Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 05:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 jaka jest rozdzielczość filmu z kamer... 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post jaka jest rozdzielczość filmu z kamer...
Witam.
właśnie znalazłem to forum ,a mam zamiar kupić sobie kamere cyfrową
Panasonic NV-DS60 lub JVC GR-D22 ,są to kamery tanie.

Dowiedziałem się że minimalne oświetlenie dla pierwszej to 2LUX'y o drugiej (JVC) nie mogłem nic znaleźć na temat minimalnego oświetlenia.

Nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz. Te kamerki mają przetwornik CCD:800000 pixeli. Jeśli nagram film i zgram na dysk wyjściem DV to jaką rozdzielczość będzie miał ten film?

Wiem że to banalne pytanie ,ale ja dopiero zaczynam przygodę z kamerami.

niedziela, 29 lutego 2004, 16:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cyfrowy format pal (czyli dv też) to 720x576, a ntsc 720x480 w obu przypadkach proporcje obrazu te same 4:3 dla obrazu normalnego i 16:9 dla anamorficznego.

Pozdrowienia
Ulv

niedziela, 29 lutego 2004, 18:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przytoczone liczby dotyczą wielkości kadru obrazu z kamer cyfrowych w standardach DV - PAL i NTSC a nie rozdzielczości, o którą pytał s-ice.

Rozdzielczość obrazu z kamer cyfrowych najczęściej oscyluje w granicach 500 - 530 linii.
Wspomniane w poście kamery będą miały rozdzielczość w granicach 500 - 520 linii.

Naprawdę nie ma co się podniecać "marketingowymi megapixelami", powyżej 500 tys. pixeli żaden dalszy przyrost ich ilości nie ma wpływu na zwiększenie rozdzielczości czy polepszenie jakości obrazu filmowego a jedynie wpływa na zwiększenie rozdzielczości zdjęć robionych kamerą.

niedziela, 29 lutego 2004, 19:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie sądzę żeby s_ice widział różnicę w terminie "wielkość kadru" i "rozdzielczość", przecież napisał, że dopiero zaczyna przygodę z kamerą dv. Ulv z pewnością napisał to, co kolega chciał się dowiedzieć.
Pozdrawiam.

niedziela, 29 lutego 2004, 20:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
i nie daj się nabrać na te "luxy" w folderach reklamowych. Kamera potrzebuje ich tak naprawdę co najmniej kilkunastu. Jak jest ciemno, to trzeba dopalić- innego wyjścia nie ma.

poniedziałek, 1 marca 2004, 15:25
Nowy
Nowy

mam rozumieć ,że jak zgram film z kamery na komputer (powiedzmy że będzie to format AVI) to jego rozdzielczość w pikselach (np. patrząc we właściwościach pliku) będzie 720x576 lub 720x480 w zależności w jakim formacie go nagrywałem? Czy może jak pisał drugi kolega będzie miał np. ???x520 ?

poniedziałek, 1 marca 2004, 18:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

poniedziałek, 1 marca 2004, 18:58
Nowy
Nowy

a już myślałem ,że będą to malutkie rozdzielczości 320x200 czy coś podobnego. Ale te o których się od Was dowiedziałem są w zupełności wystarczające.

jeszcze raz Dzięki :)

poniedziałek, 1 marca 2004, 21:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
a ja mam samsunga vp20i, zgrywam film za pomoca firevire movie makerem 2 i we welasciwosciach pisze ta rozdzielczosc zgrywania 720/520 czy jakos tak, a gdy zgram, zapisze jako avi iwlanczam w vplayerze to pisze mi rozdzielczosc filmu 320/200 - dlaczego tak sie dzieje?? juz naprawde nie wiem co mam z tym zrobic... prosze o jakas pomoc za ktoa serdecznie dziekuje..

środa, 3 marca 2004, 15:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
...bo masz we wlasciwosciach ustawione: wyswietlaj polowe rozdzielczosci. a teraz moje pytanie. wiem,jak to zmienic w win98, a w win xp??? gdzie sie podziala ta zakladka ?

czwartek, 4 marca 2004, 01:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
filmy divixy normalnie mi odtwarza.... w dobrej rozdzielczosci.. tylko jak z kamery zrzucam cos jest nie tak - pomoze ktos?

czwartek, 4 marca 2004, 22:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

filmy divixy normalnie mi odtwarza.... w dobrej rozdzielczosci.. tylko jak z kamery zrzucam cos jest nie tak - pomoze ktos?
Zrób najpierw coś, a potem coś :twisted:

piątek, 5 marca 2004, 11:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A tak z ciekawości Ulv to jak jest z obrazem z kamer analogowych . Sądzę ze mimo wszystko nie należy mylić wielkości obrazu z rozdzielczością. Są to jednaj dwa całkiem inne pojęcia a takie upraszczanie prowadzi do wielu nieporozumień.

piątek, 5 marca 2004, 11:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piątek, 5 marca 2004, 12:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piątek, 5 marca 2004, 12:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona