Teraz jest czwartek, 21 czerwca 2018, 06:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Kamera Panasonic NV-DS60 - opinia 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kamera Panasonic NV-DS60 - opinia
Co prawda mam tę kamerę dopiero dwa tygodnie, ale zdążyłem ją sprawdzić i myślę, że moje refleksje pomogą przy ewentualnym wyborze.

Przede wszystkim chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że instrukcja do tej kamery różni się od instrukcji, jaką można pobrać z firmowej strony Panasonica. Dwie istotne różnice polegają na tym, że ten model NIE MA wejścia DV ani VIDEO. Jednym słowem NIE MOŻNA nagrywać na nią z komputera ani z magnetowidu.

Generalnie kamera bardzo mi się podoba wizualnie, jest poręczna i wygodna. Jakość obrazu jest doskonała. Należy tylko pamiętać, żeby filmować przy dobrym oświetleniu, najlepiej mając źródło światła za sobą. Ja dodatkowo doświetlam sztucznym światłem, bo to w końcu zima i cały czas szaro.

Przy filmowaniu z lampą obraz skacze przy przesuwaniu kamery, a samo przy włączeniu filmowania w ciemnościach nawet bardzo skacze. Aby to miało sens, najlepiej ustawić ją na statywie. Wtedy powinno być OK (jeszcze nie próbowałem - statyw w planach).

Bateria trzyma dość długo, jeśli chodzi o filmowanie w domu. Generalnie nie filmuję dłużej niż 1-2 minuty za jednym razem.

Fajny jest ten wyzwalacz kablowy, ale też raczej do pracy po ustawieniu kamery na statywie.

Nie słyszałem, żeby nagrywał się dźwięk mechanizmu kamery.

Podsumowując jestem bardoz zawodolony z zakupu. Za różnicę w cenie między tym modelem a modelem NV-DS65, która wynosiła ok. 420 zł planuję kupić nagrywarkę DVD. W ten sposób od razu będę archiwizował nagrania na płytach DVD, a nie na taśmach DV (model NV-DS65 ma wejście DV).

środa, 25 lutego 2004, 14:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Przy filmowaniu z lampą obraz skacze przy przesuwaniu kamery, a samo przy włączeniu filmowania w ciemnościach nawet bardzo skacze. Aby to miało sens, najlepiej ustawić ją na statywie. Wtedy powinno być OK

Naciśnij sobie guzik "light" dwa razy. wtedy będziesz filmował z użyciem lampy a obraz nie będzie skakał :). włączenie go raz powoduje uruchomienie lampy + efekt "gain up" i dlatego ci skacze. przeczytaj dokładniej instrukcję...

środa, 25 lutego 2004, 17:52
Nowy
Nowy

W cichym pomieszczeniu postaw gdzieś kamerę, włącz ZOMM MIC i nagrywaj. Zrób zbliżenie, oddalenie, mając ostroć ustawioną na daleki plan, przystwa np. dłoń przed obiektyw...
I napisz o ofektach, bo jeżeli dalej nie będziesz słyszał mechaniki, daj znać - plecę reklamować moją "65" :)

Pozdrawiam

Pozdrawiam

TREK BRUISER ślicznie nosi w 3D

środa, 25 lutego 2004, 21:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
a co konkretnie słyszysz Luanda? ja mam ds 60. silniczek napędu słychać ale nie przeszkadza bardzo."słyszałem" kamery gdzie było znacznie gorzej. podczas zoomowania nie słychać nic, tzn. żadnych dodatkowych odgłosów poza przesuwem taśmy.ogólnie rzecz biorąc jest naprawdę nieźle.

środa, 25 lutego 2004, 21:56
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Panasoniki są naprawdę ciche, jutro umieszczę sample dźwiękowe z ds60 i gs70. Zapraszam. http://kamera.knc.pl

środa, 25 lutego 2004, 22:38
Nowy
Nowy

Jakby ktoś sprężynę po szkle rozciągał :D
Nie jest to mocno uciążliwe, ale jednak słyszalne...
Zresztą chyba zainwestuję w zewnętrzny mikrofon, bo ten wbudowany zbyt chętnie wybiera moje głośne oddychanie (zwane sapaniem ;) )

Pozdrawiam

TREK BRUISER ślicznie nosi w 3D

środa, 25 lutego 2004, 22:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jakby ktoś sprężynę po szkle rozciągał
już pisałem na tym forum: moja pierwsza ds60 też miała taki objaw,przy zoomowaniu słychać było stuki.na szczęście szybko to wyłapałem(kilka dni-bo nie było to bardzo głośne) i wymieniłem na inną.I teraz jest ok.

czwartek, 26 lutego 2004, 01:00
Stały bywalec
Stały bywalec

bravo - takich stronek potrzeba, kiedyś natrafiłem na stronę testową aparatów cyfrowych, jak znajdę link to go zamieszczę może bedzie pomocny w dalszej rozbudowie strony.

pozdrowionka

czwartek, 26 lutego 2004, 09:16
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

jak kiedyś sprawdzalem w instrukcji zcxiągniętej z www jest zaznaczone że ds60 nie ma DVin a ma je ds65. (dla obu jest ta sama instrukcja). Co edo nagrywania się szumu silniczków tyo się nagrywają przy dużym zoomie. ale ogólie kamerka fajna

czwartek, 26 lutego 2004, 17:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czwartek, 26 lutego 2004, 18:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czwartek, 26 lutego 2004, 18:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]