Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 14:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Nowa kamera JVC 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Nowa kamera JVC
Czy kupił już ktoś kamerkę JVC z nowej serii gr d ???

środa, 10 marca 2004, 16:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam od grudnia GRDV 4000. Sprawuje się całkiem nieźle. Jasny obiektyw f/1.2, jeden przetwornik 1,33MG (efektywnych oczywiście trochę mniej). Sporo nastaw manualnych. Robi załkiem niezłe zdjęcia ale to i tak tylko dodatek przydajacy sie czasami(amatorsko).Ma kilka wad (zmiana kasetek, sanki na oświetlenie) z którymi sobie szybko poradziłem i nie mam teraz żadnych problemów. Kupiłem ja na Allegro za 4150 i już sie wróciła w 80%. Było sporo już pisane o niej więc przejżyj forum.

czwartek, 11 marca 2004, 10:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
jak mniemam, kolega pytal raczej o nowe kamery, np. nastepce GR-D 200 - model GR-D 93, a nie grdv 4000.
musze jednak kolege zmartwic - niewiele jest w sieci opinii na temat tych nowych modeli.
osobiscie znalazlam jedynie kilka opinii, m.in. pod tymi linkami
http://www.camcorderinfo.com/bbs/t46410.html

http://www.videomax.ru/forum/forum_post ... 2957&FID=2
http://www.videomax.ru/forum/forum_post ... =3133&PN=1

zreszta na tym "ruskim" forum na temat JVC GR-D*3 znajdzie sie znacznie wiecej

no i oczywiscie kilka reviews
http://www.camcorderinfo.com/d/Reviews& ... MiniDV.htm

z ktorych wynika, ze faktycznie, nowe modele sa troche lepsze (standardowy zarzut: nie ma wejscia na mikrofon i stopki akcesoriow).

sama nosilam sie od pewnego czasu z zamiarem zakupu GR-D 200, ale sprzedawca (chyba jedyny normalny jakiego spotkalam w czasie mojej wedrowki po sklepach) radzil, zeby zaczekac na wejscie wlasnie tych nowych modeli. roznica w cenie raptem jakies 100 pln, a moze byc warto.
w przyszlym tygodniu moze uda mi sie porownac 93-ke z 200-ka, wiec jesli bede cos na ten temat wiecej wiedziala, to dam znac.
no chyba, ze jak zwykle ktos zacznie mnie przekonywac: a moze sony... :wink:

czwartek, 11 marca 2004, 14:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ma kilka wad (zmiana kasetek, sanki na oświetlenie) z którymi sobie szybko poradziłem i nie mam teraz żadnych problemów. Kupiłem ja na Allegro za 4150 i już sie wróciła w 80%. Było sporo już pisane o niej więc przejżyj forum.

Co to były za problemy i jak sobie z nimi poradziłeś?
Od kogo kupieś?

niedziela, 14 marca 2004, 10:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kamerę kupiłem od gościa z Poznania poprzez Allegro. Z kolegą kupiliśmy dwie po 4150zł szt. A co do problemów, to kasetki są wkładane od spodu i jeżeli kamera jest na statywie to trzeba odkrecic stopkę i dopiero zmienić kasetę. Kolega ślusarz na podstawie moich rysunków wykonał kostke dystansową z aluminium o wym. 20x40x50 mm co oddaliło kostkę w statywie od kamery i bez problemu kasetki zmieniam w marszu. Standardowe sanki są za wąskie do dodatkowego oświetlenia (unomat). Tu sam sobie zrobiłem przejściówkę i problem zniknął. Co do obrazu to tylko jedna uwaga. Przy słabym oświetleniu (np. studniówka) ostrość tylko MANUAL bo przy szybkich zmianach planu AUTO czasami sobie nie radzi. Niektórzy narzekają na dźwięk, ale ja jakoś tego nie zauważyłem

niedziela, 14 marca 2004, 14:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Fajnie że jest więcej użytkowników kamery JVC GR-DV4000. Mam ją od stycznia. Jak na razie jestem z niej zadowolona. Jest to chyba najlepsza kamera w tym przedziale cenowym (lepsza wg. mnie nawet od Panasonica GS 70). Jak ktoś nie wierzy to niech porówna obraz, ja to robiłam.
Pozdrawiam:Ewa

poniedziałek, 29 marca 2004, 21:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post JVC-4000
Anonymous napisał(a):
Witam !
Fajnie że jest więcej użytkowników kamery JVC GR-DV4000. Mam ją od stycznia. Jak na razie jestem z niej zadowolona. Jest to chyba najlepsza kamera w tym przedziale cenowym (lepsza wg. mnie nawet od Panasonica GS 70). Jak ktoś nie wierzy to niech porówna obraz, ja to robiłam.
Pozdrawiam:Ewa

Chciałbym kupić taką kamerkę więc może powiecie jak jest z balansem bieli,jak z ostrością i jak stabilna. Jaki statyw najlepiej zastosować itp.
Dziękuję z góry za dobre rady-jeżeli można to na priw.
adamsz59@wp.pl

wtorek, 30 marca 2004, 10:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]