Teraz jest poniedziałek, 12 listopada 2018, 20:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Jaka kamera Digital8 czy midi DV 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaka kamera Digital8 czy midi DV
W rachube wchodza Sony DCR - TRV 355 lub Sony DCR - TRV 345 i JVC GR - D70 lub JVC GR - D50. Ktora wybrac? Chce tez przez ta kamerke zgrywac filmy z VHS'a (mam troche starych filmow ktore chcialbym zapisac na plytach SVCD lub DVD).
Ktora ma najlepsza jakosc obrazu, no i ktora jest mniej awaryjna.
Jak z obsluga itp.

wtorek, 17 lutego 2004, 13:37
Moderator
Moderator

Porównując SONY i JVC to tak jakbyś porównywał BMW i... co najwyżej Skodę Octawie....
Sony da Ci lepszy obraz, słynie z niezawodności swoich produktów a jeśli chcesz zgrywać VHSy to zaopatrz się w kamerę z wejściem AV lub jeszcze lepiej w wejście S-Video (lepszy obraz).

wtorek, 17 lutego 2004, 19:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

hmm ale kolega sie rozpedzil z tym porownaniem :), oczywiscie mial na mysli "resoraki" ;)

wtorek, 17 lutego 2004, 21:48
Bywalec
Bywalec

Znam takich co to maja BMW a jezdza cala zime autobusem, bo juz sasiadom sie pchac fury nie chce :lol: A na powaznie, to radze wybrac kamere, ktora posiada wej. analogowe (podane kamery posiadaja je) i ma mozliwosc zgrywania z VHS do komputera bez korzystania z kasety (JVC GR-D50 i 70 ma taka mozliwosc, nie wiem jak z sony - zapewne tez). To w tym przypadku kluczowe kryteria. JVC wypada nieco lepiej cenowo. A z niezawodnoscia to trzeba miec troche szczescia.
pozdrawiam

środa, 18 lutego 2004, 07:48
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Broń Boże nie kupuj tych kamer sonego bo obraz z nich jest beznadziejny. Każda kamera jest od nich lepsza. Teraz już wykasowałem z dysku materiał nagrany na DCR TRV 345 ale było to poniżej krytyki. Jeżeli w sobote złapię chwilę wolnego na wyjazd do sklepu to wstawie na swoją stronkę ujęcia z kamer Digital8 Sonego.

środa, 18 lutego 2004, 17:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Elektron - nie wiem co i w jakich warunkach filmowałeś, ale raczej nie można powiedzieć, że materiał z TRV355 jest poniżej krytyki. Owszem, jak większość kamer za te pieniądze (a zresztą i droższych) ma problemy przy słabym świetle, ale przy świetle dziennym czy doświetleniu obraz żyleta, więc nie wiem o co Ci chodzi. Chętnie poczekam na udostępnione przez Ciebie próbki, by porównać to ze swoją kamerą (TRV355E).

Nie wiem jak wypada ona w porównaniu ze wspomnianymi modelami JVC, bo ich nie miałem w rękach, ale napewno lepiej niż kilka innych kamer, które widziałem.

Co do awaryjności to chyba serwisy mogłyby się wypowiedzieć lub sprzedawcy.

środa, 18 lutego 2004, 19:27
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Nie chciałem obrazić twojej kamerki Matrix. Żeczywiście warunki testu digital8 kolegi który do mnie przyszedł były cięzkie-lampka nocna 35W na pokój, ale w szranki stanęła Samsung 31i i wiesz na samsungu coś było widać ale nie na tym soniaku. Oczywiście jak sie trochę pobawiliśmy -przełączyliśmy na tryb sniegowy(mały kontrast z rozjaśnieniem czarnego) i zredukowaliśmy expozycję- to zrobiło się czyściej, ale wiesz wydało mi się że gorzej niż vpd31i to już źle. Jestem przez to przekonany że na tych jvc musi być lepiej. Koledze który się zapytywał o wybór proponuję -jeżeli nie chce się naciąć nieech spróbuje pobawić się tymi kamerami w sklepie. Jak równierz do ciebie Matrix jak i do wszystkich:ponownie proponuję nadsyłanie do mnie screenów ze swoich kamerek aby dla takich pytających o wybór naświetlić sytuację, ja umieszczę je na stronce http://republika.pl/elektron155/ i wszyscy sobie je obejrzą. Czekam na twoje prace Matrix. Moglibyśmy określić sposoby testów aby porównanie miało sens(światło,obiekt,nastawy).

środa, 18 lutego 2004, 21:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak określisz jakieś warunki tworzenia ujęć, a przynajmniej jakieś wytyczne to i owszem - mogę Cię wspomóc w zbieraniu materiałów na Twoją stronę.

Co do uwag odnośnie kamery, którą posiadam to spłynęło to po mnie, bo wiem że kamera jest low-endowa raczej, tyle że nie mogłem zgodzić się z tym że już gorzej być nie mogło :). Tym bardziej, że wybierałem ją spośród naprawdę sporego grona kamer (Panasonic, Sony, JVC, Samsung i Canon, z każdego producenta przynajmniej dwa modele) i sprawdzałem w różnych warunkach oświetleniowych, kładąc spory nacisk na ergonomię, bo tak naprawdę w tej klasie sprzętu cudów raczej nie należy się spodziewać, a kamera ma służyć w różnych warunkach. Do kręcenia wesel czy innych uroczystości to nadaje się średnio na jeża, do tych celów to raczej należałoby szukać urządzeń kilkukrotnie droższych.

A to, że Samsung lepiej się spisał przy słabym oświetleniu może go faworyzować w przypadku, gdy ktoś ma zamiar stale kręcić przy słabym oświetleniu :wink: Jednak nawet gdyby 100% produkcji miało być w pomieszczeniach zamkniętych to przeważnie i tak pali się więcej świateł, różnorodnych świateł, z czym akurat Samsungi bardzo słabo sobie radziły w moim przypadku (szczególnie widoczne to było przy zmianie kadru, gdzie "przewijały" się różne źródła światła) - poprostu barwy idiociały totalnie, praktycznie optyka nie potrafiła się dynamicznie dostosować do zmiany barwy światła, co akurat w Sonym udawało się w miarę sprawnie.

No ale dość tu na tym, bo bym się zanadto rozpisał :)

środa, 18 lutego 2004, 21:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]