Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 02:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 ZOOM CZY JAKAŚ KOPA 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ZOOM CZY JAKAŚ KOPA
MAM SONY DCR-TRV145E i ZOOM cyfrowy 560x, tyle że to jakaś podpierduła. Jak robię zbliżenie KAMERA NA STATYWIE to obraz jest niewyraźny nic na nim nie widać i nie mogę zrozumieć do czego mi ten ZOOM 560X .

wtorek, 2 marca 2004, 01:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Najkrocej piszac - zoom cyfrowy to bajer. :D

wtorek, 2 marca 2004, 07:45
Stały bywalec
Stały bywalec

zoom cyfrowy to pierwszy element który powinno się zablokować w kamerce, bo przez brak doświadczenia można zepsuć sporo wartościowych ujęć.
pozdrowionka
FStyl

wtorek, 2 marca 2004, 09:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"zoom czy jakas kupa?" - kupa. znaczy sie to, na co was lapia spece od marketingu.

wtorek, 2 marca 2004, 10:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Istotnym parametrem jest zoom optyczny, cyfrowy jest wykonywany poprzez interpolację obrazu, która wiąże się z oczywistą stratą jakości.

wtorek, 2 marca 2004, 12:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja myślałem ze na ten zoom cyfrowy to nikt sie nie łapie. A jednak, im większa naklejka na kamerze tym bardziej kusi niedośwaidczonych :)).

wtorek, 2 marca 2004, 13:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Po kupieniu pierwsza rzecz to odkleić naklejki bo denerwują ;-) Druga to zablokować cyfrowy zoom (kto o wogóle wymyślił, pewnie jakiś spec od marketingu), trzecia włączyć manulane ustawienia (nie wszystko jest sens, bo w tańszych sony ustawienie ostrości ręcznie to kaplica), czwarta nauczyć się z nich korzystać... albo zostawić wszystko jak jest i płakać, że tak słabo wychodzi...

Pozdrowienia
Ulv

wtorek, 2 marca 2004, 13:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ZOOM cyfrowy to jest sciema
Zoom cyfrowy analogia - wez zdjecie w kompie i wytnj cyfrowo fragment. Czy jakosc fragmentu bedzie taka sama i rozdzielczosc jak oryginalu ?? Nie !!. Tak dziala zoom cyfrowy. Ja pierwsze co zrobilem, zreszta za rada znajomych to zbalokowalem ten gadzet.
Pozdrawiam

środa, 3 marca 2004, 09:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ksywka adekwatna do posiadanej wiedzy. Jesli wytniesz kawałek zdjęcia to jakość tego kawałka będzie taka sama jak oryginału. Jakość pogorszy sie dopiero gdy ten kawałek zaczniesz rozciągać do wymiarów oryginalnego obrazka.

środa, 3 marca 2004, 10:23
Nowy
Nowy

Post Hmm, do Krisss
z twoich ust to uslyszec to nie jest obelga. Gdybys zechcial wczytac sie w post buraka wyczytalbys, ze wspomnial jeszcze o rozdzielczosci. W tym przypadku dzialanie JEST analogiczne i swoim postem tylko potwierdziles to co on napisal. Rzozciaganie to de facto zmaina rozdzielczosci tylko inzcej nazwana ale efekt jest ten sam. Naprawde potrzeba wiele zlej woli by ublizac osobie majacej dobrze intencje i chcacej podpowiedziec pytajacemu. Jesli wszyscy fachowcy sa twojej miary to chron nas panie boze. Zapewne gdyby napisal o jakosci obrazka przy takiej samej rozdzielczosci co oryginal ... bys mu przyklasnal. Ehhh szkoda gadac. A pomyslec ze znam kolege o takiej ksywce, tylko, ze on nie objawia cech typowych dla ZOIL'a

środa, 3 marca 2004, 12:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]