Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 04:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 odblokowywanie modeli SONY (np TRV245E) 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post odblokowywanie modeli SONY (np TRV245E)
napisalem do jednej z firm oferujacych w necie odblokowywanie kamer. Spytalem, czy jest mozliwe odblokowanie TRV 245e. Napisali, ze nie jest to mozliwe bo zablokowane jest sprzetowo.

Przegladajac forum znalazlem link do strony novy'ego z czech a tam grzebiac natrafilem na informacje, ze jest to mozliwe przez tzw. port serwisowy
http://www.volny.cz/tomlebr/dvin/index.html#4

dalej klikajac znalazlem coz to za port
http://www.volny.cz/tomlebr/dvin/FAQ.html#trv140

na tej stronce jest znanie: Sony TRV130, TRV140, TRV240, TRV245 a další bez LAN C konektoru - zapojení servisního portu
i tabela z portami a takze rozrysowane gniazdo oraz to jak sie do niego dostac.
Nie znam niestety czeskiego ale wiem, ze komus z Was bedacemu fachowcem oznaczenia poszczegolnych pinow mowia wiele.
Mnie zaciekwailo to, ze w oznaczeniach jest
pin 4 - LANC in
pin 6 - LANC out
pin 10 - REG GND

najprawdopodobniej sie wyglupilem wtedy wybaczcie, nie wyzywajcie, nie odpisujcie bo mam dobre checi .... ale chyba sie nie myle

pozdrawiam

piątek, 19 marca 2004, 11:10
Bywalec
Bywalec

Z tego co wiem odblokowanie kamer z serii TRVx45 jest niemozliwe ze względn na rodzaj zastosowanej pamięci do przechowywania ustawień kamery. W starszych typach był to RAM a teraz dają ROM i nic nie zrobisz. Też się tym interesowałem ale dostałem taką właśnie odpowiedź na jednej ze stron zajmujących się tym tematem. Pozdrawiam !

piątek, 19 marca 2004, 18:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Oszołom
Piepszysz głópoty skoro jest tak napisane że się da tą kamerę odblokować to spewnością się da. :evil:

niedziela, 21 marca 2004, 00:40
Bywalec
Bywalec

Dzięki za miłą odpowiedź. Ja nie twierdzę, że tak jest na pewno !. Chciałem się tylko podzielić moimi informacjami na ten temat - z palca tego sobie nie wyssałem. Jak Ci się uda odblokować kamerkę to daj znać jestem zainteresowany. Zapytaj tu prymar@poczta.onet.pl, jestem ciekaw co Ci odpowiedzą. Pozdrawiam :)

niedziela, 21 marca 2004, 02:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post sorry BIKER
jakis szczyl podpisal sie moja ksywka. Nie mam neta w domu wiec... (popatrz na godzine nadania) wyciagnij wnioski sam. Pewnie to ten sam koles od zooma i bateryjki.

a tak do rzeczy: wydaje mi sie ... ze ROM nie moze posiadac funkcji konfiguracyjnych. On sluzy wylacznie do tego by sprzet wystartowal i do niczego wiecej. Ewentualnie wskazuje ze dalsze informacje podane sa gdzies indziej np. w RAM. Moze sie myle.
Moim zdaniem jest to zabieg nie techniczny lecz marketingowy.
Na tej stronie koles napisal, ze jest mozliwe odblokowanie wiec poczekajmy niech sie wypowiedza nasi fachowcy

poniedziałek, 22 marca 2004, 09:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]