Teraz jest wtorek, 21 sierpnia 2018, 05:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Sony TRV19 - słaby mikrofon ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony TRV19 - słaby mikrofon ?
Mam mały problem. Kupilem używaną TRV19 i jak na mój gust ma słabą czułość mikrofonu. Miałem wczesniej Video8 i niedawno TRV245. W tych kamerach czułość była wiele lepsza.
Może wiecie czy poprostu te kamery tak mają, może czułość można gdzieś ustawić, może mam włączone jakieś filtry. Głośność odtwarzania ustawioną mam na full, nie ustawiałem mieszania 2 zródeł dźwięku ST1 na full no i HIFI ustawione mam na STEREO. Wiecej opcji poprostu nie moge znaleść.
Może macie jakiś pomysł.

piątek, 27 lutego 2004, 23:40
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Dlaczego uważasz, że jest zbyt mało czuły mikrofon? Zobacz podczas odtwarzania jak ustawiony jest poziom zapisu dźwięku (w parametrach data code wyswietlany jest na ekranie). Czy dźwięk jest tak samo słabo słyszalny podczas oglądania materiału na TV? Może porównujesz dźwięk słyszany w buzzerze w kamerze, a to nie oznacza czułości mikrofonu, tylko małą sprawność głośniczka-buzzerka.

wtorek, 9 marca 2004, 18:33
Moderator
Moderator

Hmm... też mam tą kamerę. Dźwięk nie jest może rewelacyjny ale w tej klasie kamer to standard. Możesz kupić lepszy mikrofon i podłączyć do wejścia MIC-IN. Ale to zbytnio nie poprawi jakości ze względu na automatyczną regulacje poziomu zapisu dźwieku - jest zbyt szybka i ma za małą bezwładnośc eg mnie. Przy nagrywaniu po kilku sekundach ciszy automatyka zaczyna podbijać głośność i wyłażą wszystkie szumy. Ale to normalka. Nie spodziewaj się dźwięku o studyjnej jakości - lajf is brutal...

wtorek, 9 marca 2004, 18:57
Bywalec
Bywalec

Każdy kij ma dwa końce. U mnie czułość mikrofonu jest dobra, ale przy całkowitej ciszy aż za dobra, bo słychać pracę kamery. Poza tym wydaje mi się że producent nie od parady wyposażył tę kamerkę w podstawkę pod akcesoria ... :wink:
Pozdrawiam !

wtorek, 9 marca 2004, 19:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]