Teraz jest środa, 22 sierpnia 2018, 02:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 pyatnie o kamery - którą wybrac? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post pyatnie o kamery - którą wybrac?
witam :)

jestesmy na etapie wybierania kamerzysty na wesele, wlasciwie juz sie zdecydowalismy na konkretna firme, teraz tylklo szczeol - sposrod kilku opcji mamy wybrac jedna, roznia sie one glownie kamera (a co za tym idzie - cena, im lepsza kamera tym wyzsza cena) ale my sie na kamerach nie znamy! stad prosba do fachowcow - jaki sprzat byscie polecali zposrod ponizszych do nakrecenia filmu ze slubu i wesela

KAMERA SONY PC – 5

KAMERA SONY TRV-33

KAMERA PANASONIC GS-70

KAMERA SONY TRV

KAMERA SONY VX – 2000

bede wdzieczna za podpowiedzi

sobota, 7 lutego 2004, 15:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jeżeli zależy ci na jakości to kupujac wybieraj kamerę o jak najwiekszej rozdzielczości matrycy - powyżej milina będziesz zadowolona poniżej jakość jest słaba
np. http://www.agdrtv.com/kamery_cyfrowe/so ... trv_33.php
Przetwornik obrazu / Liczba tys. pikseli brutto / kamera / aparat cyfrowy): 1/4,7" / 1 070 / 690 / 1 000;

sobota, 7 lutego 2004, 18:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
...im chyba nie chodzi o kupno kamery tylko o kamere którą dysponuje dana firma.Pozdrawiam

sobota, 7 lutego 2004, 21:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z tego grona zdecydowanie ostatnia czyli SONY VX-2000, reszta traci amatorka. Podejrzewam, ze ta opcja jest jednak najdrozsza :)

sobota, 7 lutego 2004, 21:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
dla wyjasnienia - nie kupujemy - tylko wybieramy ktora bedziemy miec na slubie i weselu :)

fakt, sony VX 2000 jest najdrozsza .... ale np.panasonic GS-70 ma 1.7 mln pixeli, aroznica w cenie jest dla nas spora ...

stad pytanie - czy roznica w jakosci obrazu miedzy tymi dwoma jest az tak duza, ze dla laika widoczna?

niedziela, 8 lutego 2004, 13:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Generalnie napisałbym to tak - nie ważne czym będzie kręcona uroczystość, WAŻNE jest w jaki sposób! Ważne również jest jak zostanie to zmontowane i jaka będzie tego jakość (merytoryczna i techniczna).

Nie tak dawno, może z rok temu, widziałem film nakręcony VX-2000. Kamera zajebista, ja przez połowę uroczystości patrzyłem jak gościu sobie pomyka, to tu, to tam i sobie myślałem - sprzęt dobry, cena wysoka, facet wydaje się, że wie co robi, będzie OK. Nic z tego - film był marnie zmotnowany, kolory strasznie przebarwione (do dziś nie wiem dlaczego) - generalnie porażka!!! Skończyło się to prawie linczem, gościu trzy razy poprawiał, ale i tak niewiele to pomogło. STRZEŻCIE SIĘ TEGO RODZAJU FACHOWCÓW.

Jeśli chcecie wiedzieć którą kamerę wybrać - to poproście by pokazali Wam fragmenty nakręcone poszczególnymi kamerami :!: Bo mam nadzieję, że zmontowane filmy mieliście okazję zobaczyć, wiecie więc jak potrafią nagrać i zmontować. Bo jeśli nie to nie ma znaczenia jakiej kamery będą używać :twisted: Zresztą dziwi mnie fakt różnicowania cen w zależności od użytego sprzętu, generalnie (tak mi się wydaje) wideofilmowcy-profesjonaliści po to kupują droższy/lepszy sprzęt by jakość ich usług była coraz wyższa, a nie dają klientowi do wyboru jak tyle to na lepszym sprzęcie, jak tyle na gorszym. Jakiś obłęd. Ale ja jestem amatorem :twisted:

A na koniec bardzo ważna sprawa - czy któraś z tych kamera będzie wyposażona w dodatkową lampę, czy ewentualnie oni dysponują dodatkowym źródłem światła? Bez dodatkowego oświetlenia, szczególnie podczas zabawy weselnej) lepiej zapomnijcie o ich usługach, bo to już na pewno amatorka.

niedziela, 8 lutego 2004, 14:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
filmy widzielismy, podoba sie nam :) montaz wg nas laikow OK, facet jest otwarty i pomyslowy, wiec chyba sie zdecydujemy

swiatlo dodatkowe jest :)

ta roznica w cenie to nie tylko kwestia kamery - to są pakiety rozniące sie szczegolami oferty, w tym m.in. rodzajem kamery, liczba osob kamerujacych (1 lub 2), dodatkowo opcja zdjec cyfrowych itd

chcemy sie zorientowac co do tych kamer, bo mozemy wybrac i potem doghadac dalsze szczegoly :)

czyli jak rozumiem optujesz za spny VX 2000? a ten panasonic GS 70? zna ktoś?

niedziela, 8 lutego 2004, 22:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Generalnie różnica między Sony VX 2000 a Panasonic GS 70 jest bardzo duża, szczególnie jeżeli chodzi o kręcenie w słabym oświetleniu. Tutaj jest po prostu przepaść.

Panasonic GS70 jest dobra kamerą, ale przy słabym oświetleniu niestety nie radzi sobie w ogóle. Wypada zdecydowanie gorzej porównując np. do TRV33.

Wesele z reguły kręcone sa w pomieszczeniach o słabym oświetleniu, cyba że wyprawia się je w stołówce szkolnej, gdzie jest całe mnóstwo oświetlenia typu świetlówkowego i jest jasno jak w dzień.

Pamiętajcie, że dodatkowe oświetlenie nie załatwi sprawy oświetlenia planu filmowego w ogóle. Doświetli pierwszy plan i też nie zawsze cały bo zależeć będzie od ilości i jakości tego oświetlenia.

Dlatego też jeżeli cena was nie przeraża, a rzeczywiście operator to fachowiec to wybierzcie VX2000, bo jeżeli facet potrafi kręcić filmy to przy GS70 materiał będzie dobry, a przy SONY będzie bardzo dobry.

Z opcjami typu - zdjęcia cyfrowe - dajcie sobie spokój - bo generalnie 1,7 mln pikseli w GS70 to jest tworzone poprzez interpolacje trzech mniejszych przetworników CCD, a nie z jednego. Po za tym nawet gdy byłby to jeden prawdziwy np. 2 mln przetwornik to i tak zdjęcia nadają się tylko do wyświetlania na komputerze. Zdjęć z laboratorium z tego nie będzie dobrych - bo nawet na formacie 9x13 wyłapiesz różnice w stosunku do dobrego aparatu typu lustrzanka. Wierzcie mi bo robiłem takie porównania ze zdjęciami robiłem osobiście. Zatem zdjęcia tak ale musicie się zdecydować o ich przeznaczeniu (komputer lub album).

Pozdrawiam
Irek

poniedziałek, 9 lutego 2004, 18:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]