Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 20:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Panel dotykowy Sony 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Panel dotykowy Sony
Witam,

Niedawno zostalem szczesliwym posiadaczem i uzytkownikiem Sony DCR-TRV 19E. Jak wiekszość Forumowiczów, miałem spory kłopot ze zdecydowaniem się na konkretny model kamery. Nie będe opisywał tutaj godzin spedzonych na forum w poszukiwaniu postów zawierających odpowiedzi na pytanie o "jedynie słuszny model", wahań, licznych odwiedzin w sklepach, testów w Media Markt i tak dalej...

Powiem tylko, ze podczas sprawdzania kamer w sklepie panel dotykowy Sony wydawal mi sie idiotycznym rozwiazaniem. Ciagle zabrudzony, przeszkadzajace obrazki podczas podgladu lub ogladania nagranych ujec. Potem, kiedy zaczalem sie bawic kamera sprobowalem opcji recznego ustawiania ostrosci. Odbywa sie to tak. Palcem dotykam obraz na panelu i obiekt dotkniety palcem robi sie ostry. Co wiecej, w ten sposob mozna rowniez dobierac parametry ekspozycji. Calkiem ciekawie to dziala :-)
Tyle, ze na panelu, szczegolnie w dolnej czesci, gdzie wyswietla sie menu, mam ciagle odciski palcow i inne zabrudzenia. No, ale mimo wszystko bardzo ulatwia to edycje, kiedy patrzac na obraz moge precyzyjnie przesowac klatki filmu. Dla mnie jest to bardzo wygodne.
Pozdrawiam,

piątek, 12 marca 2004, 11:24
Moderator
Moderator

Mam ten sam model i też uważam, że takie rozwiązanie nie tylko można zaakceptować ale i polubić. A te opcje o których piszesz to "Spot Meter" i "Focus Meter". Bardzo przydatne.

piątek, 12 marca 2004, 21:22
Bywalec
Bywalec

Post eee tam,...
jak sie nie ma ringa, to sie lubi panel... :lol:

sobota, 13 marca 2004, 00:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Te wynalazki sa tylko dla amatorow, ktorzy nie potrafia nic konkretnego nakrecic, wiec po co wydawac pieniadze? Nie lepiej pujsc do sklepu z zabawkami?

sobota, 13 marca 2004, 00:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Elliot bardzo odkrywcze spostrzeżenie ,a na dodatek uniwersalne można je stosować też odwrotnie

sobota, 13 marca 2004, 03:26
Bywalec
Bywalec

Gosciu, nie porownuj sterowania ostroscia z panela ze sterowaniem tej funkcji za pomoca pokretla. Operowanie panelem przy filmowaniu, to nie lada wyczyn. Ring, to sama przyjemnosc - nie wspominajac o mozliwosciach.
Nie ma co strzepic sobie jezyka.

sobota, 13 marca 2004, 06:31
Bywalec
Bywalec

Gosciu, nie porownuj sterowania ostroscia z panela ze sterowaniem tej funkcji za pomoca pokretla. Operowanie panelem przy filmowaniu, to nie lada wyczyn. Ring, to sama przyjemnosc - nie wspominajac o mozliwosciach.
Nie ma co strzepic sobie jezyka.

sobota, 13 marca 2004, 06:33
Moderator
Moderator

Nikt tu nie twierdzi, że panel jest lepszy od ringa - bo nie jest. Chodziło mi tylko o to, że do takiego rozwiązania można się przyzwyczaić a nawet polubić ale tyko w myśl zasady, że gdy się nie ma co się lubi... itd. Więc nie macie się czego podniecać... Rozmawiamy o sprzęcie amatorskim i jego walorach. Jakbym chciał ring i kołyskę to nie kupiłbym kamery za 2'800.

sobota, 13 marca 2004, 09:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
nie polecam nikomu a zwlaszcza lini produktow z serii dcr-trv60,75,80 bleeee...koszt takiej kamery powyzej 5tys zl a gowno tak przeszkadza ze szok!!! to dobre dla cioci i wojka ktorzy lubia poszpanowac przed inna czescia rodziny :)

wtorek, 16 marca 2004, 16:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Oloweczek
To znaczy ze Cie chyba oszukano przy sprzedazy !!!,

W kazdej kamerce dotykowej jest dolaczony taki smieszny oloweczek,
nim sie dotyka nie PALUCHAMI. Zobacz czy gdzies nie posiales. W mojej kamerce byl umieszczony w futeraliku w rekojesci.

darekxp@comcast.net

Darek

wtorek, 16 marca 2004, 21:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]