Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 10:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Jaką kamerkę kupić? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jaką kamerkę kupić?
Hej ludziska,
potrzebuję podpowiedzi w co najlepiej zainwestować kwotę ok. 3500 zł - moje oczekiwania dotyczą cyfrówki z możliwością zrzucania filmu na kompa (USB a może IEEE, mam złącze na płycie), mile widziana możliwość robienia fotek...
Będę wdzięczny za każdą sugsetię.

niedziela, 8 września 2002, 12:14
Stały bywalec
Stały bywalec

Post trv740
bierz sony dcr-trv740 (3999pln u nas albo 3400pln z niemiec), albo trv18 - jesli nie zalezy Ci na wejsciu dv. jesli tak to doloz i kup trv25 (5499pln u nas 4200 z niemiec).
przynajmniej ja do takich wnioskow doszedlem (teraz stoje przed wyborem trv740 vs trv25 i nie wiem na co sie zdecydowac, bo 740-stka duzo lepiej lezy w dloni)

podrawiam 8)

niedziela, 8 września 2002, 14:50
Nowy
Nowy

Oki, podświadomie też obstawiałem soniaka.... ale dylemat mam nadal DV czy Hi8 (zapytam infantylnie: a jaka różnica? Co za a co przeciw). Pytanie pozostawiam więc nadal otware.

niedziela, 8 września 2002, 21:42
Stały bywalec
Stały bywalec

Post a wiec...
po pierwsze wszystko co napisze traktuj z przymrozeniem oka - moja znajomosc opiera sie na 2 miesiecznym zaglebianiu sie we wszystkie mozliwe boardy / fora itp... tez planuje zakup (lada chwila)

a wiec z tego co wiem to roznicy w formacie nie ma zadnej. zapis na kasecie jest troche inaczej realizowany (ale nie pamietam dokladnie o co chodzilo - jak przejrzysz archiwum to na pewno znajdziesz).
no coz teoretycznie to roznice polegaja na rozmiarach, co moze byc zarowno wada jak i zaleta. d8 wieksze, dv mniejsze - jak juz wspominalem mi lepiej leza d8 (mam duze lapska :lol: ) , ale dodatkowy plus wiekszych i ciezszych db to to, ze reka az tak bardzo nie drga jak przy leciutkich kamerkach.
dodatkowo, jesli masz jakies nagrania w v8 / 8mm / hi8 to mozesz sobie je przerobic dzieki d8 na wersje cyfrowe.
czyli w zasadzie same plusy ;)

roznica w dv a d8 sony jest jeszcze jedna - w dv sony stosuje duzo lepsze obiektywy Carl Zaiss a to podobno ma dosc istotne znaczenie.

no coz to tyle ode mnie - najlepiej niech sie wypowie ktos kto sie na tym zna lepiej, zeby potem nie bylo na mnie jakby co!!
a przede wszystkim to polecam odwiedzenie jakiegos sklepiku (mediamarkt for example) i pobawienie sie tymi kamerkami

niedziela, 8 września 2002, 22:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
... DV czy Hi8 (zapytam infantylnie: a jaka różnica? Co za a co przeciw). Pytanie pozostawiam więc nadal otware.

...ogromna w kolorkach i rozdzielczosc wyzsza [DV-ok.530 linii; Hi8XR -ok.440linii].Poza tym edycja znacznie latwiejsza i bez strat jakosci.

wtorek, 10 września 2002, 23:31
Stały bywalec
Stały bywalec

Post hmm...
podejrzewam, ze koledze Flashmanowi chodzilo o digital8 (w koncu napisal, ze planuje zakup kamery CYFROWEJ). ale najlepiej jesli sam napisze dokladniej... :idea:

wtorek, 10 września 2002, 23:46
Nowy
Nowy

Post takie tam...
Oczywiście, że chodzi mi tylko o cyfraka, w analoga to ja sie bawić już nie będę... To moze teraz tak reasumując: do domowego użytku (może z małymi aspiracjami filmowca amatora - planuje troche zabawy w plenerze i z racji zboczenia zawodowego - pewnie pobawię się w filmiki przyrodnicze) i potem troche zabawy na PeCecie z zrzucaniem i obróbką filmu i wypaleniem VCD - więcej radochy, zadowolenia (i możliwości?) dostarczy mi DV czy D8??? Czekam na odzew!

środa, 11 września 2002, 12:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Temat "Didital8 kontra DV" stawał na tej stronie forum już wielokrotnie.
Zamiast zadawać po raz kolejny te same pytania warto wcześniej poczytać archiwalne posty na tym forum a odpowiedzi się znajdzie co najmniej kilka.
http://wideoforum.swiatobrazu.pl/viewtopic.php?t=524

piątek, 13 września 2002, 00:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]