Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 05:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Panasonic AG-DVX100 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Panasonic AG-DVX100
Chcę kupić te kamerę, bo słyszałem o niej wiele dobrego. Czy jednak lepiej będzie kupić Sony PD170, która ma bardzo dobre parametry (przynajmniej na piśmie)

środa, 3 marca 2004, 12:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
posiadam Panasonica

środa, 3 marca 2004, 15:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

środa, 3 marca 2004, 16:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Panasonic jest "The Best" - bije Sony na głowę - wymaga jednak trochę samodzielności. W odróżnieniu od Sony nie jest to "Idiotencamera"

środa, 3 marca 2004, 18:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

środa, 3 marca 2004, 20:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
panowie goście...:) piszecie kompletnie bez sensu. można też tak: daewoo jest najlepsze,panasonic i sony to gnioty. nie zabierajcie głosu jak macie pisać bzdury.

środa, 3 marca 2004, 21:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dobra, to ja wrzucę swoje trzy grosze. Jeżeli ma to być kamerka na wesela i studniówki to sony. Niezła automatyka i optyka. Spora trwałość i na dokładkę jest kontynuacja sprawdzonego modelu jakim była 150.
Jeżeli zaś ma to służyć do produkcji indy to Pana ze względu na fakt, że jest to model robiony pod tym kontem: porządny tryb progresywny, niezłe wsparcie 16:9, duże nastawienie na tryby manualne, kilka profili tonalnych, solidne wykonanie. Teraz na rynek wchodzi model A z pewnymi poprawkami. Inna kwestia, że przy tych produkcjach można się zastawnowić też tez nad Victorem HD1, bo to już jest standard HD i inne rozdzielczości/parametry a cena podobna.
Wybór nie jest łatwy.
Napisz do czego ma sprzęt służyć to coś więcej będzie można powedzieć.

Pozdrowienia
Ulv

czwartek, 4 marca 2004, 01:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wybor trudny, bo kamery praktycznie z tego samego segmentu. w 170 tez nie jest tak zle z tymi ustawieniami manualnymi, optyka w obu umozliwia rozbudowe.. ciezko wybrac. ja bardziej sklanialbym sie do panasonica, ale jesli np. planujesz jakis montaz liniowy, to moze sie okazac wazne ze 170 pracuje w dvcam a nie minidv.

czwartek, 4 marca 2004, 08:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kamera będzie przeznaczona przede wszystkim na wesela i studniówki, co oczywiście nie wyklucza zastosowań bardziej profesjonalnych (np. małe zlecenia dla miejskiej TV lub videoclipy). Bez względu na to, gdzie będzie używana, zależy mi na jakości i to skłania mnie ku kamerze Panasonica.

czwartek, 4 marca 2004, 12:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
W ostatnim numerze Video Mix jest czterostronicowy tekst o Panasonic 100. Dużo się dowiesz. Jeśli pracujesz sam i tłuczesz imprezy - lepiej Sony i to zwykły 2000 albo 2100. W kolorowym celowniku zobaczysz zaraz, że biegnąc za młodą parą z pleneru do wnętrza lub z powrotem, nie przestawiłeś balansu. W czarno białym zawodowym - dopiero na montażu. Żeby świadomie wykorzystać możliwości kształtowania obrazu, które ma Panasonic, trzeba mieć przygotowanie teorytyczne, praktykę i CZAS!!! Na imprezach czasu na pewno nie ma, resztę przemyśl sam.

piątek, 5 marca 2004, 22:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Canon XL1 i XL1s też wymagają wielu ręcznych ustawień, a mimo to cieszą się dużą popularnością (szczególnie w USA, gdzie są ulubionym, a nawet podstawowym sprzętem używanym przez filmujących wesela).
Do tej pory byłem przekonany, że wizjer w Panasonicu jest kolorowy, chociaż inaczej zbudowany niz w innych kamerach DV (podobno to mały kineskop, a nie ekran LCD). Jeżeli rzeczywiście jest czarno-biały, to jest to poważny mankament dla takiego jak ja użytkownika.

piątek, 5 marca 2004, 23:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"kolorowe celowniki" ;) maja nizsza rozdzielczosc niz czarno biale. nie mam zadnej praktyki przy weselach, ale podczas realizacji TV jakiejkolwiek imprezy jest to baardzo istotne. tak istotne ze nawet wievfindery (te telewizorki nakladane na gore kamery) sa czarno biale - za to bardzo precyzyjne, bo najwazniejsza jest ostrosc - co prawda zgodnosc kolorow jest wtedy ustawiona wczesniej przez realizatora. ale jesli juz koniecznie ma byc kolorowy to mozesz przeciez odchylic sobie panel lcd? on jest kolorowy.

sobota, 6 marca 2004, 11:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Panelu LCD nie używam (moim zdaniem bardzo przekłamuje kontrast, kolory, itp), chyba że wymagają tego niezwykłe okoliczności. Zdecydowałem się na AG-DVX100 przede wszystkim ze względu na jego wizjer, którym jest mały kineskop i w którym odwzorowanie rzeczywistości jest podobno bardzo dokładne. Twierdzenie jednego z kolegów, że jest to wizjer czarno biały mija się z prawdą - sprawdziłem, jest kolorowy.

sobota, 6 marca 2004, 18:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wszystkie klasyczne wizjery są kineskopami nic nie odkryłeś Belfegorze.
badyl podobno realizator telewizyjny a co powiesz o monitorach przy wysięgnikach kamerowych,wievfindery taż są kolorowe te nowsze a te stare są poprostu przestarzałe technologicznie akle dopuki się nie zamortyzują nikt ich nie wywali. Badyl podobno nie masz praktyki weselnej a jaką masz w TV.Jakaż to telewizja zatrudnia fachowców nieodróżniających barsów od zebry. Expert i to jeszcze z praktyką w TV chyba przy rozwianiu kabli.

sobota, 6 marca 2004, 20:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

gosc: a kto powiedzial ze mam praktyke w tv? to ze sobie powymyslasz jakies pokrecone teorie to twoj problem. za pomylke przy poscie z zebra przepraszam wszystkich zainteresowanych, kazdemu sie moze zdarzyc pomylka. ty raczej tego nie zrozumiesz, bo jestes przemadrzalym malolatem, ktory nawet nie rozumie co to oznaczenia ilosci postow na forum.

sobota, 6 marca 2004, 21:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona