Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 01:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Kamera z USA = klopot w Polsce?? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera z USA = klopot w Polsce??
Czesc mam pytanie jakich kilka juz podobnych znalazlem, ale nie zanalazlem tam interesujacych mnie odpowiedzi. Jestem w USA i pomyslalem o kupnie kamery cyfrowej gdyz ceny sa kuszace. Jednak ten nieszczesny NTSC. No wlasnie, wcale nie jest tak latwo znalezc tutaj sklep gdzie wiedza o co mi chodzi. Sprzedawcy nie maja pojecia co to jest NTSC ani PAL, sukcesem jest ze wiedza ze mamy inne napiecie w kontaktach. Jedynie w 2 sklepach wiedzieli o co chodzi ale nie mieli takich kamer. Jedyna moja zdobycz to adres jesnego sklepu w san diego gdzie moga byc takie camcordery. Sytuacja wydaje sie byc skomplikowana. Znalazlem jednak w necie informacje ze mozna kupic jakis konwerter do obu systemow za ok 60 $ czy wie ktos moze cos o tym? Prosze o podpowiedz.
Aha mam w Polsce magnetowid Akai, poprosilem o sprawdzenie w instrukcji i okazalo sie ze on odbiera w systmach NTSC i PAL, moze to bylby sposob odtwarzania filmow z mojej kamery. A moze sobie dac spokoj i kupic kamere np. podczas powrotu i przesiadki we Frankfurcie? Jestem kompletnie zagubiony a mam ochote zaczac przygode z filmowaniem, prosze wszystkich ktorzy w jakis sposob moga mi pomoc o rade i z gory dziekuje.
Mariusz

niedziela, 8 września 2002, 08:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W USA warto kupować aparaty cyfrowe są znacznie tańsze lecz nie kamery cyfrowe - właśnie z powodu różnych systemów kolorowej TV.
W dużych sklepach z elektroniką można spotkać modele kamer cyfrowych pracujących w PAL-u ale są to ilości jak na rynek amerykański śladowe a przez to ceny niewiele niższe niż w Polsce. Do tego taką kamerę trzeba jeszcze przemycić przez granicę - w przypadku wpadki do zapłacenia cło, akcyza i VAT.
Najtaniej można kupić kamerę na aukcjach Allegro lub zamawiając u osób zajmujących się przywozem sprzętu z Europy Zachodniej.
Konwerterów NTSC/PAL mających 2 wej/wyj DV bo takie byłyby potrzebne przy kamerze cyfrowej nie ma.
Większość magnetowidów w Polsce sprzedawanych posiada tylko możliwość odtworzenia analogowych kaset NTSC na telewizorze systemu PAL o konwersji i przegrywaniu nie ma mowy. Kilka lat temu były do kupienia w dość wysokiej cenie 2 magnetowidy w pełni multisystemowe mogące zarówno odtwarzać, konwertować jak i nagrywać w dowolnym systemie, był to Panasonic i Samsung.
Celem porównania cen jak i dostępności kamer systemu PAL na amerykańskim rynku podaję adresy 2-ch stron;
http://www.bizrate.com
http://www.bhphotovideo.com

środa, 11 września 2002, 01:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]