Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 14:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 TRV 22e - uszkodzone gniazdo dv 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post TRV 22e - uszkodzone gniazdo dv
Witam
Przegladalem forum ale nie natrafilem na podobny problem. Kupilem niedawno TRV22e. Na samym poczatku dziwilo mnie, ze po podlaczeniu do komputera, na ekranie kamery chwilami obraz przeskakuje (jakby zrywanie synchronizacji). Po chwili zjawisko ustalo i kamera dzialala dobrze przez pare godzin.
Potem po ponownym wlaczeniu kamery (kabel fire-wire nie byl odlaczany, akumulator byl w kamerze, a komp. nie byl wylaczany)padla komunikacja z komputerem. Po wyjeciu kabla z kamery caly czas na jej ekranie widnial napis DV IN.
Kamera pojechala do naprawy. Blisko miesiac na nia czekalem. Napisano w uzasadnieniu ze to wina przepiecia ale to raczej nie mozliwe, bo komp jest uziemiony, podlaczanie i wlaczanie odbywa sie w odpowiedniej kolejnosci... Poza tym uzywalem 5 innych kamer na tym komputerze, (sony, canon) z tym samym kablem firewire i bylo wszystko OK.
Po odebraniu z naprawy okazalo sie ze gdy podlaczylem ja do komputera problem nadal wystepuje. Komp nawet nie jęknął kiedy wlaczalem kamere. DV IN jak swiecil tak swieci po odlaczeniu. Skandal. Na nastepny miesiac zostane pozbawiony kamery.
Sprawdzalem kontroler na innej kamerze sony. Dziala dobrze. Podlaczalem inny komputer przez ten kontroler. Tez wszystko w porzadku.
Czy problemem naprawde moze byc komp? Robie wszystko zgodnie z ich zaleceniami. Moze probowac wymienic kamere? Mam szanse? Jest na gwarancji. Ktos mial podobne doswiadczenia?
Bardzo prosze o rownolegle odpowiedzi na email rav255@wp.pl Dziekuje.
Michal

poniedziałek, 15 marca 2004, 14:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Wyglada na uszkodzony scalak
Nie napisales troche zeczy waznych, wiec ja sprobuje Ci naspisac
troche po omacku. 1. Moze byc ze tego typu kamere nie widzi program nie posiada dany program drivers tej kamery. 2. Podobne zjawisko - uszkodzony scalak dwukierunkowosci zwrotnego DV-Link, moze wczesniej ktos probowal hakowac jesli byla jedno kierunkowa.

darekxp@comcast.net

Darek

wtorek, 16 marca 2004, 21:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]