Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 01:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 kupiłem przez allegro kamerę z gwarancją bez dowodu zakupu! 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post kupiłem przez allegro kamerę z gwarancją bez dowodu zakupu!
Kupiłem kamerę JVC GR-D70 z kartą gwarancyjną. Po tygodniu zaczął szwankować mechanizm. Po wizycie w serwisie okazało się że potrzebny jest oprócz karty gwarancyjnej także dowód zakupu którego nie posiadam. Czy ktoś wie co zrobić żeby mi uznali gwarancję:((((((((((.

wtorek, 16 marca 2004, 20:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
gdzie i od kogo kupiles kamerke??? i z jakiego zrodla???

pozdrawiam

wtorek, 16 marca 2004, 20:54
Bywalec
Bywalec

Post jakie warunki gwarancji?
Mam pytanie? Czy masz kartę gwarancyjną z numerami seryjnymi kamery (Panasonic i JVC oryginalnie tylko takie dają), bo jesli tak to nie powinienes miec problemu. Sprawdz w warunkach gwarancji czy przy naprawie potrzebny jest dowod zakupu?

wtorek, 16 marca 2004, 21:09
Bywalec
Bywalec

Kupiłem tą kamerę na Allegro od kolesia, który ma sklep w Łodzi. Pomyślałem, że skoro dostanę gwarancję, to mogę się czuć bezpiecznie. Na gwarancji owszem - jest numer seryjny, ale mimo to w serwisie w Gdańsku zarządali również dowodu zakupu (list przewozowy przyklejony na paczce także ich nie zadowolił). Powiedzieli, że najpóźniej przy odbiorze będę musiał dostarczyć fakturę lub paragon. Nie bardzo wiem, co teraz robić, bo sprzedawca stwierdził, że nie może mi dać żadnego dowodu zakupu! :evil: Macie jakieś pomysły?

wtorek, 16 marca 2004, 23:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post w gwarancji jest napisane
w gwarancji mojej kamery SONY jest napisane, ze warunkiem przyjecia przez serwis do naprawy gwarancyjnej jest oprocz karty gwarancyjnej okazanie dowodu zakupu. Moze byc faktura lub paragon. Moze masz fakture bo firmy wysylkowe taka forme preferuja. Jesli nie masz to skontaktuj sie ze sprzedawca. On ma wg polskiego prawa obowiazek wydania paragonu lub faktury.

środa, 17 marca 2004, 10:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jeszcze raz ja
sprzedawca\ stwierdzil, ze nie moze dac dowodu zakupu ?? a dlaczego ??Czy twierdzi, ze wystawil ?? Jesli ta, popros o kopie a jesli sie miga zglos to do federacji konumentow w swoim miescie. Jesli nie twierdzi, ze wydal paragon (fakture) to musi to zrobic bo inaczej sprzedaje niezgodnie z prawem.
Przepraszam jesli sie wymadrzam ale chce pomoc

środa, 17 marca 2004, 10:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
nie moze dac dowodu zakupu poniewaz jest to najprawdopodobniej kamerka przemycona z niemiec. i sprzedana jako sprzet komisowy.
wg mnie dowodu zakupu od niego nie dostaniesz bo on sam nie uiscil za ten sprzet oplat celnych. nawet eurogwarancja jest nic nie warta gdyz tam tez wymagany jest dowod zakupu.
niestety ale bedziesz musial naprawic kamerke na wlasna reke...

środa, 17 marca 2004, 12:18
Bywalec
Bywalec

Z reguly jest tak, ze jak kupujesz to sprzedawca przypomina, ze gwarancja jest wazna tylko z dowodem zakupu i czesto przypina paragon do karty gwarancyjnej. Tak wiec sama gwarancja moze byc niewiele warta. Ja kupujac przez internet otrzymalem jakis swistek wraz z kamera, zas sama faktura przyszla listem po ok. tygodniu. Cos wiec musi sprzedawca krecic, skoro nie chce wystawic np. kopii faktury. Moze trzeba go postraszyc jakas federacja konsumencka? Zycze powodzenia.

środa, 17 marca 2004, 14:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
nie moze go postraszyc zadna federacja poniewaz nie ma dowodu zakupu wiec jak ma udowodnic ze kupil sprzet u niego a nie gdzie indziej.
koles przed czymkolwiek sie zaprze. zreszta przeciez musiales sobie zdawac sprawe z tego ze skoro kupujesz kamere o 20% albo i wiecej taniej niz wynosi cena sugerowana w polsce to moze cos z tym byc nie tak...

pozdrawiam

ps.za ile kupiles ta kamerke...???

środa, 17 marca 2004, 14:15
Nowy
Nowy

A ja kupiłem Canona z Allegro z oryginalną kartą gwarancyjną niemiecką (wydrukowane seriale), ale nie podbitą. Mam możliwość podbicia w Polsce. Uprzednio dowiadywałem się w Canon Polska i oni honorują podbite karty gwarancyjne bez paragonów lub faktur. Nie każdy producent więc ma takie ostre zasady.

Pozdrawiam
Adam

Maszyna elektryczna pracuje lepiej, gdy ją podłączyć do gniazdka.
/Sattinger/

środa, 17 marca 2004, 16:57
Bywalec
Bywalec

Dzięki wielkie za taki szeroki odzew. Sprzedawca powiedział, że będzie się jeszcze kontaktował z kolesiem, od którego ponoć kupował tą kamerę i jutro się odezwie... A tej kamery to chyba nie kupiłem aż tak dużo taniej, bo dałem za nią 2100. Teraz zaczynam żałować, że nie kupiłem w zwykłym sklepie :(

środa, 17 marca 2004, 17:04
Bywalec
Bywalec

nie moze go postraszyc zadna federacja poniewaz nie ma dowodu zakupu wiec jak ma udowodnic ze kupil sprzet u niego a nie gdzie indziej.

Kolega ma list przewozowy na ktorym powinien widniec nadawca. Mozna sie tym podeprzec.

czwartek, 18 marca 2004, 07:17
Bywalec
Bywalec

Dzięki wielkie za taki szeroki odzew. Sprzedawca powiedział, że będzie się jeszcze kontaktował z kolesiem, od którego ponoć kupował tą kamerę i jutro się odezwie... A tej kamery to chyba nie kupiłem aż tak dużo taniej, bo dałem za nią 2100. Teraz zaczynam żałować, że nie kupiłem w zwykłym sklepie :(

To faktycznie niewiele taniej bo ok. 10% niz mozna kupic w sklepie. Nauczka na przyszlosc: lepiej troche drozej ale z pewnego zrodla. Zycze powodzenia w wyjasnieniu sprawy.

czwartek, 18 marca 2004, 07:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
a wiecie może czy maximedia dołączają wszystkie świstki potrzebne do złożenia reklamacji? bo chce tam coś kupic i się boję czy jak coś padnie to czy jest sens wogle się pokazywać w serwisie

pozdrawiam

poniedziałek, 21 czerwca 2004, 00:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nie ma nic za darmo. Albo kupujemy kamere taniej z przemytu i nie dostajemy faktury , albo kupujemy w sklepie drożej i mamy fakture. Po prostu przed zakupem trzeba jasno i jednoznacznie ustalać takie sprawy ze sprzedawcą. Róznica cenowa pomiędzy kamerami oferowanymi na allegro a kupionymi w sklepie nie bierze się z niczego. To głównie opłaty których unikamy przemycając kamere.
Najlepiej jakbyś miał gwarancje wystawioną przez tego gościa u którego kupiłeś kamere, wtedy ma on obowiązek uznania tej gwarancji. Jeśli dał ci gwarancje firmową JVC to musisz naciskać na ich serwis. O ile mi wiadomo wymóg posiadania faktury przy relizacji gwarancji jest mocno naciągany i niezgodny z przepisami.

pozdrawiam

Piotr

poniedziałek, 21 czerwca 2004, 08:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona