Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 19:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Rada przed zakupem... 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Rada przed zakupem...
Witam
Mam mozliwosc kupienia kamer takich jak:
- PANASONIC NV-DS65
- SONY TRV 345
- JVC GR-30E
No i teraz licze na jakas rade z waszej strony, ktora najlepiej kupic. Z gory dzieki.

poniedziałek, 16 lutego 2004, 21:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
PANASONIC NV-DS60 (zapomnialem dopisac w poscie powyzej)

poniedziałek, 16 lutego 2004, 22:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja bym wybrał, i zresztą praktycznie tak zrobiłem, Sonego. Panasonica też rozważałem, ale ostatecznie stanęło na Sonym. Dlaczego? Boże już tyle argumentów padało na tym Forum, że naprawdę nie chce mi się tego powtarzać (skorzystaj z opcji Szukaj). Napiszę jedynie tyle, że od strony materiału, w tej klasie sprzętu nie ma znaczących różnic. Pozostaje więc bardziej kwestia osobistych upodobań, wiary w markę, doświadczeń z serwisem itp.

poniedziałek, 16 lutego 2004, 22:40
Bywalec
Bywalec

W pełni się zgadzam z Matrixem. Tez sie wahałam między Sony a Panasoniciem i stanęło na tym pierwszym. Póki co nie żałuje. Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru.

poniedziałek, 16 lutego 2004, 22:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

:lol: Kto nie żałuje :?: Ty czy małżonek :wink:

poniedziałek, 16 lutego 2004, 23:03
Bywalec
Bywalec

Oboje :P Powoli odkrywamy tajniki "kamery" i jesteśmy zaskoczeni co można wyczarować ze zwykłego filmiku przy pomocy kompa...

poniedziałek, 16 lutego 2004, 23:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
a ja wybrałem panasonica. też nie żałuję :) jak napisał matrix wszystko zależy od upodobań itd. ja jeszcze dodam,że od ceny. nv-ds 60 kosztuje teraz mniej niż 2000 zł. A kamerka jest w porządku.65 ma kartę pamięci i dv-in a kosztuje parę setek więcej.Jeżeli więc tego absolutnie nie potrzebujesz to szkoda dopłacać. Lepiej kupić 2-megowego cyfraka za 500 zł.

poniedziałek, 16 lutego 2004, 23:21
Moderator
Moderator

nr 1 - SONY
nr 2- PANASONIC
I nie polecam JVC z tej serii bo mają parę znaczących wad. Poszukaj na forum.

wtorek, 17 lutego 2004, 08:34
Bywalec
Bywalec

Popieram:
nr 1 - SONY
nr 2- PANASONIC
I nie polecam JVC z tej serii bo mają parę znaczących wad. Poszukaj na forum.

A ja wlasnie wybralem JVC i rowniez nie zaluje. Cena nizsza niz konkurencja a jakosc zadowalajca. Co do wad to po sieci kraza bardzo sprzeczne opinie i nie zawsze sluszne. Oprocz wad kamera posiada rowniez troche zalet.
pozdrawiam

wtorek, 17 lutego 2004, 09:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak więc widzisz szanowny Gościu, że nie dostaniesz jednoznacznej odpowiedzi :)

wtorek, 17 lutego 2004, 10:15
Bywalec
Bywalec

Wiele zalezy od wymagan, przeznaczenia kamery, mozliwosci finansowych itp. Ja kupilem JVC GR D 30 bo najbardziej spelniala moje oczekiwania i wazne byly dla mnie wejscia nawet kosztem gorszej optyki. I poczatkowo ze wzgledu na brak funduszy chcialem kupic analoga, pozniej Hi8, w koncu najtansza TRV D8, a stanelo na JVC GR D 30. Radze wiec dokladnie opisac przeznaczenie kamery, ilosc kaski, a moze w odpowiedziach padnie wiecej rzeczowych argumentow. Bo wiekszosc odpowiedzi brzmi: sony bo ja mam sony, ma kolega i ciocia, panasonic bo ma kolega i ciocia mam i ja .....
pozdrawiam

wtorek, 17 lutego 2004, 11:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie będzie sensowncyh podpowiedzi, bo takich być nie może. Sprawa wyboru jest w dużej mierze subiektywna i jedyne co można powiedzieć to jak dana kamera się sprawuje na codzień, co i tak nie oznacza, że jeśli u jednego jest wystarczająca, to i drugiemu wystarczy, stąd cała sprawa jest mocno skomplikowana. Praktycznie sensownych wypowiedzi można by się spodziewać od użytkowników kilku urządzeń, ale takich jest raczej niewielu, a jeśli już są to mają raczej kamery o kilka klas lepsze.

Ja radzę jednak połazić po sklepach, popytać sprzedawców, szczególnie tych którym nie zależy na promocji konkretnej marki (unikaj dużych marketów). Im więcej sklepów, im więcej samodzielnych prób i przemyśleń tym wybór będzie lepszy. Forum może pomóc w wyeliminowaniu modeli zdecydowanie nieudanych, ale jak widać każdy jest zadowolony ze swojego własnego wyboru.

Ja wybrałem kamerkę Digital8 marki SONY i to z powodu, dla którego wielu by ją skreśliło ze swojej listy potencjalnych faworytów - odpowiednie gabaryty i waga by kamera pewnie lażała w dłoni (jakoś nie mam zaufania do tych drobinek), zoom x20, stosunkowo dobra matryca, a przede wszystkim rozpoznanie modeli konkurujących w moim wyborze (przede wszystkim Panasonic).

Niestety nie zwalisz odpowiedzialności wyboru na ludzi z Forum - sam musisz połazić przy temacie.

wtorek, 17 lutego 2004, 11:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Powiem tak, ze kamery te moge kupic taniej niz w sklepie i ceny tych 4 kamer sa bardzo zblizone, wiec chodzi mi o to, ktora z tych kamer jest "najlepsza"(jakosc obrzu, efekty itp.). Bo np. w sony podoba mi sie to ze jest 20x zoom a panasonicu tylko 10x. Do tej pory nie interesowalem sie kamerami, ale teraz mam zamiar zakupic i nie chce zalowac tego zakupu dlatego chcialem sie poradzic, ale widze ze chwalicie soniacza i panasonica wiec jesli kupie ktorys z tych modeli to mam nadziej nie pozaluje? :]

wtorek, 17 lutego 2004, 12:57
Moderator
Moderator

Ja na początku też chciałem kupić JVC i już prawie ją zamówiłem... ale poczytałem różne fora, różne opinie i zmieniłem zdanie. Wadą wykluczającą dla mnie JVC był słaby obraz w gorszym oświetleniu no i sprawa dźwięku: duże szumy własne kamery nagrywające się na taśmę podczas ciszy. W zasadzie większość kamer to ma ale JVC NIE MA WEJŚCIA MIC - dyskwalifikacja ! Zoom cyfrowy x700 to kpiny z użytkownika !!! Wyobraż sobie co zobaczysz przy takim cyfrowym powiększeniu
Owszem ma też dużo zalet: cena, wejścia DV, AV, S-Video itp.

Do Sony przekonał mnie większy przetwornik, obiektyw Zeissa no i ... zaufanie do marki.
Ale jak to było powiedziane każdy musi sam przez to przejść aby wybrać TĄ JEDYNĄ - powodzenia !

wtorek, 17 lutego 2004, 19:00
Bywalec
Bywalec

Ja na początku też chciałem kupić JVC i już prawie ją zamówiłem... ale poczytałem różne fora, różne opinie i zmieniłem zdanie. Wadą wykluczającą dla mnie JVC był słaby obraz w gorszym oświetleniu no i sprawa dźwięku: duże szumy własne kamery nagrywające się na taśmę podczas ciszy. W zasadzie większość kamer to ma ale JVC NIE MA WEJŚCIA MIC - dyskwalifikacja ! ...

Co do szumow wlasnych to nie zgodze sie. Slychac je dopiero przy nagrywaniu zupelnej ciszy i znacznym pogloszeniu foni. Gdy nagrany jest jakikolwiek glos nie slychac aby zaklocaly go szumy. Moze to kwestia egzemplarza. Jesli chodzi o wej. mic. to nie przyda sie ono na pewno amatorowi, bo trudno sobie wyobrazic, aby kupowac do kamery mikrofon zewn. warty co najmniej 1/4 ceny samej kamery. Ale dal kogos, kto chce wiecej bawic sie filmowaniem faktycznie brak wej. mic i zlacza na lampe jest problemem. A jesli chodzi o zaufanie do jakiejkolwiek marki to mozna wlozyc je miedzy bajki. To co obecnie czolowe firmy pchaja do srodka to tragedia i lepiej o tym nie wiedziec.
pozdrawiam

środa, 18 lutego 2004, 07:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona