Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 12:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Dylematy amatora 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Dylematy amatora
Witam !!

Jestem amatorem, który nigdy nie bawil sie kamerą. Nadchodzą narodziny syna (najprawdopodobniej syna :)) i chciałbym je uwiecznić.
I wiele innych rzeczy też.

Po lekturze tego forum wytypowałem trzy kamery, na które byłbym zdecydowny.
SONY TRV19E, Samsung VP-D26i, Samsung VP-D31i.

Dlaczego akurat takie a nie inne ?
Otóż z analizy forum wynikło mi, że:
    - Sony, bo Sony,
    - Samsung, bo w przeciwieństwie do poniższych nie dało się wyczytać jakiś konkretnych zarzutów. Często pojawiało się, że nie kupię Samsunga, bo nie i koniec, albo że "współczuję posiadaczom Samsungów. Żadnych szczegółów. Owszem zdarzyła się opinia, ze słaba optyka i nic poza tym. Poza tym były też opinie pozytywne,
    - Cannon się ponoć często psuje,
    - Panasonic ma nie najlepszy stabilizator,
    - JVC charakteryzuje się dość głośna pracą silniczków (w każdej kamerze to jakoś tam słychać ale ponoć w JVC szczególnie).

O kamerach Sharp czy Thompson w ogóle nic nie ma na forum.

Kusi mnie oczywiście SONY, ale mam wątpliwości czy dla mnie amatora, jest sens wydawania znacznie większej sumy pieniędzy za obiektyw Carl Zeiss, przetwornik 1/4" i napis SONY na obudowie. Może jednak pozwolić sobie na Samsunga, mimo plastikowego obiektywu, mniejszego przetwornika i że to Samsung.

Nie chcę wydawać kasy ponad niezbędne minimum ale też nie chce później narzekać, że obraz nie taki jakiego bym się spodziewał.

Co byście doradzili. Tylko nie na zasadzie "Kup Sony, bo to Sony, a o Samsungu zapomnij, bo to Samsung".
Może wypowiedzą się użytkownicy Samsungów wymienionych wyżej. Czy są zadowoleni ze swoich kamer, czy nie żałuja, że nie kupili sobie właśnie np. SONY ?

Pozdrawiam
amator Krzych

piątek, 6 lutego 2004, 10:55
Bywalec
Bywalec

Ja tez niedawno zastanawialam sie jaka kamere kupic. Dodam, ze tez jestem calkowita nowicjuszka w tej kwestii. Z tego co mi sie udalo dowiedziec, to najlepsze firmy to Sony i Panasonic. Jednak kogo nie pytalam kazdy odpowiadal, ze jak tylko mnie stac to SONY (nawet kosztem dolozenia 100, 200zl). W koncu jak tyle osob mowi to samo to chyba cos w tym musi byc. Mnie do Sony przekonaly tak naprawde trzy rzeczy:
-najlepsza optyka ze wszystkich kamer
-stabilizator obrazu (musze przyznac ze jego efekty przynajniej dla mnie nowicujszki sa zaskakujaco dobre), trzymajac pierwszy raz kamere w reku drga ona bardzo :lol: - zapewne z emocji
- no i Sony jako firma (brak zaufania np. do Samsunga, patrzac na inne wyroby tej firmy)

Ja kupilam (mezowi) Sony DCR-TRV 19e. Dopiero poczatki naszego uzywania jej ale jak narazie spelnia nasze oczekiwania.

Musisz jeszcze przy kupnie kamery rozwazyc co pozniej chcesz z nagranym materialem robic i w zwiazku z tym rozwazyc jakie wyjscia i wejscia Ci beda potrzebne. Poczytaj sobie o tym na forum.

Pozdrawiam i mam nadziej ze moje uwagi choc troche Ci sie przydaly. Pamietaj jednak, ze jestem calkowicie zielona w tych kwestiach a jedyne moje doswiadczenie to okres ostatnich dwoch tygodni wyboru kamery.
W razie pytan chetnie odpowiem (w miare moich mozliwosci)
Aneta

piątek, 6 lutego 2004, 11:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
pisałeś że canony są awaryjne a wiesz że nawet xm2 chodzi na bebechach samsunga, więc sam sobie odpowiedz na pytanko dlaczego nie samsung!!!
ale to już indywidualna sprawa, mogę tylko powiedzieć że w tym przedziale cenowym parametry kamerek są zbliżone, a róznica polega tylko na zastosowaniu różnych bajerków.
i coś mi się wydaje że zeissa ten model soniaka nie ma.
miałem sony trv7000 D8 i sam się zdziwiłem co ta kamerka wytrzymała, nadal ją mam i tylko pokrętełko do expresury się troszkę zacina. nakręciłem tym modelem około 150 godzin, co na taki sprzęt jest wynikiem znakomitym, jedna uwaga kasety max 60min.
życzę dobrego wyboru

piątek, 6 lutego 2004, 12:17
Bywalec
Bywalec

Post obiektyw Carl Zeiss
Te model ma obiektyw firmy Carl Zeiss :P
W ogole z tego co slyszalam i czytalam te cala seria Sony DCR-TRV była udana :P
Aneta

piątek, 6 lutego 2004, 12:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Dylematy amatora
Witam !!

Anetto, czytałem Twój wątek cału i to ze trzy razy :). Z niego min. wymyśliłem sobie, że stawiam na SONY. Gdzie i za ile kupiłaś TRV19 ?? (jeśli to nie tajemnica).
Stwierdzenie "brak zaufania" nie bardzo mnie przekonuje. Konkrety !

Co do bębnów Samsunga w Cannonie. Odpowiedź nasuwa sie niby oczywista. Psuja sie, bo mają bębny Samsunga. Moża też jednak spojrzeć na to z innej strony. Dlaczego taka firma jak Connon w wysokim modelu kamery używa podzespołów takiego "kopciucha" jak Samsung? Czyżby chodzilo tylko o koszty ?? A że się psują, to nie koniecznie przez elementy Samsunga. Słyszałem też takie zdanie, że Samsung używa z kolei podzespołów SONY i optykę Connona. Ile w tym prawdy to nie wiem i wcale nie twierdzę, że na pewno tak jest.

Pozdrawiam
amator Krzych

piątek, 6 lutego 2004, 12:47
Bywalec
Bywalec

Post SONY
Co do SAMSUNGA to mielismy kiedys nagrywarke CD-RW tej firmy i dlugo nam nie posluzyla, znajomi zas mieli jakies video tej firmy i tez nie byli zadowoleni. Wiesz jest to ocena subiektywna i jako taka czasami nie musi byc poparta faktami.
Niektore rzeczy lubimy, a niektore nie i to bez rzadnej przyczyny. Ja do samsunga nie mam zaufania, a wydajac sporo kasy na sprzet chce zeby byl pewny i zebym miala do niego zaufanie. Rozmawialam z gosciem w MM i powiedzial ze na Sony nie zdazaja sie reklamacje, a na Panasonici czasami tak. To tez bylo przyczyna ze ostatecznie zdecydowalam sie na SONY nie na Panasonica.

Co do SONY. To kupilam w salonie SONY w Warszawie przy ulicy Grzybowskiej, w poniedzialek. Byla promocja na ta kamere i na DCR-TRV 12e (-15%). Ja zaplacilam 2700 za kamere. Tak naprawde bez niczego dodatkowego (zadnych kaset,m toreb nie chcieli dodac). Wycyganilam tylko koszulke z logo Sony :wink:

Pozdrawiam Aneta

piątek, 6 lutego 2004, 13:06
Bywalec
Bywalec

najlepsza optyka ze wszystkich kamer

Fakt i tak może jest nie wiem osobiście, wiec tylko, dlatego napisałem może, ale powiedz, na jakiej podstawie Ty to stwierdziłaś, że jest najlepsza optyka ze wszystkich kamer?? Bo dużo osób już to mówiło, a ale tym się tylko kończyło. Napisanie owego zdania to za mało.

Cytuj:
stabilizator obrazu (musze przyznac ze jego efekty przynajniej dla mnie nowicujszki sa zaskakujaco dobre)

Stabilizator obrazu w wymienionej przez Ciebie kamerze nie jest optyczna, więc jest taki jak w innych kamerach w tej klasie a mianowicie cyfrowy. W jednej kamerze daje lepsze efekty w drugiej gorsze i niestety wątpię czy Sony lepiej sobie radzi z tym niż tańszy Samsung.

Cytuj:
no i Sony jako firma

not comment

Cytuj:
brak zaufania np. do Samsunga, patrzac na inne wyroby tej firmy

ja nie mam tego braku, już kiedyś pisałem mam produkt Samsunga który chodzi 8 lat bez mniejszych problemów i mam produkt Sony który był już 3 razy w serwisie.

Oki za dużo się rozpisałem co mogę powiedziać Tobie Krzychu ja mam Samsunga i jestem zadowolony.

piątek, 6 lutego 2004, 13:07
Bywalec
Bywalec

Na poczatek moze jedna uwaga, ze rozmawiamy o kamerach do amatorskiego uzytku, w cenie do okolo 3tys.

Co do opytki:

- pewnie powinnam dodac na poczatku, ze jest to moje zdanie i rzeczywiscie tego moglo zabraknac w mojej wypowiedzi (ale z drugiej strony jest to forum i wszystkie wypowiedzi sa subiektywne)
- Carl Zeiss - moim zdaniem to jest to czym kamera wygrywa z innymi w tej klasie.
- opinie innych w 99% potwierdzaja moje zdanie; jak pisalam moja wiedza jest bardzo niewielka i tu powinni sie wypowiedziec eksperci; (w koncu na czyms trzeba budowac swoje opinie, a jak sie nie ma zadnej wiedzy to opinnie innych wplywaja na wyrobienie naszego zdania)

Stabilizator:
- ja przy wyborze kamery bralam poduwage dwie firmy Sony i Panasonic; przy wyborze kamery swierdzilam doswiadczalnie, ze Sony w tym elemencie jest lepszy od Panasonica; na forum w kilku miejscach jest napisane, ze w Panasonicu stabilizator to pomylka
- nie wiem jak jest w kamerach np. Samsunga

Zaufanie:
Pisalam juz wczesniej, kwestia gustu. To jest tylko sprzet i moze sie popsuc (nawet najlepszy). Ja z samsungami mam zle doswiadczenia, ale to sa tylko moje odczucia.

Tak to juz jest, ze kazdy chwail swoje :wink: . Moje uwagi sa uwagami jak jeszcze raz podkrelam osoby, ktora jak Krzysiek stala zupelnie zielona przed probleme wyboru kamery. I pisze to co dla mnie mialo wplyw, ze wybralam jak wybralam. Oczywiscie wiele moich opini bylo wyrobione na podstawie wypowiedzi innych, no ale chyba po to to forum jest?

I jeszcze jedna uwaga dla Krzycha. Ten model SONY ma dotykowy panel. Proponuje zebys sobie dokladnie obejrzal i pobrobowal przed kupnem jak sie to obsluguje, bo wielu osobom to rozwiazanie nie pasuje.

piątek, 6 lutego 2004, 13:49
Bywalec
Bywalec

Tez mialem ten dylemat tyle, ze urodzil mi sie drugi syn :). Co do samsunga to D31 ma szklany obiektyw. Ja wybralem JVC GR D-30 i jestem zadowolony. Komplet wejsc (wbrew pozorom predzej czy pozniej korzysta sie z nich), 2 letnia gwarancja, ustawiewnia manualne, wcale nie takie zle filmowanie przy slabym oswietleniu (trzeba tylko troche popracowac na manualu), a silniczek slychac tylko gdy kreci sie kompletna cisze i to wcale nie tak bardzo (byc moze zalezy od konkretnego egzemplarza). Do wiekszych wad zaliczyl bym brak szyny na lampe i ew. gniazda mikr. zewn. Kupilem kamere za 2100zl+30zl koszty przesylki. I uwazam, ze nie warto doplacac kilkaset zlotych za sony nawet, gdyby miala nieznacznie lepsza optyke. Gdyby samsung dawal 2 lata gwarancji byc moze bym sie skusil na VP D-31i. Ale nie namawiam. Ogolnie moge doradzic, aby kupic kamere raczej tansza i dokupic jakies akcesoria, bowiem kamery z przedzialu 2-3tys. zl posiadaja podobna optyke i przetworniki. Reszta to dodawane z czasem bajery.
pozdrawiam

piątek, 6 lutego 2004, 14:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Dylematy amatora
Hej !!

uhomann
Cytuj:
Co do samsunga to D31 ma szklany obiektyw.

W tej sprawie dzwoniłem do infolinii Samsunga i pan z całą stanowczościa powiedział,ze jest to obiektyw plastikowy. Chyba wie co mowi? A może nie. :)

Cytuj:
Gdyby samsung dawal 2 lata gwarancji byc moze bym sie skusil na VP D-31i.

Mam mozliwość zakupu tego modelu Samsunga z 3 letnią gwarancją i to za całkiem dobrą cenę. Jest to trochę dziwne, bo na inne kamery dają rok gwarancji.

anette
Cytuj:
Ten model SONY ma dotykowy panel. Proponuje zebys sobie dokladnie obejrzal i pobrobowal przed kupnem jak sie to obsluguje, bo wielu osobom to rozwiazanie nie pasuje.

To wiem i miałem taką kamerę w rękach. I tu (obsługa menu) też mam dylemat :). W SONY jest ten panel, który w sumie mi nie przeszkadzał ale nie wiem jak to się sprawdzi w dłuższym uzytkowaniu. Natomiast w Samsungu jest taki niby pokrętełko, którym przechodzi się do następnych pozycji menu, a akceptuje się naciśnięciem go. Jest to całkiem przyjemne, ale samo uruchominie menu jes jakies takie koślawe. Kciukem do guzika nie sięgnę, a wskazującym to jakoś tak nieergonomicznie.

OK, mam jeszcze trochę czasu. Będę myślał :)

Pozdrawiam
amator Krzych

piątek, 6 lutego 2004, 14:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja po przerobieniu ton lektury na temat kamer wybralem SONY TRV 33. To juz jest megapikselowa kamera i wedlug opini wielu daje genialny obraz oczywiscie w dzien na zewnatrz. We wnetrzach zawsze trzeba jednak doswietlac.

Mam tylko pytanie? Moze ktos ma doswiadczenie? Ile wat potrzbuje w pomieszczeniu ( fachowo powinienem zapytac ile luxow) aby obraz byl okej. Powiedzmy jest zarowka (nie switlowka !!! bo miga) 100W. Chce ustawic w pomieszczeniu naswietlacz. Czy jak bedzie to taki malutki naswietlacz halogenowy 150W to wystarczy? Doradzcie prosze!!!

piątek, 6 lutego 2004, 18:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
co do optyki Carl Zeiss w tańszych kamerkach Sony-czy nie sądzicie że to jest chwyt marketingowy a te obiektywy nie są wcale jakieś hipermega...? weźmy np. pod uwagę kamerki panasonic:tylko 2 droższe mają szkło firmowane przez Leica,pozostałe to "made in panasonic". cos mi ten Zeiss wydaje się podejrzany w sprzęcie za trochę ponad 2 tysiące.jakiś Zeiss z niższej półki? i jeszcze o gwarancji na kamery:na pewno Canon i Panasonic dają 2 lata gwarancji.

piątek, 6 lutego 2004, 23:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
do anety(bez obrazy oczywiście):na jakiej podstawie uważasz że sony ma lepszą optykę niż inne kamery? sprecyzuj.z tego co się orientuję od kilkunatu dni przeglądasz forum i już stałaś sie expertem?

piątek, 6 lutego 2004, 23:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ok!!!
Na wstępie analiza twojego wyboru....wybrałeś Sony'ego i Panaconica ok , ale jednak co bardzo ważne w kolejce masz Cannona, JVC, Sharpa i Samsunga.
Jestem w podobnej sytuacji jak ty moja kochana córcia rośnie a czas ucieka.ja dokonalłem już wyboru kamerki........w przyszłym tygodniu kupię ( około 3 miesięcy zbierałem wszelkie materiały i czytałem opinie na temat kamer ). Ale wracając do Twoich wyborów-
1.Sony - w powszechnej opinii najlepsza kamerka ale dlaczego?- po pierwsze przetwornik żadna kamerka z tego przzedziału nie ma przetwornika 1/4 " tzn extra!!! to po pierwsze a po drugie carl zeiss absolutnie pierwsza liga optyczna 10x zoom optyczny, teraz minusy...panel dotykowy wydaje mi sie na dłuższą metę nieporozumieniem taki gażet ale do bani oraz za tą cene brak odpowiedniej ilości wejć i wyjść -szczególnie DV to prawda prędzej czy później będziesz chciał obrobić nagrany materiał na komputerze to bardzo ważne!!! brak gniazda na karty-piszą że kamera minidv to nie aparat cyfrowy i nawet jak zrobisz zdjęcie to jest do bani ALE - fakty są takie ze sony w tej cenie tego gniazda nie ma a inni..........poczytaj dalej. W końcu cena !!!! to jest najdroższa kamera i to nie o jakieś 200 złotych nawet i 500!! to kilka kaset torba a może i dodatkowa bateria przy innej kamerze!!!
Panasonic - po pierwsze najlżejsza kamerka i chyba najmniejsza , przetwornik 1/6'' optyka na bardzo dobrym poziomie X10 zoom optyczny, ( tylko taki się liczy!!!cyfrowy to kibel )gniazdo do zamontowania kart , we /wy dv ..czyli na komputer i z powrotem ( nie wszystkie w tych przedziałach cenowych to mają generalnie tylko wyjęcie )lampa led ( ale to tylko gażet.ale jest kto wie może użyteczny?)panel obsługi ...standartowe przyciski na obudowie sprawdzone skuteczne. Minusy gorszy przetwornik od Sony'ego, zbytnia miniaturyzacja to delikatniejsze lementy konstrukcji...
Cannon - to ten sam przetwornik 1/6''cala zoom optyczny 16x chyba największy ze wszystkich -a zoom optyczny to podstawa , nie wiem czy dostaniesz w tej cenie wei wy dv oraz wejście na kartę do zdjęć, panel obslugi na obudowie to sprawzony sposób j.w , szyna do lampy na kamerze ...przydatna rzecz, optyka ..super ....nie dajmy sie zwariować to cannon potentat na rynku aparatów a więc sprzętu optycznego, kamerka nie należy do najmniejszych i najlżejszych sprawdz za jaką cene dostaniesz we i wy dv .
Samsung - 1/6''cala na przetworniku umiarkowana cena , podzespoły sony cannon jacyś frustraci piszą że to bubel , solidny sprzęt za umiarkowaną cene łatwośc obługi dzięki odpowiednim trybom pracy x 10 zoom optyczny we/wy dv nie pamiętam czy gniazdo do kart też będzie cena troszkę mniejsza od cannona i panaonica ale nie wiele zdecydowaie taniej od sony, kamera średniej wielkości
JVC - 1/6 cala'' komplet we/wy zależy co kupisz to i gniazdo do kart, zoom optyczny chyba razy 18 albo canon razy 18 a jvc 16 poręczna ale wcale nie taka mała ..bzdura ze silniczek głośno chodzi.wszędzie chodzi ..ocena subiektywna, tak więc zoom optyczny niczego sobie tylko ta wielkości waga, panel obsługi na obudowie
Sharp- 1/6''cala naprzetworniku komplet we/wy dv wy do mikrofonu szyna na lampę, gniazdo kart, unikatowy sposób mocowania baterii, odmienny system ekranu lcd GSilicon ( Sharp wymyślił w ogóle coś tkaiego jak panel lcd ) jedna z najmniejszych kamer ( opinia na temat miniaturyzacji j.w ) zoom optyczny x 10, bardzo dobra japońska jakość!!! obsługa - meniu wyswietlane na ekranie, polecenia za pomocą dwóch przycisków na panelu ..mala, lekka i poręczna.
KONKLUZJA..........cena sony drogo ale njalepszy przetwornik 1/4'' inne 1/6'' bez przesady z tym obiektywem, panel dotykowy -do bani Cannon ...b.dobra optyka nie taka mała kamerka, panasonic ...mała ale czy nie za mała JVC ....duża ale super zoom optyczny, Samsung .najlepsza cena, Sharp.............japońska jakośc i technologia to to nie jest tak masowo klepany sprzęt jak wszystkie inne.
Masz zagwozdkę stary.....wszystkie one mają plusy i minusy....ale najważniejsza jest wartośc tej kamery do jakości przez możliwości.
WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE :wink:

sobota, 7 lutego 2004, 00:15
Bywalec
Bywalec

Nie mylisz sie. Kilka krotnie powtarzalam, ze jestem nowicjuszka w tym temacie i na pewno nie expertem. Ze zdania na temat optyki, tlumaczylam sie kilka postow wczesniej, wiec sie nie bede powtarzac.
Proponuje przejrzec sobie forum i w wielu miejscach znajdziesz potwierdzenie moich slow (od ludzi ktorzy dluzej sie zajmuja tym tematem).

http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... ight=zeiss
http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... y&start=15
http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... ptyka+sony
http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... ptyka+sony

itd.

To co pisalam bylo moja subiektywna ocena i moimi "plusami" ktore przewazyly na korzysc Sony.

Co do gwarancji rzeczywiscie Sony ma tylko 12 miesiecy :cry:

Pozdrawiam Aneta

sobota, 7 lutego 2004, 00:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona