Teraz jest środa, 20 czerwca 2018, 05:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Jakie kable - pytanie do profesjonalistów 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Jakie kable - pytanie do profesjonalistów
Witam, mam pytanie do ludzi zawodowa zajmujących się nagrywaniem imprez. Jakimi kablami podłączacie kamerę z magnetowidem aby osiągnąć najlepszą jakość. Z kompa puszczam na kamerę przez firewire a następnie oryginalnym kablem od kamery AV (jack wydłużony) - 3xchinch. Słyszałem, że lepsze są kable s-video. Proszę o waszą opinię. W jakich sklepach można kupić profesjonalne kable i w jakich cenach.
Pozdrawiam, Grzesiek.

środa, 25 lutego 2004, 20:35
Stały bywalec
Stały bywalec

Svhs ma duzo lepsza jakos niz cvbs -chinch.A co do jakosci kabli to powiem ci tak przy krotkich odleglosciach to w zasadzie neiam zanaczneia - tak przyanjmneij mi sie wydaje:-)))prosze mnnie poprawic jesli sie myle.Za to z doswiadczneia wiem ze jak sie robi kableki samemu badz kupuje t nalezy zwracac uwage na wtyczki niektore sa badziewnie zrobione i po kilku wlozeniach luzne sie robia i nielacza prawidlowo wprowadzajac zaklocenia.Zawsze jak masz mozliwosc nagrywaj z cyfry na analoga a nie z analoga na analoga gdyz cyfra jest bezstratnym formatem
pzdr

czwartek, 26 lutego 2004, 21:22
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Sygnał svideo (a nie svhs) jest lepszy od cvbs, gdyż do transmisji używane są dwie linie: chrominancja i luminancja. Dzięki temu zakłucenia wprowadzane podczas przesyłania sygnału nie wpływają, aż tak bardzo na materiał jak w przypadku cvbs, gdzie jest tylko jedna linia do przesłania wszystkich informacji o obrazie. Jeszcze lepszymi standardami są RGB i komponent, gdzie przesyłane są oddzielnie kolory, albo różnice między kolorami i chrominancją oraz luminancją.
Kable powinny być grube i posiadać 'słuszne' ekranowanie. Standardowo dołączane kabelki do kamer (jak i do innych urządzeń AV), są bardzo miernej jekości. Podczas kupowania kabelków można zwrócić uwagę na wtyki, które powinny być solidne jak napisał Kamilek, takie są przeważnie metalowe wtyki. Najlepiej chyba jednak zrobić samemu kabelki DIY wykorzystując profesionalne estradowe przewody kupowane ze szpuli w dostępnej nie kosmicznej cenie.

wtorek, 9 marca 2004, 18:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]