Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 19:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Czy za 2500 PLN da się kupić coś sensownego? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Czy za 2500 PLN da się kupić coś sensownego?
Witam,

Zacznę od tego, że jestem tak zielony jak tylko można być i kompletnie nie znam na kamerach. Zacząłem trochę czytać, ale natłok informacji na forum tylko mnie zdezorientował . Szukam czegoś dla amatora o nastepujących cechach (które podpowiada mi mój zdrowy rozsądek). Są to raczej hasła, o których można pewnie długo pisać, ale pytam o to, co obejmuje moja inteligencja na obecnym etapie czytania.

1) Cena do ok. 2500 PLN
2) Łatwość obsługi
3) Trzymanie dobrej jakości obrazu w różnych warunkach
4) Jakiś system stabilizacji obrazu
5) Wysoka kompatybilność z kompem (firewire) bo będę chciał jak najwięcej na płytach wypalać i żeby się to dało potem oglądać
6) Dobra jakość dźwieku, bo ucho mam czułe

Wiem jedno - żadnych bajerów, których nigdy nie wykorzystam. Jesli istnieje cos , co spelnia moje skromne wymagania - prosiłbym po prostu o podanie marki i modelu.
Z góry dzięki za pomoc

środa, 3 marca 2004, 23:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czwartek, 4 marca 2004, 00:50
Moderator
Moderator

...lub troszkę droższy Panasonic NV DS65, który różni się od NV DS60 "maniem" wejścia cyfrowego DV-IN. I to byłby najrozsądniejszy wybór. Sony są za drogie, JVC i Canony nie grzeszą dobrą jakością dźwięku (obrazu również w słabszym oświetleniu) więc polecam Pana Słonika :-)

czwartek, 4 marca 2004, 08:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jesli ktos potrzebuje wejscie dv-in, polecam jvc grd30, mialem okazje sie nia ostatnio pobawic. Zachowuje sie calkiem dobrze wbrew niektorym opiniom. Faktem jest ze bardzo delikatnie slychac w zupelnej ciszy szum mechanizmu w nagraniu, jednak ja nie spotkalem sie jeszcze z potrzeba filmowania w takich warunkach i nie uwazam tego za wade ktora dyskwalfikuje kamere.
Komu nie zalezy na dv-in moze kupic jeszcze tanszy model grd20.

Ostatnio edytowano czwartek, 4 marca 2004, 08:37 przez Tommy, łącznie edytowano 2 razy

czwartek, 4 marca 2004, 08:30
Bywalec
Bywalec

...lub troszke˛ droz˙szy Panasonic NV DS65, który róz˙ni sie˛ od NV DS60 "maniem" wejs´cia cyfrowego DV-IN. I to by?by najrozsa˛dniejszy wybór. Sony sa˛ za drogie, JVC i Canony nie grzesza˛ dobra˛ jakos´cia˛ dz´wie˛ku (obrazu równiez˙ w s?abszym os´wietleniu) wie˛c polecam Pana S?onika :-)

Odnosnie dziweku - JVC ma dobra jakosc dzwieku, a szumy mechanizmu sa chyba jakims mitem - posiadam JVC GR-D30 i nie zauwazylem aby szum zaklocal nagrany dzwiek (sluch mam bardzo czuly :lol: ). A jesli sie chce uzyskac super jakosc dzwieku polecam dobry mikrofon zewn. (niestety JVC z serii GR-D nie posiada dodatkowedo wej. mikrofonu), ktory jednak znacznie podrozy koszt zestawu.
pozdrawiam

czwartek, 4 marca 2004, 08:33
Nowy
Nowy

Post Polecam Sony!
Niedawno kupiłem DCR-TRV19E za własnie taką sumkę. Ma wszystko czego potrzebujesz i idealnie leży w dłoni. Tylko z tego co słyszalem mają wchodzić nowe modele wiec musisz sie spieszyć. Teraz są wyprzedaże. Polecam goraco!
Lesio

czwartek, 4 marca 2004, 08:38
Bywalec
Bywalec

Jesli ktos potrzebuje wejscie dv-in, polecam jvc grd30, mialem okazje sie nia ostatnio pobawic. Zachowuje sie calkiem dobrze wbrew niektorym opiniom. Faktem jest ze bardzo delikatnie slychac w zupelnej ciszy szum mechanizmu w nagraniu, jednak ja nie spotkalem sie jeszcze z potrzeba filmowania w takich warunkach i nie uwazam tego za wade ktora dyskwalfikuje kamere.
Komu nie zalezy na dv-in moze kupic jeszcze tanszy model grd20.

Dokladnie. Ze wzgledu na wchodzenie nowych modeli, JVC GR-D20 mozna kupic juz nawet za ok 1600zl co jest bardzo atrakcyjna cena. Ja kupilem GR-D30 ze wzgledu na potrzebe posiadania analog-in i dv-in. Kamera sprawuje sie calkiem przyzwoicie a opinie o niej zawarte w sieci oparte sa na porownaniach jej z kamerami z calkiem innej "polki".

czwartek, 4 marca 2004, 08:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jesli tylko uda ci sie kupic trv19 do kwoty 2500 to jest to kolejna dobra propozycja

czwartek, 4 marca 2004, 08:51
Bywalec
Bywalec

Post Re: Polecam Sony!
Lesio napisał(a):
Niedawno kupi?em DCR-TRV19E za w?asnie taka˛ sumke˛. Ma wszystko czego potrzebujesz i idealnie lez˙y w d?oni. Tylko z tego co s?yszalem maja˛ wchodzic´ nowe modele wiec musisz sie spieszyc´. Teraz sa˛ wyprzedaz˙e. Polecam goraco!
Lesio

Kamera ma przetwornik 1/4cala co jest niewatpliwiej jej zaleta, jednak brak recznego balansu bieli oraz zastosowanie panelu dotykowego jest conajmniej nieporozumieniem w takiej kamerze. No chyba, ze ktos lubi sobie podotykac :lol: :twisted:

czwartek, 4 marca 2004, 09:04
Nowy
Nowy

Post do Uhomana !
Widzę ze kolega jest tak zapatrzony w swojego JVC ze nie mamy o czym rozmawiać :lol: Każda kamera ma inne rozwiązania, wady i zalety. Wybór (ryzyko) zawsze spada na kupującego. Wiec porównywanie np. panelu dotykowego ze standardowymi przyciskami jest jakby sprawą preferencji użytkownika. A tak naprawdę to kręcąc film ile razy używasz przycisków?
Pozdrawiam
Lesio

czwartek, 4 marca 2004, 09:41
Bywalec
Bywalec

Post Re: do Uhomana !
Lesio napisał(a):
Widze˛ ze kolega jest tak zapatrzony w swojego JVC ze nie mamy o czym rozmawiac´ :lol: Kaz˙da kamera ma inne rozwia˛zania, wady i zalety. Wybór (ryzyko) zawsze spada na kupuja˛cego. Wiec porównywanie np. panelu dotykowego ze standardowymi przyciskami jest jakby sprawa˛ preferencji uz˙ytkownika. A tak naprawde˛ to kre˛ca˛c film ile razy uz˙ywasz przycisków?
Pozdrawiam
Lesio

Kolega wlasnie pyta, bo chce kupic kamere, wiec odpowiadam - ja kupilem JVC bo spelnial moje oczekiwania i byl najlepszy w relacji mozliwosci-cena.
Podczas krecenia wielokrotnie uzywam opcji menu. Panel dotykowy stwarza wtedy problem ze stabilnoscia kamery i kreceniem z uzyciem wizjera. TO MOJE ZDANIE. Moze jestem zbyt konserwatywny? I nikomu nie wyrzucam, ze jest zapatrzony w swoje Sony, bo to indywidualna sprawa. Tak samo szanuje uzytkownikow Sony, Samsunga, JVC itd... I jesli ktos chce wydac 2500zl to powinien poznac rowniez negatywne opinie o danym sprzecie.
pozdrawiam

czwartek, 4 marca 2004, 10:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: do Uhomana !
Lesio napisał(a):
Widz?e kolega jest tak zapatrzony w swojego JVC ze nie mamy o czym rozmawiac

moze po prostu opisuje sprzet ktory zna ?

czwartek, 4 marca 2004, 10:21
Nowy
Nowy

Dzięki za pomoc. Z tego co widzę w ciągu nocy wypowiedzieli się przedstawiciele handlowi :-))) prawie wszystkich firm, które się liczą na tym rynku. W przedziale cenowym oscylującym koło 2500 PLN wytypowałem kilka modeli i krytycznych uwag

1) Sony DCR TRV 19 - brak ręcznego balansu bieli (co może mieć wpływ na jakość obrazu), panel dotykowy jako wątpliwa zaleta

1) JVC GR D 30 albo 50 -
na forum przeważają opinie o słabym dżwięku, "przebijaniu się" odgłosów mechanizmu na nagraniu?

podobno jakość obrazu spada drastycznie przy słabszych warunkach świetlnych?

2)Canon MV 600i

dźwięk jak w JVC
czy ta kamera ma jakiś system stabilizacji obrazu, bo nie moge się doczytać?

4)Panasonic NV DS 60 albo 65 - najmniej negatywnych opinii

czy ktos uprzejmy mógłby mi w skrócie wytłumaczyć jaki wpływ na jakośc obrazu mogą mieć piksele netto i brutto?[/quote]

czwartek, 4 marca 2004, 13:25
Bywalec
Bywalec

Dzie˛ki za pomoc. Z tego co widze˛ w cia˛gu nocy wypowiedzieli sie˛ przedstawiciele handlowi :-))) prawie wszystkich firm, które sie˛ licza˛ na tym rynku.

Uchowaj Boze 8O :lol:

Cytuj:
2)Canon MV 600i

dz´wie˛k jak w JVC
czy ta kamera ma jakis´ system stabilizacji obrazu, bo nie moge sie˛ doczytac´?

Jakis ma na pewno i na pewno cyfrowy.

Cytuj:
czy ktos uprzejmy móg?by mi w skrócie wyt?umaczyc´ jaki wp?yw na jakos´c obrazu moga˛ miec´ piksele netto i brutto?

Wlasciwie do dobrej jakosci obrazu wystarczyloby 540000pikseli, ale... przy cyfrowej stabilizacji obrazu czesc pikseli wykorzystywana jest wlasnie do stabilizacji. Wiele watkow traktowalo juz o tym. Tak wiec moim zdaniem im wiecej, tym lepiej. Ponadto im wiecej pikseli, tym lepsza jakoscv zdjec robionych kamera.
Mam nadzieje, ze cos pomoglem.

czwartek, 4 marca 2004, 13:51
Nowy
Nowy

Ten Canon MV 600i oczywiscie ma "eletr. stabilizator obrazu", przeoczyłem to w opisie.
Zastanawia mnie jedno - dlaczego różnica w cenie między canon MV 600i a np. JVC GR D50 wynosi 200-400 ( w zależności od sklepu) PLN na niekorzyść Canona. Porównuję parametry i nie widzę jakichś drastycznych różnic.
Przetwornik 1/6",
CCD 800K,
cyfrowy stabilizator obrazu,
zoom optyczny canon:18x jvc:16x
ogniskowa canon: 2.8-50.4, jvc: 2.7-43,2 (nie wiem za bardzo jaki to ma wpływ na jakość, ale nie widzę wielkiej różnicy)
we/wy - mniej więcej te same
masa i wymiary podobne
Czyżby chodziło o karty pamięci i efekty cyfrowe?

czwartek, 4 marca 2004, 14:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona