Teraz jest niedziela, 19 sierpnia 2018, 00:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Czarno-biały obraz 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Czarno-biały obraz
Witam, Mam kamerke SONY DCR-TRV17e ma ona dwa wyjścia - AV i S-Video. Chciałbym zgrywać z niej materiał poprzez S-Video ponieważ podobno obraz jest lepszej jakości. Po podłączeniu kabelka s-video - scart do magnetowidu SONY SE830 mam czarno-bialy obraz. W kamerce i w magnetowidzie wszystko ustawione jest na PAL. Na forum wyczytalem, że są różne standardy kabli s-video-scart gdzie mogę znaleźć ich schematy. Podlączalem tez przez kabelek s-video - s-video i do magnetowidu przez przejściówkę dalej jest czarno biały obraz. Kamerkę podłączałem bezpośrednio do telewizora. W tv mam ustawienia AV i s-video, na av jest czarno-bialy a na s-video kolor.
Jakie są różnice w jakości między av a s-video.
Pozdrawiam, Grzesiek

środa, 25 lutego 2004, 17:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tu znajdziesz po części przyczynę swoich problemów http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopic.php?p=24817#24817

środa, 25 lutego 2004, 19:20
Stały bywalec
Stały bywalec

Witam. Poszukałem, pogrzebałem i trochę się dowiedziałem. Nie mam koloru ponieważ magnetowid nie potrafi poprawnie odczytać sygnału s-video. W telewizorze mam obok av pozycję s-video i dlatego obraz jest kolorowy. Abym miał kolor potrzebny jest specjalny kabel z konwenterem. Właśnie znalazłem coś takiego na allegro. Jak tylko dojdzie i go przetestuję (za kilka dni) napiszę jak się sprawuje. Pozdrawiam.

piątek, 27 lutego 2004, 03:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
powiem wam jak zrobic taki kabelek bo tutaj wszyscy potrafia tylko odsylac do jakichs linkow na ktorych nic nie mozna znalezc i uwazaja ze nam sie nie chce czytac ale sami nie potrafia pomoc
Przede wszystkim nalezy kupic kondensatorek 470AEC kosztuje grosze. Poniewaz na wyjsciach s-wideo sa dwa syglaly nalezy polaczyc je kondensatorkiem i do TV wchodzi sie juz jednym sygnalem, są tez dwie masy ktore nalezy zewrzec razem i juz ma dzialac
Pamietajcie ze musi byc kondensator w przeciwnym razie obraz nie będzie kolorowy a po zwarciu dwoch sygnalow bez kondensatorka bedzie niewyrazny Zeby byl juz calkiem czysty nalezy wylaczyc od telewizora anteny tunery tv itd... , bo wtedy jest roznica dwoch mas i moga byc jeszcze lekkie zaklocenia.
Tak samo sie robi kabelek karta graficzna-telewizor s-video-av
Ps. kiedys kupilam taki kabelek w sklepie sprzedawca zapewnial ze ma dzialac ale nie dzialal bo nie bylo w nim kondensatorka.Musialam sobie zrobic sama.

sobota, 28 lutego 2004, 14:53
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Dokładny schemat wykonania takiego kabelka jest NA STRONIE http://www.filmsite.art.pl/fs.php?page= ... osite.html

sobota, 28 lutego 2004, 18:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]