Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 22:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 jak z kamery zgrać na kompa? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jak z kamery zgrać na kompa?
ma kamerę JVC GRD70, podłączam ją do kompa przez USB i nic, żaden program jej nie widzi (wyskakuje monit "nieznane urządzenie") do kamery dołączony był program Image Mixer ala on też nie widzi podłączonej kamery-jak mam zgrać na komputer zapisany na taśmie film?

środa, 10 marca 2004, 10:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Delikatnie mówiąc jak nie masz porządnej karty graficznej (Vivo) to to USB zostaw do skanera ,drukarki czy aparatu cyfrowego. Najlepiej byś zrobił kupując kontroler FiWi za już ok 70-80zł. z kabelkiem i problem znika. I jeszcze jedno w górnej cześci tej strony jest taki kwadracik(drugi z lewej) z lupką w środeczku. Kliknij na nią a wiele ci się rozjaśni. Tam to dopiero od wiedzy na ten temat aż kipi (bez urazy). Pozdrawiam i życze przyjemnej lektury.

środa, 10 marca 2004, 11:13
Nowy
Nowy

Post Image Mixer
Tez mam plyte Image Mixer: na tej samej plycie sa tez sterowniki USB, ktore wg mojej wiedzy trzba zainstalowac ... ale nie mozna podlaczac wczesniej kamery. Komunikat wg mnie wskazuje na niezainstalowane sterowniki. Jesli instalowales to je odinstaluj i usun nieznane urzadzenie z systemu. Potem restart i znow zainstaluj stery ale nie podlaczaj kamery. U mnie w instrukcji jest to tak wlasnie zapisane, najprawdopodobniej u Ciebie tez.
Jesli stery sa ok to nie powinno byc nieznanego urzadzenia.
Ew. wejdz w jego wlsciwosci i zrob aktualizacje sterownikow zakladka "sterowniki". Wskaz plyte CD jako zrodlo (bron boze nie wskaz Windozy)
Pozdrawiam

środa, 10 marca 2004, 11:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

i potem broń Boże nie uzywaj już poprawnie działającego USB do zgrywania z kamery na HDD...
Do tego celu słuzy FireWire. Skorzystaj z ponizszego linku
http://forum.swiatobrazu.pl/dv/search.php
aby dowiedzieć sie duuuuuuuzo więcjej.

środa, 10 marca 2004, 12:06
Nowy
Nowy

Post zgadzam sie z Krisss'em
nie inaczej. Kriss ma racje. Z moich krotkich doswiadczen (mam kamere cyfr od miesiaca) wynika, ze obraz z usb jest slabej jakosci (nie chce pisac o rozdzielczosci bo to juz przetabialismy). Ale poniewaz kolega pytal o USB ..... ja tez od niego zaczynalem ale jakosc mnie zalamala. W sumie dalbym soebie z nim spokoj.

środa, 10 marca 2004, 12:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Zadne USB
LUDZIE !!!!

Zadnej kamerki z DV-Link nie podlacza sie do USB nawet nie wim jak Wam to zlacze pasuje. Kup najtansza karte FireWire 1394 i mozesz podlaczyc kamere tylko w ten sposob. Najleprzy Program to Adobe Premiere Pro 7.0 obecnie ma wiele Drivers w sobie do kamer jak kazdy inny program. Jesli masz Windows XP a powinno sie miec, ze wzgledu na limit 2GB mozesz wgrac do Windows Movie Maker, ale potem dlugo to sejwuje nie polecam. W Adobe Premierze Pro 7.0 mozsz jesli masz kamere 2 kierunkowa, po obrobce filmu zgrac spowrotem na tasme gotowy film.

Pozdrawiam Filmowcow z Polski

darekxp@comcast.net
Darek z Chicago

wtorek, 16 marca 2004, 20:41
Moderator
Moderator

Widzę, że nasz szanowny kolega zza Atlantyku jest bardzo ukierunkowany na produkt Adobe. Ja z kolei uważam, że nie istnieje pojęcie NAJLEPSZEGO programu (albo najlepRZego :-) ) Są tylko programy, które są NAJODPOWIEDNIEJSZE dla danego zakresu zastosowań i !!! dla danej grupy użytkowników. Dla przykładu Premiere jest najodpowiedniejszy do prostego montażu materiału filmowego... ale nie dla laika bo dla początkującego najodpowiedniejszym programem będzie Ulead Video Studio lub Movie Maker. Takie jest moje zdanie ! A osobiście uważam, że Ulead Media Studio bije na głowę Adobe Premiere ale nie rozgłaszam to wszem i wobec bo jest to moja subiektywna opinia i nie chcę tu wojny między Premierowcami a Uleadowcami. Howgh !

środa, 17 marca 2004, 08:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]