Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 13:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Która firma najlepsza? 

Która firma produkuje najlepsze kamery?
Sony 62%  62%  [ 23 ]
Panasonic 14%  14%  [ 5 ]
JVC 14%  14%  [ 5 ]
Canon 8%  8%  [ 3 ]
Samsung 3%  3%  [ 1 ]
Liczba głosów : 37

Która firma najlepsza? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Która firma najlepsza?
Witam wszystkich.

Zamierzam kupić sobie kamerkę do 2500zł. Mam zamiar [rzeznaczyć ją na cele inne, niż kręcenie imprez itp. Konkretniej będę nią kręcił filmy amatorskie. Mam pytanie: którą kamerkę wybrać... proszę o opinie ekspertów. poza tym nasłuchałem się tyle o Samsungu, a ja miałem z nim do czynienia i jakoś nie zauważyłem, żeby był to... jak to ktoś na forum napisał... szmelc. Jakość obrazu była OK, choć nie rewelacyjna. Na kręcenie imprezek dobra, do filmów niezbyt.

Poza tym proszę o konkrety dotyczące cech kamer poszczególnych firm.

KTÓRA FIRMA PRODUKUJE NAJLEPSZE KAMERKI I KTÓRĄ DO 2500zł WYBRAĆ DO KRĘCENIA FILMÓW? CHODZI MI GŁÓWNIE O JAKOŚĆ OBRAZU.

Help!

niedziela, 7 marca 2004, 18:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Standard Wszyscy będą głosować na Sonego bo jak inaczej można jak nie na Sonego przecież to Sony :D Tak nie stety jest że osoby które chcą się pokazać a w prawdzie o kamerkach nic nie wiedzą mówią Sony a dlaczego bo inni tak mówią nie wiedzą że obiektyw Sonego jest taki jak w inncyh kamerach nic lepszy! że kamerka padnie po takim samym czasie jak inna kamerka, nie wiedzą że jakość nagrania jest taka jak w innych nie z pod znaku Sony! Wiedzą tylko jedno że to jest Sony i innej kamerki nie wypada mieć bo przecież kolega powiedział że Sony.

niedziela, 7 marca 2004, 21:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Standard Wszyscy będą głosować na Sonego bo jak inaczej można jak nie na Sonego przecież to Sony :D Tak nie stety jest że osoby które chcą się pokazać a w prawdzie o kamerkach nic nie wiedzą mówią Sony a dlaczego bo inni tak mówią nie wiedzą że obiektyw Sonego jest taki jak w inncyh kamerach nic lepszy! że kamerka padnie po takim samym czasie jak inna kamerka, nie wiedzą że jakość nagrania jest taka jak w innych nie z pod znaku Sony! Wiedzą tylko jedno że to jest Sony i innej kamerki nie wypada mieć bo przecież kolega powiedział że Sony.

niedziela, 7 marca 2004, 21:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
temat wałkowany wielokrotnie. ankieta bez sensu. nie ma "najlepszej" firmy.

poniedziałek, 8 marca 2004, 01:34
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Może
Anonymous napisał(a):
temat wałkowany wielokrotnie. ankieta bez sensu. nie ma "najlepszej" firmy.

Może masz rację... ale nie wiem na którą się zdecydować. Samsung raczej odpada, zostają mi cztery: Sony, Panasonic, JVC i Canon. Chciałbym, żeby ktoś obiektywnie ocenił kamery tych firm. Z tego, co się naczytałem na forum, to Panasonic jest super. Ale czy były to obiektywne opinie?

poniedziałek, 8 marca 2004, 09:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kazda kamera jest dobra pod warunkiem, że będzie miała napis SONY najlepiej 2..., 1..

poniedziałek, 8 marca 2004, 10:08
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Właśnie...
Właśnie o to mi chodzi. Na jakiej podstawie tak sądzisz? Jeśli ktoś zna stronkę z testami kamer, to proszę o adres.

I która najlepsza do kręcenia filmów, a nie wydarzeń do 2500zł?

SONY, PANASONIC, JVC CZY CANON?

poniedziałek, 8 marca 2004, 17:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
trzeba by zapytać kogoś kto używał wszystkich tych kamer i to jakiś czas. bo opinia kolesia,który kupił sobie sony i dlatego uważa że ta firma jest najlepsza jest dla mnie g...warta. ja mam panasonica. NIE uważam że jest on najlepszym producentem kamer. ale jestem z zakupu zadowolony. i nie uważam również że sony czy jakiś inny samsung jest lepszy czy gorszy...każdy kupuje co mu się podoba, a ten sprzęt jest i tak porównywalny.

wtorek, 9 marca 2004, 00:11
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Tak
Zgadzam się. Nie piszcie takich rzeczy, że Sony jest najlepszy, czy coś tam, jeśli używaliście innych. Wiadodomo, że to się lubi, co się ma. Dlatego chciałbym usłyszeć kogoś, kto miał kontakt ze wszystkimi firmami. Poza tym, ja mam konkretny cel, czyli konkretne wymagania. Nie mam na myśli, która firma PRODUKUJE NAJLEPSZE KAMERY, bo to byłoby niesprawiedliwe. Pytam: którą wybrać do kręcenia filmów. Takich z aktorami... no wiecie. :wink:

wtorek, 9 marca 2004, 19:39
Bywalec
Bywalec

Ja bym wybral TRV-38 (koniecznie "E" - wersja PAL).
Za ringa do fokusa. Dla filmowca nic lepszego.

środa, 10 marca 2004, 06:31
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Sony?
OK, widzę, że preferujesz Soniaki.

Ale niestety, ten model jest ciut za drogi dla mnie. Szukam kamerki do 2500zł. Ktoś powie, że gdzie z takim stosunkowo tanim sprzętem chcę filmy kręcić.

Ale nie to jest najważniejsze. Liczy się sam film. Jednak wiem, że za 2500 zł można mieć już całkiem niezły sprzęcior. Czyżby faktycznie najlepszym

wyborem był Sony? Jak sprawa ma się z kolorkami w Soniakach? Podaj jakiś porządny model do 2500 OK?

P.S. Jak dokładnie wygląda ring? To pokrętło, czy co?

środa, 10 marca 2004, 20:56
Bywalec
Bywalec

Mam slabosc do takich bajerow jak reczna regulacja ostrosci - zwlaszcza w postaci ringu (pokretlo na obiektywie). Dla mnie to glowny element na jaki zwracam uwage przy wyborze (male zboczenie;).
Nastepnie jakosc obrazu (niezaprzeczalnie sony wygrywa - jest wiele dowodow - nawet na forum). Majac na uwadze kamery do 3k pln - sony nie ma rownych.
Przeciw sony:
1. male mozliwosci manualnych ustawien
2. panel do sterowania funkcjami (zwlaszcza regulacja ostrosci!)
3. cena

Dobry model za 2.5k pln?
Dla mnie to tylko uzywana TRV-730 (ma ringa:) - uzywana, bo to stary model i drogi.

Najwazniejszy jest jednak sam pomysl na film. Sztuka odpowiedniego przedstawienia tego, co chcesz przekazac. Reszta malo istotna. Jednak pewne funkcje moga Ci podsunac pewne pomysly i ulatwic realizacje.

Duzo informacji tu:
http://www.camcorderinfo.com/d/Reviews& ... corder.htm

Same fakty, testy itp.

czwartek, 11 marca 2004, 01:31
Bywalec
Bywalec

Mam slabosc do takich bajerow jak reczna regulacja ostrosci - zwlaszcza w postaci ringu (pokretlo na obiektywie). Dla mnie to glowny element na jaki zwracam uwage przy wyborze (male zboczenie;).
Nastepnie jakosc obrazu (niezaprzeczalnie sony wygrywa - jest wiele dowodow - nawet na forum). Majac na uwadze kamery do 3k pln - sony nie ma rownych.
Przeciw sony:
1. male mozliwosci manualnych ustawien
2. panel do sterowania funkcjami (zwlaszcza regulacja ostrosci!)
3. cena

Dobry model za 2.5k pln?
Dla mnie to tylko uzywana TRV-730 (ma ringa:) - uzywana, bo to stary model i drogi.

Najwazniejszy jest jednak sam pomysl na film. Sztuka odpowiedniego przedstawienia tego, co chcesz przekazac. Reszta malo istotna. Jednak pewne funkcje moga Ci podsunac pewne pomysly i ulatwic realizacje.

Duzo informacji tu:
http://www.camcorderinfo.com/d/Reviews& ... corder.htm

Same fakty, testy itp.

czwartek, 11 marca 2004, 01:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post panasonic najlepszy teraz
W tej chwili najlepsza kamera dv jest Panasonic DVX100. Niestety jest to droga kamera i powyzej ceny jaka pytasz.
Najlepsza ze wzgledu ze ma progressive 3ccd i sa duze 1/3 inch'a. Obiektyw jest ze szkla Leica 4.5 - 45mm. Kamera ma wiele opcji w menu zeby ustawic ladny obraz i duze "pokretlo" do ustawianie ostrosci. Moze nagrywac 25p, 30p i 50i w systemie PAL ktory jest lepszy od NTSC.
Odpowiadam jaka jest najlepsza kamera w tej chwili bo Panasonic teraz ale zobaczymy co bedzie po NAB show w kwietniu w Las Vegas.
Moje 2 grosze.

czwartek, 11 marca 2004, 06:29
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

wszystkie są dobre, ja mam panasonica i jest OK

czwartek, 11 marca 2004, 09:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona