć że cała optyka jest taka sama jak w vx2000. Kamera lubi dużo światła, zaleta kamerki to jedna duża kaseta na uroczystość i pokłopocie z wymienianiem kaset co do zasilania wystarczają 2 akumulatory z seri np-f960. Co do sterowania kamerą bardzo proste i przejżyste przełączniki na manualną migawke przysłone podbicie itp. Na dzień dzisiejszy wżyciu niekupił bym kamery nowej mini dv Sony z seri vx2100 czy Canona za 12 tys zł. tylko zadbaną używaną kamere sony vx9000, konfort pracy

środa, 4 lutego 2004, 14:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kamera rzeczywiscie calkiem przyjemna. niestety slabo radzi sobie w ciemnych lokacjach. jesli jest w dobrym stanie i cena jest niska, to bierz. mozna nia robic naprawde swietne zdjecia, choc technologicznie juz troche ma zadyszke (w miare stare przetworniki). ogolnie zgadzam sie z PC - przy wyborze vx9000 vs. vx2000 wybralbym ta pierwsza jesli oczywiscie cenowo sie prezentuje dobrze.

czwartek, 5 lutego 2004, 19:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post to dobrze
dzieki za odpowiedz
cena jest atrakcyjna bo prawie polowe VX2000. tylko irytuje mnie cena kaset DV. i ich dostępność. w sklepach internetowych od 50 do 170 i wiecej za sztuke. ale jak dzwoniłem to nie ma ich na magazynie i trzeba czekać. a w "normalnych sklepach " to sprzedawcy nawet nie wiedzą o co ich pytam.
z drugiej strony nie widziałem akumulatorów do niej. to jest chyba najsłabszy element tej kamery. może się mylę?

czwartek, 5 lutego 2004, 23:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post zapomnialem
PC i Badyl. na wszelki wypadek podaje do mnie maila
pablomaxim@wp.pl
gdzyby cos możecie do mnie na @ nadawac

czwartek, 5 lutego 2004, 23:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z bateriami nie powinieneś mieć problemu. Są to baterie identyczne jak w vx2000. Cena kaset jest raczej do "wytrzymania". Pamiętaj, że na pełnowymiarowym DV nagrywasz 180 min, a jeżeli trafisz DVCAM (można z powodzeniem stosować te kasety) to na 180 DVCAM nagrywasz ponad 4 godziny w DV i co najzabawniejsze ceny kaset DVCAM są zbliżone do cen kaset DV.

czwartek, 5 lutego 2004, 23:48
Nowy
Nowy

Tu PC zarejestrowałem się na forum i mam taki nik tak jak piszą koledzy do vx-9000 pasują akumulatory z seri np-f960 / f950 na 960 możemy najręcić do około 2 godzin na kasecie materiału cena akumulatora to w granicach 640 zł. (orginał) f950 możemy od 1 godziny cena około 480 zł. (orginał) z 2 akumulatorami możemy nakręcić całą uroczystość co do kaset tak jak piszą wyżej dvcam 180 minut kaseta to w vx-9000 w dv wychodzi 270 minut kaseta kosztuje w granicach 180 zł. Jeżeli chcesz to moge ci podać telefon i adres firmy która zajmuje się kasetami beta cam dvcam dv minidv itd. Jeszcze jedna mała wada jeżeli posiada orginalną ładowarke kamera to zawczasu kupuj nową lubią te ładowarki po około 1 roku siadać.

piątek, 6 lutego 2004, 12:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post dzieki serdeczne
Dzięki serdeczne za wypowiedzi. Juz zdecydowałem ,że biore ten sprzęt.
tomasz_j2 chętnie skorzystam z twojej propozycji i poproszę o adresy i tel. gdzie się można zaopatrzyć w kasety
podaję jeszcze raz maila
pablomaxim@wp.pl lub
pablomaxim@o2.pl
pozdrawiam
Pablo

piątek, 6 lutego 2004, 23:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
to juz chyba zalezy do czego bedziesz jej uzywal ale ja proponuje zaczac sie przyzwyczjac do wszelkiego rodzaju lampek ...lamp swiatel i swiatelek

piątek, 6 lutego 2004, 23:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Koledzy jest to pierwsza kamera cyfrowa konsumencka z 3 CCD. Fakt że trochę przestarzała ale dopiero pd-150 no i DSR-250 są lepsze jeśli chodzi o obraz. Chyba sony 2000 też ma troszkę lepszy obraz. Ma dobry dżwięk, lepszy niż w DSR-250, wspaniałą optyczną stabilizację obrazu.
Wadą jest skokowa regulacja przysłony i taśma łącząca mikrofon z płytą główną kamery. Tego nie widać ale trzeba się bardzo delikatnie obchodzić z mikrofonem. Uważam że jest jedną z najlpszych kamer dla świadczących usługi wideofilmowania. Sam przepracowałem na takiej kamerze i na jej odpowiedniku DSR-200 okolo 4000 godzin . Trwała głowica i cała kieszeń, trochę powolne wkładanie i wyjmowanie taśmy ale przy odpowiednim traktowaniu kamera swobodnie wytrzymuje ponad 3,5 tys. godzin pracy głowicy z założoną taśmą. Proszę putać o szczegóły, chętnie opowiem o praktycznej eksploatacji.
Pozdrawiam.

sobota, 7 lutego 2004, 00:18
Nowy
Nowy

Witek Dobrze piszesz o vx9000 pracuje na tym sprzęcie 3 lata z kamerą się kompletnie nic niedzieje ani głowica mechanizmy itp. co do wypowiedzi że zacznie się używać lampeczek itp. to ktoś jest w błędzie przy ręcznych ustawieniach kamery pogrzebania troche w menu i odpowiednio dostosowania parametrów to obraz jest całkiem niezły a i tak się wszystko puźniej sprowadza sie do vhs lub dvd i jakość idzie w dół nawet jak byś miał najlepszą kamere

sobota, 7 lutego 2004, 10:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

potwierdzam wade z mikrofonem - trzeba uwazac zeby go nie wyginac mocno (jest na elastycznym mocowaniu), bo latwo uszkodzic jego polaczenie z kamera. za to co do jakosci dzwieku w tej kamerze i dsr-250 to ja bym nie porownywal, chyba ze tylko chodzi o mikrofony wbudowane.

sobota, 7 lutego 2004, 11:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Cieszy mnie ,że o tej kamerze słychac same pozytywne opinie.
Każdy sprzęt ma jakieś wady. tu piszecie o mikrofonie.
Tak dla wyjaśnienia , zamierzam ją wykorzystywać do filmowania własnie wesel. Mam juz drugiego panasonica MS-5.Bardzo się przyzwyczaiłem do kamery naramiennej.
Jeżeli chodzi o "lampki i światełka " to trudno sobie wyobrazić reportaż bez jakiegoś doświetlenia z kamery.

Pozdrowienia

poniedziałek, 9 lutego 2004, 21:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja nadal twierdzę że jakość dźwięku efektowego w Vx-9000 jest dużo wyższa niż w DSR-250 i piszę to na podstawie doświadczeń i porównań obu kamer. Obraz jest dobry a światło zawsze jest potrzebne. Wadą którą ciężko ominąć jest skokowa regulacja przysłony.

wtorek, 10 lutego 2004, 04:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
jak sie kręci weselicha i komunie na wsi bez parku oświetleniowego to skokowa regulacja przysłony jest problemem. Ale uwierzcie mi ta kamera nie została stworzona dla amatorów kręcących studniówki. Jakby tak było byłaby to superjasna, automatyczna kamera z jednym przyciskiem "rec" czekam aż znajdzie się koleś co zacznie kręcic na 35mm weselicha i bedzie mu przeszkadzalo że nie ma transfokatora na standardzie albo autofocusa :twisted:

środa, 11 lutego 2004, 11:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona